Tavsiye iPhone Kullanıcılarına Şok, Telefonları Bozuyor!

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40

Ekranları çok kolay kırılan iPhone’larını Apple servisleri yerine en yakın telefon tamircisine götüren kullanıcılar kötü bir sürprizle karşılaştı. Telefon ekranlarını uygun fiyata değiştirten iPhone sahipleri, Apple tarafından yayınlanan yeni işletim sistemi güncellemesi sonrası telefonlarının dokunmatik özelliğinin devre dışı kaldığını fark etti.

Vice’ın haberine göre, Apple’ın geçtiğimiz ayın sonunda yayınladığı iOS 11.3 güncellemesi, üçüncü taraf tamirciler tarafından ekranları değiştirilen iPhone 8’leri kullanılamaz hale getiriyor.

Söz konusu sorundan etkilenen iPhone’ların açılıp kapatılabildikleri ancak ekranlarının hiçbir dokunma hareketini algılamadığı, bu nedenle tamamen kullanılamaz hale geldikleri belirtildi.

iPhone kullanıcıları benzer bir sürprizle iPhone 7’de de karşılaşmıştı. Ev tuşları kolaylıkla bozulan bu cihazları üçüncü taraf tamircilere götürenler, bir yıl sonra yayınlanan iOS 9 güncellemesi sonrasında telefonlarının fonksiyonlarını yitirdiğine şahit olmuştu.

CNET, henüz Apple’ın iOS 11.3 güncellemesinin sebep olduğu bu olayın kasıtlı mı yoksa hatayla mı meydana geldiğinin bilinmediğine dikkat çekiyor. Apple’ın yakında bununla ilgili bir güncelleme yayınlaması bekleniyor.

• Beğen
Tepkiler: jumyaz

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Apple müşteriyi kendine çekmeye çalışıyor.

Aslında uzaklaştırıyor. Günde İphone/Samsung telefon satış oranı 6/4 iken şimdi 2/8 olarak samsung lehine değişti. Hele iphone X fiyaskosundan ve Note 8 ve S8 samsung başarısından sonra bu kaybettikleri müşterileri biraz zor geri çevirebilecekler. Hele hele 6,6s,7 ve 8 lerdeki Tofaş muamelesi göstererek müşterileriyle dalga geçmeleri aslında model farklılıklarının en büyük farklılıkları makyaj olması, iphone hastalarını komalık duruma soktu.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Aslında uzaklaştırıyor. Günde İphone/Samsung telefon satış oranı 6/4 iken şimdi 2/8 olarak samsung lehine değişti. Hele iphone X fiyaskosundan ve Note 8 ve S8 samsung başarısından sonra bu kaybettikleri müşterileri biraz zor geri çevirebilecekler. Hele hele 6,6s,7 ve 8 lerdeki Tofaş muamelesi göstererek müşterileriyle dalga geçmeleri aslında model farklılıklarının en büyük farklılıkları makyaj olması, iphone hastalarını komalık duruma soktu.
Ben zaten bıraktım param yetmiyor Apple ürünlerine müşterilerede android öneriyorum.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Hepsini elden çıkarttım. Bende çıtayı aşağılara çektim. İphone 6 ile S6 var, başkada yok kullandığım., (valizdeki 75 telefon hariç.) :)

Moderatör tarafında düzenlendi: