Kernel Modülleri Derleyebilecek Biri Var mı?

Yazdır

ferhat44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
13
1
3
33
Portlanan romlarda(pacman vs.) wifi nin çalışmadığını biliyoruz.Etab4 ün stock romunda dhd.ko vs modüller bulunmuyor ben derlemeye çalıştım ama linux hakkında pek bilgim olmadığından yapamadım bu sebeple kernel den modulleri derleyebilecek biri olursa çok memnun kalırım. Belki modüller olursa portlanan romlarda wifi vs çalışabilir.(Emin olmamakla birlikte bir ümit çalışacağını umuyorum.)Bunu düşünmemin sebebi internette bulduğum bazı kaynaklarda wifi vs. çalışmamasının bir sebebi olarak bu modüller gösterilmiş.Kernelin linki aşağıda;

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bahsettiğiniz işler oldukça zahmetli.
Hele ki elinde bu cihazdan olmayan birisi için daha da zahmetli olacaktır.
Vatandaş yaptığı düzenlemeleri nerede test edecek?

Bu konuda size birisi yardımcı olur mu bilmiyorum.

ferhat44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
13
1
3
33
Kernelin sadece modülleri dernelenecek ama sizin dediğiniz gibi uğraştırıcı da olabilir daha önce linuxla uğraşmadığımdan pek bilemeyeceğim.Ama nette yabancı bir sitede modüllerin ramdisk de tutulduğuna dair bir yazı gördüm iyşallah ordan bir şeyler çıkar.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Kernelin sadece modülleri dernelenecek ama sizin dediğiniz gibi uğraştırıcı da olabilir daha önce linuxla uğraşmadığımdan pek bilemeyeceğim.Ama nette yabancı bir sitede modüllerin ramdisk de tutulduğuna dair bir yazı gördüm iyşallah ordan bir şeyler çıkar.

Her cihazın yazılımının işlemci türüne göre kendisine has bir düzenleme yöntemi vardır.
Kimi zaman cihazın üzerinde yazılım düzenlemesi yapmak daha kolay olabiliyor.