Yardım LG L70 D320TR Brick Sorunu

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
emmc chip in üstünde serial var onu dikkate alarak yazdıracaksın, eğer cihazın üstünde ki mesela n chip ise düz atınca bir daha yemez açılacak cihaz emmc şiştiğinden açılmaz diye daha konuşuruz gider fakat işin esası şu. emmc bozulduğundan cihaz susuyor, jtag yapmak geçici çözüm 1 hafta yada en fazla 1 ay müşteri geri geliyor entegre bozuk para iadesi laf kalabalığına gerek yok. En kestirme yolu şu "kendinizi sevindirip ödüllendireceğiniz bir güne girmiş bulundurmaktayız, lütfen kendinize güzel bir cep telefonu alın kendinizi mutlu edin" diyerek müşteriyi yolluyorum.

Haklısınız en güzeli iade etmek.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bugün gene aynı hatadan başka bir lg d320tr geldi. Octoplus jtag ile dosyaları yazdı. Cihaza boot ve download mod geldi. Yazılım yüklemesi yaptım. Sonra gene açılmadı. Anladım ki bu cihazların gerçekten donanım sorunu var. Ayrıca cihaza d320tr olmasına rağmen d320n aboot ve boot dosyaları yüklendi. Videoları çektim konuya atacağım.

Aynı cihazdan bir tane daha var elimde önceki mesajlarda resimlerini atmıştım. Bu cihazda aynısı ama cihazınkasada yazan yazılar d320n'den sonrakiler farklı ve diğer cihaza hiç bir şekilde jtag dosyası yüklenmedi. Ama bu cihaza d320n,d320,d325f dosyaları sorunsuz Yükleniyor. Ama açmıyor gene işte. Boot ve download mod ilk yükledim geldi. Yazılım attıktan sonra da bir daha jtag Yaptım bu seferde download mod gelmedi.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Hey man. Entry of D320 is prohibited.

Tabela yaptıracaz kapıya.

ahmebysoy

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2017
7
1
3
40
hocam bana d320tr için qfil dosyaları lazım kdz dosyasını açtım içinde rawprogram0 ve patch0 yok internetten araştırdım d325 qfil dosyasının içindelieri gösterdim yemiyor içindeki adresler farklı fakat direk d325 olarak yazıyor açmıyor rawprogram0 ve patch0 bu iki dosyayı nasıl oluşturuyoruz bir yöntem varmı

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
hocam bana d320tr için qfil dosyaları lazım kdz dosyasını açtım içinde rawprogram0 ve patch0 yok internetten araştırdım d325 qfil dosyasının içindelieri gösterdim yemiyor içindeki adresler farklı fakat direk d325 olarak yazıyor açmıyor rawprogram0 ve patch0 bu iki dosyayı nasıl oluşturuyoruz bir yöntem varmı

Kardeşim konuyu iyi okursanız o işlem işe yaramıyor. Cihazı kapatın bataryasını çıkarın yarım saat sonra takın ve download moda alın. Eğer download moda giriyorsa yazılım yüklemesi yaparsınız. Ve cihaz açılır kullanırsınız.

Diğer işlemleri konuda resimli ve videolu şekilde anlatılmıştır. Okursanız konuyu göreceksiniz.

• Beğen
Tepkiler: symbazz

skull

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Kas 2017
4
0
1
32
yazılımı indiremiyorum yardım edebilir misin?

Moderatör tarafında düzenlendi:

skull

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Kas 2017
4
0
1
32
naptım ettiysem dz dosyasında hep hata aldım buna d320 tr tot dosyasını nereden bulabilirim lütfen yardım edin.