Çözüldü LG G3 Stylus D693TR Stock Rom Yükleme - Unbrick

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda lg g3 Stylus D693TR cihazına nasıl yazılım yüklenir onu anlatacağım. Octoplus box ile denedim 2 farklı pc'de ne yazıkki yüklenmedi. Bende şimdi aşağıda anlattığım yöntem ile cihaza yazılım yükleyip çalıştırdım.

İlk önce sp flash tool ile boot ve recovery dosyası yükleyeceğiz. Sonra cihaza original kendi kdz dosyasını yükleyeceğiz.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir.

bulunan dosyayı indirin ve açın.
  • Dosya içinden çıkan sp flash tool açalım. Ve gene aynı dosya içinde olan scatter dosyasını seçelim.
  • Şimdi seçili olarak gelen boot.img dosyasının altında recovery.img dosyasını biz seçelim. Sp flash tool programında download tuşuna basalım.
  • Her 2 dosyayı seçtiysek telefonu kapatalım ve pc'ye bağlayalım. Yükleme yapıldıktan sonra cihazı çıkaralım.
  • Şimdi cihazımızı tekrar kapatalım ve ses açmaya basılı tutarak usb kablo ile pc'ye bağlayın. Download modunda açılak.
  • bulunan yazılımı indirin.
    indirip kurun.
    açalım ve dosyaları seçip işlemi başlatalım.
    Yazılım yüklenince cihazı açalım.
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: onarr ve symbazz

eahrm

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Kas 2018
2
0
1
25
Dosya içinden sp flash tools falan çıkmıyor. Yanlış link vermişsiniz. Benim sitemde vardı bu konu fakat google konumdaki dosyaları silmiş drive'dan.

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Dosya içinden sp flash tools falan çıkmıyor. Yanlış link vermişsiniz. Benim sitemde vardı bu konu fakat google konumdaki dosyaları silmiş drive'dan.
Konu anlatımı yanlış olmuş.
LG cihazlar LG Flash Tool programıyla,
.kdz uzantılı frimware dosyasını yükler.
Sp flash tool çıkmaması çok normal.

eahrm

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Kas 2018
2
0
1
25
Bu telefonda mtk işlemci var. Sp flash tools ile twrp, kernel vs atılabiliyor