LeEco Coolpad Cool 1 Dual Snapdragon Qualcom 652 Root, Imei Ve Rom Yükleme

• Konbuyu başlatan keybet
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 3K
 Yazdır

looupss

Aktif üye
Yasaklı üye
31 Ocak 2017
98
148
33
44
1. Diag açman gerekir.
Bu arada LeEco modellerinde root olmadan diag portunu açmak tuş kombinasyonu ile mümkün, ve klasik yöntemdeki gibi her hangi partisyon silmemiz de gerekmediği için işlem toplamda, yedek alma da dahil olmak üzere, 10 dakika sürecek. Telefon tuşlarından yazacağınız kod :

*#*#76937#*#*

Bu kodu yazınca alttaki resim gibi bir menü açılacak, buradan “Enable AT Port” seçeneğini aktif ediyoruz.

Eğer sisteminizde Qualcomm Diag sürücüleri yüklü ise aygıt yöneticisi altında “Qualcomm HS-USB Android DIAG” portu aktif olacaktır. Gerekli sürücü linki : . Dosyayı indirip “ileri” diyerek kurulumu kolayca yapabilirsiniz.

2. , bu programı indirin.
Soldaki “Write Item” başlığı altında gireceğiniz rakamları yazmak için, sağdaki “Read Item” başlığı altında ise telefondaki değerleri okumak için kullanıyoruz. Şu an elimde korumasız bir telefon bulunmuyor screenshot almak için, ben “Read Item” kısmında 1. ve 2. imei’yi seçip “START“ı tıkladığımda alttaki gibi bir görüntü var. Siz LeEco sahipleri, “Write Item” kısmında 1. ve 2. imei tıklarını işaretliyorsunuz, kutucuklara legal olan imei nolarınızı giriyorsunuz ve “START” tuşuna tıklıyorsunuz, ortada yeşil “OK” ibaresinden sonra telefonunuz el ile manuel kapatıp açıyorsunuz, reboot ediyorsunuz.

3. İkinci program ise WriteDualIMEI(W+G_eMMC).exe

4.Bu bölümde aşağıdaki linkde rootlama var DİAG açamaz isen gerekebilir

indirip dene sonuç bildirir isen seviniriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

keybet

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Eki 2017
3
1
3
58
1. Diag açman gerekir.
Bu arada LeEco modellerinde root olmadan diag portunu açmak tuş kombinasyonu ile mümkün, ve klasik yöntemdeki gibi her hangi partisyon silmemiz de gerekmediği için işlem toplamda, yedek alma da dahil olmak üzere, 10 dakika sürecek. Telefon tuşlarından yazacağınız kod :

*#*#76937#*#*

Bu kodu yazınca alttaki resim gibi bir menü açılacak, buradan “Enable AT Port” seçeneğini aktif ediyoruz.

Eğer sisteminizde Qualcomm Diag sürücüleri yüklü ise aygıt yöneticisi altında “Qualcomm HS-USB Android DIAG” portu aktif olacaktır. Gerekli sürücü linki : . Dosyayı indirip “ileri” diyerek kurulumu kolayca yapabilirsiniz.

2. , bu programı indirin.
Soldaki “Write Item” başlığı altında gireceğiniz rakamları yazmak için, sağdaki “Read Item” başlığı altında ise telefondaki değerleri okumak için kullanıyoruz. Şu an elimde korumasız bir telefon bulunmuyor screenshot almak için, ben “Read Item” kısmında 1. ve 2. imei’yi seçip “START“ı tıkladığımda alttaki gibi bir görüntü var. Siz LeEco sahipleri, “Write Item” kısmında 1. ve 2. imei tıklarını işaretliyorsunuz, kutucuklara legal olan imei nolarınızı giriyorsunuz ve “START” tuşuna tıklıyorsunuz, ortada yeşil “OK” ibaresinden sonra telefonunuz el ile manuel kapatıp açıyorsunuz, reboot ediyorsunuz.

3. İkinci program ise WriteDualIMEI(W+G_eMMC).exe

4.Bu bölümde aşağıdaki linkde rootlama var DİAG açamaz isen gerekebilir

indirip dene sonuç bildirir isen seviniriz.

keybet

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Eki 2017
3
1
3
58
Bu kodu yazınca alttaki resim gibi bir menü açılacak, buradan “Enable AT Port” seçeneğini aktif ediyoruz. demişiniz bu söylediklerinizi yapıyorum ayrıc bu enable portunu işaretliyorum ama herhangi bir aktif etme butonu yok nasıl akt,f edecegim bir sorun daha var kullandıgım pc windovs10 sürücüsünü yüklüyorum fakaf aygıt yöneticisinde çıkmıyor. yardım

Moderatör tarafında düzenlendi: