Yardım LG L70 D320TR Brick Sorunu

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Hocam android cihazlarda ekran gelmemesi, cihazın tepki vermemesi gibi durumlarda bataryayı çıkarıp tüm tuşlara basılı bir kaç dakika basılı tutmak işe yarayabiliyor. Fakat qualcomm işlemcili tüm cihazlarda bildiğim bir şey varsa bu tür hataların (cihazın normal kullanımda iken birden bire susması) işlemciden kaynaklanıyor olması. İşlemciye fiziksel olarak müdahale etmeden kaldırdığım cihaz nadir olmuştur. Fakat bu d320tr çok inatçı çıktı. Yarın son kez işlemciye müdahale edeceğim. Olursa oldu, yazılımsal olarak bildiğim her şeyi denedim. Forumda ki tavsiyeleri de yerine getirdim. Pes etmenin eşiğine geldim. Yarın akşama gelişmeleri buradan paylaşırım.

Sağlıcakla kalın.

Bende bugün cihazı usb ile taktım birde baktım şarj ikonu geldi. Download moda almaya çalıştım ama girmedi. İlginçtir ama yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi benim cihazda bekledikçe değişik tepkiler veriyor. Octoplus jtag ile dosyasını indirdim ve yüklemeye çalıştım ama hata verdi. Test point yapmamı istiyor. Üşenmez isem yarın da test point uçlarına müdehale ile indirdiğim repair dosyasını yüklemeye çalışacağım. Ayrıca Octoplus jtag'ta d320tr diye bir cihaz yok. Ama d320,320n,320f için var.

• Beğen
Tepkiler: braveturks

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Bende bugün cihazı usb ile taktım birde baktım şarj ikonu geldi. Download moda almaya çalıştım ama girmedi. İlginçtir ama yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi benim cihazda bekledikçe değişik tepkiler veriyor. Octoplus jtag ile dosyasını indirdim ve yüklemeye çalıştım ama hata verdi. Test point yapmamı istiyor. Üşenmez isem yarın da test point uçlarına müdehale ile indirdiğim repair dosyasını yüklemeye çalışacağım. Ayrıca Octoplus jtag'ta d320tr diye bir cihaz yok. Ama d320,320n,320f için var.
Bugün 290n srf dosyasını indirip başarılı bir şekilde octoplus ile yazdım. Fakat cihaz yine qualcomm dan çıkmadı. Ayrıca bugün tekrar d325'in dosyalarını qfil ile başarılı bir şekilde yazdım. Fakat cihaz yine qualcomm'dan çıkmadı. Dosyaları başarılı bir şekilde her defasında başarılı bir şekilde yazıldığına göre emmc'de bir sorun olmasa gerek. Yarın işlemciyi yakıp kavuracağım. :)

konu dışı: Serdar Hocam, note 4'de bir gelişme var mı? Ne yaptın. Bugün biraz baktım. Bahsettiğin build.prob'a da baktım. Cihazın model numarası filan ve android sürümü görünüş olarak değiştiriliyor. Fakat dil dosyası ile ilgili bir şey görmedim. Bir ara android'in en ham hali üzerine bir şeyler bulursam okuyayım. Bu sayede dil ve bölgesel öğelerin hangi dosya üzerinde olduğunu görüp manuel olarak bir çeviri yapabiliriz.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bugün 290n srf dosyasını indirip başarılı bir şekilde octoplus ile yazdım. Fakat cihaz yine qualcomm dan çıkmadı. Ayrıca bugün tekrar d325'in dosyalarını qfil ile başarılı bir şekilde yazdım. Fakat cihaz yine qualcomm'dan çıkmadı. Dosyaları başarılı bir şekilde her defasında başarılı bir şekilde yazıldığına göre emmc'de bir sorun olmasa gerek. Yarın işlemciyi yakıp kavuracağım. :)

Hocam rica etsem o dosyaları bir yere upload ederseniz, bende bir deneyim. Belki benimki ayağa kalkar. Aynı cihaz olması gerek d320tr

kaforummp

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
17 Ocak 2017
12
5
3
44
D320 d320 tr ayni. dosyalar octopus olmadan ise yaramaz. Birde testpoint olmadan yazmaz yaziyorsa acmaz

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
D320 d320 tr ayni. dosyalar octopus olmadan ise yaramaz. Birde testpoint olmadan yazmaz yaziyorsa acmaz

D320 repair dosyasını indirdim. İçini açıp bir test point uçlarını halledeyim. Peki hocam test uçlarına mı başlayacağım usb kabloyu? Daha önce hiç denemedim bilgi amaçlı soruyorum.

kaforummp

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
17 Ocak 2017
12
5
3
44
Cihazi ac islemci korumayi kaldir octopus test point e. Bak telefona usb takili pc ye takili olmasin ince bir cimbizla uclar degerken pc ye bagla. 3/4 sn sonra octopus test point i kaldir dicek ve yazmaya baslicak

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Cihazi ac islemci korumayi kaldir octopus test point e. Bak telefona usb takili pc ye takili olmasin ince bir cimbizla uclar degerken pc ye bagla. 3/4 sn sonra octopus test point i kaldir dicek ve yazmaya baslicak

Tamam hocam yarın deneyip konuya yazacağım. D320 dosyası d320tr için oluyorsa sıkıntı yok.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Bu cihazdan elimde var şu an, cihaz sadece PC'de Qualcom 9008 olarak görünüyor. Download mode, recovery mode, fastboot mode dahil olmak üzere hiç bir moda girmiyor. Pili taktığım anda PC'ye bağlayınca Qualcom olarak aygıt yöneticisinde görünüyor.

Cihaz download moda girmediği için hiç bir şekilde yazılım yüklenmiyor. Lg resmi yazılım araçları resmi olmayan box vesaire yazılım yüklemesi yapamıyorum.

En son Sahara ve Qfil programı ile denedim. Onlarda da fail verdi. Yani aşağıdaki video da yüklemiş ama benim cihazda olmadı.

Kdz uzantılı yazılımını kdz extarotor ile bir çok dosyaya ayırıp bir Klasörün içine atıp. Qfil veya Sahara Programı'nın göreceği hale getirdim. Ama gene yazılım yüklenmedi.

Not: Son olarak cihaz çok temiz hiç açılmamış ve Sıvı temas darbe vesaire görememiş. sadece tahmin ettiğim eMMC entegresi arızalanmış diye düşünüyorum.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Aşağıdaki yazılımı indir.

En son versiyon KDZ uzantılı D320TR yazılımını indir. Ve verdiğim programla TOT yada DZ formatına dönüştür.

Sonra LGFlashTool programını indir. Cihazını usb den bağla. Sürücü özellikleri Gelişmiş özelliklerden Port numarasını 41 yap. LGFlashTool programını aç ve TOT yada DZ uzantılı dosyanın ve diğer DLL dosyasının yerini göster. Ve START de. Komutları takip et. Yüklemeden önce senden cihazı usb den çekip tekrar takman gerekecek. Yazılımı yükle işlem tamam.

Öyle cihazı açıp testpointe gerek yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen

kaforummp

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
17 Ocak 2017
12
5
3
44
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

tartışmak için yazmıyorum sadece bilinsin diye d320 global d320tr tr modeli cihazlar aslında aynı d320n de aynı cihaz octopus jtag la defalarca d320tr cihaz yaptık elinde box olmayanın deneyecegi sey yukarda yazdıgım gibi pili cikar 30 dk bekle ve direk download mode almayı dene yerse ne ala
yemesse mecbur test point + box

d320 dosyası d320tr nın ımeı nı sılmez + silse ne olacak octopus varsa gene problem yok

qualcomm mode da lg tool yazmaz diye biliyorum denemedim hiç

usb soket baglı olacak (ana bord la usb soketi baglı) ve usb telefona baglı pc ye baglı olmayacak octopus a start de beklerken ınce cımbızla belirtilen 2 ucu bır bırıne degdır ve o haldeyken usb kabloyu pc ye bagla 3-4 sn sonra program uyarıcak devamı zaten kolay

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
d320tr cihazı yazılımsal olarak yaptığım uğraşlar başarısız oldu. İşlemciye müdahele etmem de sonucu değiştirmedi.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40

tartışmak için yazmıyorum sadece bilinsin diye d320 global d320tr tr modeli cihazlar aslında aynı d320n de aynı cihaz octopus jtag la defalarca d320tr cihaz yaptık elinde box olmayanın deneyecegi sey yukarda yazdıgım gibi pili cikar 30 dk bekle ve direk download mode almayı dene yerse ne ala

d320 dosyası d320tr nın ımeı nı sılmez + silse ne olacak octopus varsa gene problem yok

usb soket baglı olacak (ana bord la usb soketi baglı) ve usb telefona baglı pc ye baglı olmayacak octopus a start de beklerken ınce cımbızla belirtilen 2 ucu bır bırıne degdır ve o haldeyken usb kabloyu pc ye bagla 3-4 sn sonra program uyarıcak devamı zaten kolay

D320tr Octoplus jtag desteklemiyor diyor.
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54

1.) Bende tartışmıyorum zaten. Tartışmayacağımda.
2.) D320Tr cihaza D320 yazılımı atarsan imei silinme ihtimali %80 dir. Bizimde başımıza defalarca geldi.Ha ondan sonra octoplus ile yazabilirsin yada yazamazsın ayrı mesele.
3.) Pili çıkardıktan sonra neden 30 dakika beklendiğinin sebebini açıklamanı bekliyorum. Bataryayı çıkarırsın ve cihazdaki voltaj kondanstörlerden en geç 10 saniye içinde boşalır. 30 dakika beklersin ama kahve mola vermek için.
4.) Anladığım kadarıyla LG firmasının kendi cihazları için hazırladığı ve resmi servislerinde kullandıkları LgFlashTool yazılımından haberin yok. Sen burada demekki sadece LG Tool kullanıyorsun. Garip geldi bana, box kullanan birinin LgFlashTool dan nasıl haberi olmaz.
5.) Enson bilgiyi neden verdim anlamadım.

Neyse, eksik yada yanlış da bilinse, her bilgiye ve paylaşıma saygı duyuyorum. Bu da senin gerçeklerin. Bu konuda tartışmaya elbette girmeyeceğim. Herkes ne demek istediğimi anladı zaten.

ByMotsan

Yeni üye
Yasaklı üye
14 Mar 2017
5
7
3
45
Octopus un meduda box ı var ise onun usb den jtag yapıp boot menüyü yazıdırırsın. Flash atarsın genelde oluyor ilk sefer geldiyse cihaz. Fakat cihazların emmc leri bozulduğundan 1 hafta sonra açılmıyor şikayeti ile geri geliyor. Müşteri muhakkak güncelleme yapıyor ve sonrasında hüsran. Baktık ki bu her sefer başımıza gelmeye başladı müşteri memnuniyeti için ben o cihazları müşteriye geri verip yenisini almasını tavsiye ediyorum. Her geri gelen cihaz hem müşterinin hemde bizim kalitemizi azaltıyor o nedenle sizinde bu cihazı iade etmenizi öneririm. ByMotsan.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Octopus un meduda box ı var ise onun usb den jtag yapıp boot menüyü yazıdırırsın. Flash atarsın genelde oluyor ilk sefer geldiyse cihaz. Fakat cihazların emmc leri bozulduğundan 1 hafta sonra açılmıyor şikayeti ile geri geliyor. Müşteri muhakkak güncelleme yapıyor ve sonrasında hüsran. Baktık ki bu her sefer başımıza gelmeye başladı müşteri memnuniyeti için ben o cihazları müşteriye geri verip yenisini almasını tavsiye ediyorum. Her geri gelen cihaz hem müşterinin hemde bizim kalitemizi azaltıyor o nedenle sizinde bu cihazı iade etmenizi öneririm. ByMotsan.

;)

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bende dün Octoplus jtag ile denedim. D320 ve D320N repair dosyaları ile denedim. Ne yazıkki olmadı. Aslında cihaz D320TR ama ana kart ve üstündeki yazılar böyle;

ByMotsan

Yeni üye
Yasaklı üye
14 Mar 2017
5
7
3
45
emmc chip in üstünde serial var onu dikkate alarak yazdıracaksın, eğer cihazın üstünde ki mesela n chip ise düz atınca bir daha yemez açılacak cihaz emmc şiştiğinden açılmaz diye daha konuşuruz gider fakat işin esası şu. emmc bozulduğundan cihaz susuyor, jtag yapmak geçici çözüm 1 hafta yada en fazla 1 ay müşteri geri geliyor entegre bozuk para iadesi laf kalabalığına gerek yok. En kestirme yolu şu "kendinizi sevindirip ödüllendireceğiniz bir güne girmiş bulundurmaktayız, lütfen kendinize güzel bir cep telefonu alın kendinizi mutlu edin" diyerek müşteriyi yolluyorum.