LG L70 D320TR Brick Sorunu

'LG L 70' forumunda silivriserdar tarafından 25 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. silivriserdar

silivriserdar Turkey Administrator Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    601
    Ödül Puanları:
    113
    Bende bugün cihazı usb ile taktım birde baktım şarj ikonu geldi. Download moda almaya çalıştım ama girmedi. İlginçtir ama yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi benim cihazda bekledikçe değişik tepkiler veriyor. Octoplus jtag ile dosyasını indirdim ve yüklemeye çalıştım ama hata verdi. Test point yapmamı istiyor. Üşenmez isem yarın da test point uçlarına müdehale ile indirdiğim repair dosyasını yüklemeye çalışacağım. Ayrıca Octoplus jtag'ta d320tr diye bir cihaz yok. Ama d320,320n,320f için var.

braveturks bunu beğendi.
  2. braveturks

braveturks Turkey Moderator Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    Bugün 290n srf dosyasını indirip başarılı bir şekilde octoplus ile yazdım. Fakat cihaz yine qualcomm dan çıkmadı. Ayrıca bugün tekrar d325'in dosyalarını qfil ile başarılı bir şekilde yazdım. Fakat cihaz yine qualcomm'dan çıkmadı. Dosyaları başarılı bir şekilde her defasında başarılı bir şekilde yazıldığına göre emmc'de bir sorun olmasa gerek. Yarın işlemciyi yakıp kavuracağım. :)

konu dışı: Serdar Hocam, note 4'de bir gelişme var mı? Ne yaptın. Bugün biraz baktım. Bahsettiğin build.prob'a da baktım. Cihazın model numarası filan ve android sürümü görünüş olarak değiştiriliyor. Fakat dil dosyası ile ilgili bir şey görmedim. Bir ara android'in en ham hali üzerine bir şeyler bulursam okuyayım. Bu sayede dil ve bölgesel öğelerin hangi dosya üzerinde olduğunu görüp manuel olarak bir çeviri yapabiliriz.

silivriserdar bunu beğendi.
  3. silivriserdar

Alınan Beğeniler:
    601
    Ödül Puanları:
    113
    Hocam rica etsem o dosyaları bir yere upload ederseniz, bende bir deneyim. Belki benimki ayağa kalkar. Aynı cihaz olması gerek d320tr

4. kaforummp

kaforummp Turkey Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    D320 d320 tr ayni. dosyalar octopus olmadan ise yaramaz. Birde testpoint olmadan yazmaz yaziyorsa acmaz

5. silivriserdar

Alınan Beğeniler:
    601
    Ödül Puanları:
    113
    D320 repair dosyasını indirdim. İçini açıp bir test point uçlarını halledeyim. Peki hocam test uçlarına mı başlayacağım usb kabloyu? Daha önce hiç denemedim bilgi amaçlı soruyorum.

6. kaforummp

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Cihazi ac islemci korumayi kaldir octopus test point e. Bak telefona usb takili pc ye takili olmasin ince bir cimbizla uclar degerken pc ye bagla. 3/4 sn sonra octopus test point i kaldir dicek ve yazmaya baslicak

7. silivriserdar

Alınan Beğeniler:
    601
    Ödül Puanları:
    113
    Tamam hocam yarın deneyip konuya yazacağım. D320 dosyası d320tr için oluyorsa sıkıntı yok.

8. kaforummp

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Olur. Surekli basimiza gelen sey.

9. symbazz

symbazz Turkey navigasyoncunuz.com Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    584
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Yazılım ve elektronik.
    Web Sitesi:

Aşağıdaki yazılımı indir.

Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız.

En son versiyon KDZ uzantılı D320TR yazılımını indir. Ve verdiğim programla TOT yada DZ formatına dönüştür.

Sonra LGFlashTool programını indir. Cihazını usb den bağla. Sürücü özellikleri Gelişmiş özelliklerden Port numarasını 41 yap. LGFlashTool programını aç ve TOT yada DZ uzantılı dosyanın ve diğer DLL dosyasının yerini göster. Ve START de. Komutları takip et. Yüklemeden önce senden cihazı usb den çekip tekrar takman gerekecek. Yazılımı yükle işlem tamam.

Öyle cihazı açıp testpointe gerek yok.

10. symbazz

Alınan Beğeniler:
    584
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Yazılım ve elektronik.
    Web Sitesi:
    Olmaz. İmei uçabilir.

11. kaforummp

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    tartışmak için yazmıyorum sadece bilinsin diye d320 global d320tr tr modeli cihazlar aslında aynı d320n de aynı cihaz octopus jtag la defalarca d320tr cihaz yaptık elinde box olmayanın deneyecegi sey yukarda yazdıgım gibi pili cikar 30 dk bekle ve direk download mode almayı dene yerse ne ala
    yemesse mecbur test point + box

d320 dosyası d320tr nın ımeı nı sılmez + silse ne olacak octopus varsa gene problem yok

qualcomm mode da lg tool yazmaz diye biliyorum denemedim hiç

usb soket baglı olacak (ana bord la usb soketi baglı) ve usb telefona baglı pc ye baglı olmayacak octopus a start de beklerken ınce cımbızla belirtilen 2 ucu bır bırıne degdır ve o haldeyken usb kabloyu pc ye bagla 3-4 sn sonra program uyarıcak devamı zaten kolay

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 2 Nisan 2017
  12. braveturks

Alınan Beğeniler:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    d320tr cihazı yazılımsal olarak yaptığım uğraşlar başarısız oldu. İşlemciye müdahele etmem de sonucu değiştirmedi.

13. silivriserdar

Alınan Beğeniler:
    601
    Ödül Puanları:
    113
    Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız. D320tr Octoplus jtag desteklemiyor diyor.
    IMG_5920.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 2 Nisan 2017
  14. Paradox

Paradox Turkey Administrator Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    854
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Konuya yazılan yorumları Roman okur gibi okuyorum.
    Çok güzel bilgiler paylaşılıyor.

15. symbazz

Alınan Beğeniler:
    584
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Yazılım ve elektronik.
    Web Sitesi:

1.) Bende tartışmıyorum zaten. Tartışmayacağımda.
    2.) D320Tr cihaza D320 yazılımı atarsan imei silinme ihtimali %80 dir. Bizimde başımıza defalarca geldi.Ha ondan sonra octoplus ile yazabilirsin yada yazamazsın ayrı mesele.
    3.) Pili çıkardıktan sonra neden 30 dakika beklendiğinin sebebini açıklamanı bekliyorum. Bataryayı çıkarırsın ve cihazdaki voltaj kondanstörlerden en geç 10 saniye içinde boşalır. 30 dakika beklersin ama kahve mola vermek için.
    4.) Anladığım kadarıyla LG firmasının kendi cihazları için hazırladığı ve resmi servislerinde kullandıkları LgFlashTool yazılımından haberin yok. Sen burada demekki sadece LG Tool kullanıyorsun. Garip geldi bana, box kullanan birinin LgFlashTool dan nasıl haberi olmaz.
    5.) Enson bilgiyi neden verdim anlamadım.

Neyse, eksik yada yanlış da bilinse, her bilgiye ve paylaşıma saygı duyuyorum. Bu da senin gerçeklerin. Bu konuda tartışmaya elbette girmeyeceğim. Herkes ne demek istediğimi anladı zaten.

16. braveturks

Alınan Beğeniler:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    Cihazı iade ettim.
    İnşallah diğer arkadaşlar problemi çözerler.

17. ByMotsan

ByMotsan Turkey Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Octopus un meduda box ı var ise onun usb den jtag yapıp boot menüyü yazıdırırsın. Flash atarsın genelde oluyor ilk sefer geldiyse cihaz. Fakat cihazların emmc leri bozulduğundan 1 hafta sonra açılmıyor şikayeti ile geri geliyor. Müşteri muhakkak güncelleme yapıyor ve sonrasında hüsran. Baktık ki bu her sefer başımıza gelmeye başladı müşteri memnuniyeti için ben o cihazları müşteriye geri verip yenisini almasını tavsiye ediyorum. Her geri gelen cihaz hem müşterinin hemde bizim kalitemizi azaltıyor o nedenle sizinde bu cihazı iade etmenizi öneririm. ByMotsan.

symbazz, silivriserdar ve braveturks bunu beğendi.
  18. Paradox

Paradox Turkey Administrator Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    854
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    ;)

19. silivriserdar

Alınan Beğeniler:
    601
    Ödül Puanları:
    113
    Bende dün Octoplus jtag ile denedim. D320 ve D320N repair dosyaları ile denedim. Ne yazıkki olmadı. Aslında cihaz D320TR ama ana kart ve üstündeki yazılar böyle;
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 4 Nisan 2017
  20. ByMotsan

ByMotsan Turkey Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    emmc chip in üstünde serial var onu dikkate alarak yazdıracaksın, eğer cihazın üstünde ki mesela n chip ise düz atınca bir daha yemez açılacak cihaz emmc şiştiğinden açılmaz diye daha konuşuruz gider fakat işin esası şu. emmc bozulduğundan cihaz susuyor, jtag yapmak geçici çözüm 1 hafta yada en fazla 1 ay müşteri geri geliyor entegre bozuk para iadesi laf kalabalığına gerek yok. En kestirme yolu şu "kendinizi sevindirip ödüllendireceğiniz bir güne girmiş bulundurmaktayız, lütfen kendinize güzel bir cep telefonu alın kendinizi mutlu edin" diyerek müşteriyi yolluyorum.

tamircidayi ve silivriserdar bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.