Lenovo IdeaTab S6000 MT6589 Açılmıyor

Alfonzo58

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Haz 2018
11
0
1
32
Merhaba;
Başlıkta belirttiğim tablet kendi içerisindeki recovery özelliği ile sıfırlandı.Açılmadan önce sorduğu "select country" ekranında seçim yapıp ok denildiğinde "timeout failed" hatası veriyordu.İnternet üzerinde biraz araştırma yaparak stock rom attım fakat aynı ekran her geldiğinde "timeout failed" hatası vererek reset çekip aynı ekrana dönüyordu.Yabancı bir forumda Flash Tool ile yazılım atarken fac seçeneğininde işaretli olarak yazılım atmayı denemek işe yarayabilir yazıyordu ve bende bu seçeneği işaretleyerek rom yükledim başarılı bir şekilde yüklendi.Fakat country select ekranı artık gelmiyor biraz siyah ekranda bekledikden sonra açılacak gibi oluyor tekrar reset çekiyor..Fac nedir ne işe yarar yükleyince neler olur hiçbir bilgiye ulaşamadım.Bu durumda neler yapabiliriz fastboot özelliği çalışıyor ve bilgisayar sorunsuz görüyor cihazı.Sizden yardım rica ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Alfonzo58

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Haz 2018
11
0
1
32
Buyurun ekstra olarak işaretlediğim 2 bölümü kırmızı çizgi ile belirttim.Normalde "MT6589_Android_scatter_emmc" dosyasını seçtiğimde kendisi boş bırakıyordu.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Buyurun ekstra olarak işaretlediğim 2 bölümü kırmızı çizgi ile belirttim.Normalde "MT6589_Android_scatter_emmc" dosyasını seçtiğimde kendisi boş bırakıyordu.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Scatter dosyasını seçtiğinizde bu dosya seçilmiyorsa, bu dosyanın yüklenmesi gerekmiyor demektir.
Bahsettiğiniz dosyanın özel bir işlevi olabilir.
Dosyayı parçalayıp içeriği görmeden net bir şeyler söylemek oldukça güç.
Araştırmalarımdan anladığım kadarıyla bu cihazın farklı versiyonları mevcut.
Bir de bulunan yazılımları deneyebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: Alfonzo58

Alfonzo58

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Haz 2018
11
0
1
32
Scatter dosyasını seçtiğinizde bu dosya seçilmiyorsa, bu dosyanın yüklenmesi gerekmiyor demektir.
Bahsettiğiniz dosyanın özel bir işlevi olabilir.
Dosyayı parçalayıp içeriği görmeden net bir şeyler söylemek oldukça güç.
Araştırmalarımdan anladığım kadarıyla bu cihazın farklı versiyonları mevcut.
Bir de bulunan yazılımları deneyebilir misiniz?

Verdiğiniz bağlantıda birçok yazılım var hangisinin uyumlu olup olmadığını tam tespit edemedim.Tek tek denemek den başka bir şey yok sanırım.Cihaz üzerinde model belirten hiçbir yazı mevcut değil.Sadece rom atarken "MT6589_S00 8192 Mb DRAM EMMC: (116Gb+8192Mb) Samsung 0x4b385530304d" yazıyor.Birkaç tane rom atmayı deneyeceğim.Elde ettiğim sonucu yazarım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Verdiğiniz bağlantıda birçok yazılım var hangisinin uyumlu olup olmadığını tam tespit edemedim.Tek tek denemek den başka bir şey yok sanırım.Cihaz üzerinde model belirten hiçbir yazı mevcut değil.Sadece rom atarken "MT6589_S00 8192 Mb DRAM EMMC: (116Gb+8192Mb) Samsung 0x4b385530304d" yazıyor.Birkaç tane rom atmayı deneyeceğim.Elde ettiğim sonucu yazarım.

Sonuç nedir?

• Beğen

Alfonzo58

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Haz 2018
11
0
1
32
4 farklı rom denedim hiçbir değişiklik olmadı lenovo yazısı geliyor biraz bekledikten sonra reset atıyor bu tablete cwm benzeri bir recovery kurabilirsek çözüleceğini tahmin ediyorum.Araştırmaya devam iş yoğunluğundan vakit buldukça tabletler ile ilgileniyorum.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
4 farklı rom denedim hiçbir değişiklik olmadı lenovo yazısı geliyor biraz bekledikten sonra reset atıyor bu tablete cwm benzeri bir recovery kurabilirsek çözüleceğini tahmin ediyorum.Araştırmaya devam iş yoğunluğundan vakit buldukça tabletler ile ilgileniyorum.

Anladım.
Umarım sorununuzu en kısa sürede çözersiniz.

• Beğen