Stock Rom Kawai Elvision EN-650 Rom (Seri No: 0116)

Yazdır

berhim

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Şub 2017
1
0
1
25
ustam eski bi konu ama sorum var
driverı varmı ya da nasıl yazılım yükleyecez

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

beytullahremziemin

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Şub 2017
3
0
1
36
selamunaleykum usta evision en650 bu cihazın ana diznine twrp atıp recowery ile başlatmaya kalktım cihaz yeniden başlayıp twrp modunda acılır die beklerken tablet pc yazısında donup kalıyo tık yok ne yaptınsa pc yede gösteremedim geride dönmuyo siz bana yardımcı olabilirmisiniz acaba ne yapmalıyıöm

beytullahremziemin

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Şub 2017
3
0
1
36
neden böyle bişey yaptıgımıda söyleyim cihazın asıl sorunu androidde takılıyodu faktory reset yaptım actım ama buseferde kendi kendine kapanıyodu bi anda yazılımı yenıden yüklemeyi denedim phoneix ile ama bi türlü olmadı belki phoneix sürümüyle alakalı aksilik belkide windows 10 kullanmamla alakalı blmiyorum bu sebeple twrp yolunu denedim

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
neden böyle bişey yaptıgımıda söyleyim cihazın asıl sorunu androidde takılıyodu faktory reset yaptım actım ama buseferde kendi kendine kapanıyodu bi anda yazılımı yenıden yüklemeyi denedim phoneix ile ama bi türlü olmadı belki phoneix sürümüyle alakalı aksilik belkide windows 10 kullanmamla alakalı blmiyorum bu sebeple twrp yolunu denedim

Muhtemelen Windows 10 ile alakası olabilir.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Cihazınızın hafızasına TWRP kopyalamanız cihazınızın bu hale gelmesine neden olmaz.
Recovery bölümleri sizin yapmaya çalıştığınız gibi yüklenmezler.
Ayrıca, cihazınız için özel olarak düzenlenmemiş bir TWRP Recovery'ye sahip değilseniz,
İnternet üzerinden rast gele edineceğiniz bir TWRP Recovery'de sizin cihazınıza yüklenmez.
Burada araçlardan faydalanarak, cihazınıza yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.
PhoenixSuit ile yazılım yüklemesi yapabileceğiniz gibi PhoenixCard ile,
Cihazınıza yüklemek istediğiniz yazılımı hafıza kartına kopyalayarak da yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.

beytullahremziemin

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Şub 2017
3
0
1
36
bilgisayar gormuyor tableti phoenix yada phoenixcard hicbir sekilde yukleme yapmiyor acaba windows 10 kullaniyorum ondanmi kaynakli bi sorun bu

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
bilgisayar gormuyor tableti phoenix yada phoenixcard hicbir sekilde yukleme yapmiyor acaba windows 10 kullaniyorum ondanmi kaynakli bi sorun bu

Öncelikle,
Konuya peş peşe ileti yazarak konuyu şişirmeyiniz.
Bu size yapılacak yardımı geciktirir.
Her cihazın kendisine has bilgisayara bağlanma biçimi vardır.
Sizinle bir önceki lletimde indirme bağlantısını paylaştığım araçların içinde bazı dökümanlar var.
Bu dökümanlara göz gezdirerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

gece12

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Haz 2017
1
0
1
54
Hocam Kawai Elvision EN-650 tablete PhoenixSuit ile romu başarıyla yükledim fakat benim sorunum şu : Tableti 1 dk kullanınca bir şey yükleme yapınca tablet kendi kendine kapanıyor ayrıca 30 saniyede bir %1 şarjı gidiyor yani çok çabuk şarjı tükeniyor .Bir şey anlamadım ! Acaba rom da bir sorun mu var ?

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Hocam Kawai Elvision EN-650 tablete PhoenixSuit ile romu başarıyla yükledim fakat benim sorunum şu : Tableti 1 dk kullanınca bir şey yükleme yapınca tablet kendi kendine kapanıyor ayrıca 30 saniyede bir %1 şarjı gidiyor yani çok çabuk şarjı tükeniyor .Bir şey anlamadım ! Acaba rom da bir sorun mu var ?
Tabletinizin pil ömrü tükenmiş. Bu yüzden çabucak şarjı bitiyor ya da aniden şarjı düşüyor. Tabletin bataryasını değiştirmeniz sorunu ortadan kaldıracaktır.

• Beğen
Tepkiler: merkur239

merkur239

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Haz 2017
2
1
3
33
Tabletinizin pil ömrü tükenmiş. Bu yüzden çabucak şarjı bitiyor ya da aniden şarjı düşüyor. Tabletin bataryasını değiştirmeniz sorunu ortadan kaldıracaktır.
Hocam cevap için teşekkür ederim .Başkasının hesabından o soruyu sormuştum .Dediğiniz gibi pilin ömrü tükenmiş olabilir ama tablet 1 aydır hiç açılmadı yani yazılımı bozulmuştu bu yüzden hiç açıp kullanmadık tabi bozulmadan önce hiç böyle şarjı gitmiyordu.Yaptığım araştırma sonucu rom yüklendiğinde batarya kalibre edilmesi gerekiyormuş.Çünkü ilk başta romu yüklediğimde tablet kendi kendine kapanıyordu ve şarj yüzdesi değişiyordu zamanla yüzdeliği düzelmeye başladı pilin bazï yerlerinde tıkanıklık var çünkü bozulduğu zaman hiç şarj tüketemedik sürekli doldurduk bundan kaynaklanıyor.Şu an kendi kendine kapanması azaldı yani tıkanıklığı azalmïş oldu. Başınızı ağırtıysam özür dilerim konuyu okuyan arkadaşlara faydam olsun istedim :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: braveturks

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Hocam cevap için teşekkür ederim .Başkasının hesabından o soruyu sormuştum .Dediğiniz gibi pilin ömrü tükenmiş olabilir ama tablet 1 aydır hiç açılmadı yani yazılımı bozulmuştu bu yüzden hiç açıp kullanmadık tabi bozulmadan önce hiç böyle şarjı gitmiyordu.Yaptığım araştırma sonucu rom yüklendiğinde batarya kalibre edilmesi gerekiyormuş.Çünkü ilk başta romu yüklediğimde tablet kendi kendine kapanıyordu ve şarj yüzdesi değişiyordu zamanla yüzdeliği düzelmeye başladı pilin bazï yerlerinde tıkanıklık var çünkü bozulduğu zaman hiç şarj tüketemedik sürekli doldurduk bundan kaynaklanıyor.Şu an kendi kendine kapanması azaldı yani tıkanıklığı azalmïş oldu. Başınızı ağırtıysam özür dilerim konuyu okuyan arkadaşlara faydam olsun istedim :)
Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Cihazının evveliyatını en iyi siz bilebilirsiniz. Verdiğiniz bilgiler başkaların işine mutlaka yarayacaktır. Benim de işime yaradı. :)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Pilin Tembelleşmesi diye bir şey vardır.
Pilin Tembelleşmesi, cihaz bataryasının sık sık şarj edilmesi veya uzun süre şarj edilmemesi gibi durumlarda ortaya çıkar.
Ayrıca pillerin/bataryaların kendi kendilerine, dışarıdan hiç bir destek almadan kendi iç yapılarını tüketmek gibi özellikleri vardır.
Bu durum ucuz pillerde daha çok ve daha çabuk karşılaşılan bir durumdur.
Cihazınızın bataryası bu durumda ise, artık size istediğiniz performansı gösteremeyecektir.
Bu durumdaki pillere, mevcut şarj değerlerinden birkaç birim daha fazla volt ve amper vermek,
Kısmı olarak işe yarayan geçici çözümlerdendir.
5V 2A şarj adaptörü ile şarj olan bir bataryayı, önce uçlarını bir kaç defa kısa süreliğine kısa devre yaptırdıktan sonra:
6V 3A bir şarj cihazı ile şarj etmek size geçici olarak, eskisi gibi olmasa da, eskisinden daha iyi bir batarya ömrü sağlayabilir.
Yalnız bu işlemi yaparken:
Kesinlikle bataryayı cihazdan tamamen ayırmalı ve bataryayı harici olarak, 30 dakikadan fazla olmayacak bir süre şarj etmelisiniz.
Bu işlemi de yaparken bataryayı sürekli gözlemlemeli:
Batarya da aşırı ısınma veya bir şişme söz konusu olursa, şarj işlemini belirtilen süreden daha erken kesmelisiniz.
Bahsettiğim işlemler yapılırken dikkatli olunmazsa, batarya patlayabilir ve bu patlama ciddi yaralanmalara neden olabilir.
Elbette, bu işlemin işe yarayacağının da bir garantisi yok.
Biz biten pilleri ısırarak veya buz dolabından soğutarak kullanmaya çalışan bir toplum olduğumuzdan:
Bataryayı değiştirmek yerine kendi çözümlerimizi üretmeye çalışırız.
Yukarıdaki bilgileri, sizinle işte bu nedenle paylaştım.
;)

merkur239

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Haz 2017
2
1
3
33
Dediğiniz gibi pil tembelleşmiş ara sıra kapanmasına engel olamıyordum ama onun çözümünü son anda farkettim.Çözümü şu : cihazı şarj ederken cihaz kendi kendine kapanmıyor.Şarjdan çıkınca bazı yerlerinde bulunan tıkanıklık yüzünden yeterli güç düzenini sağlayamadığı için kapanıyor.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Tembellik dediğimiz olay şudur. Pilde bazı hazneler pasif duruma düşer. Mesela 100 hazneden oluşan bir batarya 2500 mA güç verir. Bunun %20 haznesi tembelleşti yada pasif duruma düşmüşse bataryada %20-25 güç düşüşü yaşanır. Yani batarya 1800-2000 mA civarına düşer. Eğer elinizdeki telefon, arama sırasında, şebekeye yada internete bağlanırken çok akım çektiğinden cihaz reset atar. Şarjda iken kapanmaması zaten bu yüzdendir. Bir güç kaynağı ile 30 saniye boyunca 12 volt ile bataryayı şoklayın. Belki düzelebilir.

HaYaLMeaN

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2016
29
1
3
31
Elvision en-650 nin başka romu varmı? Ben araştırdım fakat bulamadım.Bu romu yüklüyorum tabletin ekran görüntüsü büyük duruyor dokunmatik yerleri ters basıyor gibi oluyor sanki 7 inc ekran zum yapılmış gibi bu sorunu nasıl giderebilirim. Vereceginiz cevaplar için şimdidien teşekürler

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Elvision en-650 nin başka romu varmı? Ben araştırdım fakat bulamadım.Bu romu yüklüyorum tabletin ekran görüntüsü büyük duruyor dokunmatik yerleri ters basıyor gibi oluyor sanki 7 inc ekran zum yapılmış gibi bu sorunu nasıl giderebilirim. Vereceginiz cevaplar için şimdidien teşekürler

HaYaLMeaN

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2016
29
1
3
31
Denedim düzgün bir şekilde yazılımı yiyor fakat yine aynı ekran ters gibi geliyor. Sadece şifre kıracaktım tablet başta normaldi şuan ekran kaymış gibi görünüyor. Başka bir yazılımı varmı .