Çözüldü iPhone’dan Android’e Rehber Aktarma Nasıl Yapılır?

Yazdır

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
ster Android’e geçiş yapmış olun, ister hem iOS, hem Android telefon kullanıyor olun telefon rehberinizi cihazlar arasında aktarmak isteyebilirsiniz. Özellikle iş telefonu olarak ikinci bir mobil cihazınız olduğunda, özellikle gelen aramaların kimden geldiğini anlamak için iOS’tan Android’e aktarım yapmanız gerekebilir.

Elbette bu işlemin birçok farklı yolu ve yöntemi var. Bu rehberde doğrudan iCloud.com üzerinden, hesabınızla giriş yaparak, dışa aktarma seçeneğiyle rehberi sisteme indirmeyi ve ardından da Android cihazda içe aktarmayı anlatacağız. Özetle iOS telefon rehberinizi indirmeyi de göreceksiniz.

Tabiki öncelikle iCloud.com’a giriş yapmanız gerekiyor. Burada karşınıza Apple kimliği ve parola seçenekleri çıkıyor. Bunları da doldurduğunuzda iCloud’un yönetim ekranına erişebiliyorsunuz.

Ardından Kişiler seçeneğine tıkladığınız anda rehberde kayıtlı olan tüm kişiler ayrıntılarıyla birlikte karşınıza çıkıyor. Burada dışa aktarma için kişileri tek tek seçebileceğiniz gibi, sayfanın en sol altında bulunan simge üzerinden “Tümünü Seç” yoluyla kişileri tamamen de seçebilirsiniz. Daha sonrasında “vCard’ı Dışa Aktar” düğmesini kullanarak dosyayı sisteminize indirebilirsiniz. Dosya boyutu hayli ufak olduğu için doğrudan e-posta yoluyla da gönderebilirsiniz.

Android cihazınıza gelen e-posta üzerinden dosya ismine tıkladığınızda karşınıza ufak bir pencere açılıyor. Burada numaraları isterseniz Gmail hesabınıza, isterseniz de doğrudan telefona kaydedebilirsiniz.

Bu aşamayı da geçtiğinizde otomatik olarak içe aktarma başlatılıyor ve ardından Rehber üzerinden numaralarınız karşınıza çıkıyor.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Bu işlemi sizler için denenmiştir. İşlemleri sırası ile yaptığınız takdirde rehber sorunsuz bir şekilde aktarılmıştır.​

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Ben genelde sharit uygulamasını kullanıyorum. Hem ios hemde android cihaza yüklüyorum. Sonra ne var ne yok hepsini aktarıyorum.

• Beğen
Tepkiler: berk2