Çözüldü LG G Flex 2 LS996 Bootloop Sorunu

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar lg g flex 2 ls996 rom lazım. Octoplus support bölümünden indirip yükledim fakat gene logoda kalıyor. At&t cihazı bir ürün. Başka yazılımda bulamadım. Daha önce bu cihazdan eline gelen veya bu sorunla karşılaşan varmı.

Edit= Sorun çözüldü.

Arkadaşlar octoplus support bölümünden indirip 4 gb yazılım indirip yükleme yaptım açılmamıştı. Zaten octoplus support bölümünde sadece 1 tane yazılımı var başkada yok.

Şimdi sırası ile ilk önce indirelim. 4 gb bir dosyadır.

Sonra indirin kurun ama açmayın.

Sonra indirin ve yerel disk C:\LG\LGFlashtool içine atın.

Sonra indirin ve gene yerel disk C:\LG\LGFlashtool içine atın. Orada aynı dosya var ise onu silin öyle atın.

Şimdi herşey tamamlandı. Cihazımızı download moda alalım ve pc'ye bağlayalım. Aygıt yöneticisinde com port değerini 41 olarak değiştirelim. Ve cihazı tekrar kapatıp açıp pc'ye bağlayalım. Sonra tekrar çıkaralım ve takmayalım.

Şimdi masa üstünde bulunan lg flash tool programını yönetici olarak çalıştıralım. Ve resimdeki sarı ile işaretli yerleri kendi yazılımımızı ve dosyalarımızı seçip uygulayalım. Tabi bu arada inen tot uzantılı yazılımı rar ile çıkaralım. Resimdeki gibi usb işaretli olsun.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Şimdi lg flash toolda ok işaretine basalım resimdeki gibi

Şimdi cihazımızı download modda PC'ye bağlayalım. Ve yazılımın bitmesini sabırla bekleyelim acele etmeyelim. Cihaz kendi açılacak yazılım bitince.

Cihaz açıldıktan sonra cihazınız yapılandırılıyor yazısı çıkarsa ve orada bekler ise çözümü aşağıdaki videoda dır. Ben sorunu videodaki gibi değilde ses kısma ve power tuşlarına basarak çözdüm.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: ARİMAHMUT