Yardım LG L70 D320TR Brick Sorunu

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bu cihazdan elimde var şu an, cihaz sadece PC'de Qualcom 9008 olarak görünüyor. Download mode, recovery mode, fastboot mode dahil olmak üzere hiç bir moda girmiyor. Pili taktığım anda PC'ye bağlayınca Qualcom olarak aygıt yöneticisinde görünüyor.

Cihaz download moda girmediği için hiç bir şekilde yazılım yüklenmiyor. Lg resmi yazılım araçları resmi olmayan box vesaire yazılım yüklemesi yapamıyorum.

En son Sahara ve Qfil programı ile denedim. Onlarda da fail verdi. Yani aşağıdaki video da yüklemiş ama benim cihazda olmadı.

Kdz uzantılı yazılımını kdz extarotor ile bir çok dosyaya ayırıp bir Klasörün içine atıp. Qfil veya Sahara Programı'nın göreceği hale getirdim. Ama gene yazılım yüklenmedi.

Not: Son olarak cihaz çok temiz hiç açılmamış ve Sıvı temas darbe vesaire görememiş. sadece tahmin ettiğim eMMC entegresi arızalanmış diye düşünüyorum.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Octoplus jtag ile yaptığım işlemler. Cihaz Qualcom modunda ise cihazın içini açıp cımbız ile kısa devre yapmaya gerek yok. Çünkü bu şekilde cihazı tanıyor box ve dosyayı yüklüyor. Boot ve aboot dosyalarını yükleyip download mod geliyor. Hepsinde bu işlem olmuyor. 4 tane vardı elimde 2 tanesine oldu. Diğerlerine olmadı hata vesaire verdi yüklense de açmadı.
Octoplus jtag box açın ve D320N modeli seçin ve cihazı PC'ye bağlayın.

Aşağıdaki dosyada box ile indirdiğim repair dosyasıdır. Konuya ekliyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: dobra

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihazların donanım arızalarını tespit edebilen teknik servis ekipmanları mevcuttu sanırım.
Biraz araştırıp bu cihazlardan temin etmeniz faydalı olabilir.
ve bulunan konulardan faydalanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: braveturks

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38

bu linke bir göz atar mısın? Benim aradığım dosyayı kullanarak sorunu çözmüşler fakat dosya paylaşılmamış. Bende de aynı d320tr var. Brick olmuş. Gün boyu uğraştım. Sorunu çözebilirsem buradan paylaşırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: cafermert

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40

bu linke bir göz atar mısın? Benim aradığım dosyayı kullanarak sorunu çözmüşler fakat dosya paylaşılmamış. Bende de aynı d320tr var. Brick olmuş. Gün boyu uğraştım. Sorunu çözebilirsem buradan paylaşırım.

eMMC bozuk cihazlarda bu işlemlerin hiçbiri bir işe yaramıyor. Bu Verdiğiniz linke baktım. Bı dosyalar bende var ama hiçbir program yükleme yapamıyor.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
eMMC değişmiyor mu?
Değiştirin gitsin.

Çoğu silikonlu entegre olduğu için ne yazık ki değişmiyor.
Ayrıca onu değiştirmek için o entegreyi bulmak lazım.
Ve değiştirecek maharetli bir usta lazım.
Hepsi olduktan sonra bide çalışmaz ise selametle :)

AhmetSuat

Üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
64
45
18
45
braveturks ün verdiği bağlantıda sadece flaş okutma yapmışlar. bu cihazdan ben 3 tane ayağa kaldırdım. yalnız medusa box lazım. jtag yapmak için. çünkü qualcomm işlemcili lg ve samsung ceptelefonlarında işlemci çıkış dosyaları yok. üzerinde oynarlar. JTAG yapmak lazım.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
braveturks ün verdiği bağlantıda sadece flaş okutma yapmışlar. bu cihazdan ben 3 tane ayağa kaldırdım. yalnız medusa box lazım. jtag yapmak için. çünkü qualcomm işlemcili lg ve samsung ceptelefonlarında işlemci çıkış dosyaları yok. üzerinde oynarlar. JTAG yapmak lazım.

Octopulas box var ama hiç bakmadım destek verip vermediğine, uğraşmak lazım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
eMMC arızalı ise ne yaparsanız yapın cihazı sağlıklı bir şekilde çalıştıramazsınız.
@silivriserdar anladığım kadarıyla bu işlerle pek haşır neşirsiniz.
Kurun efendim sisteminizi, temin edin gerekli ekipmanları.
Söz konusu cihazlar yalnızca bugün değil her zaman lazım olurlar.
Hatta civar teknik servislerden iş bile alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: symbazz

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
eMMC arızalı ise ne yaparsanız yapın cihazı sağlıklı bir şekilde çalıştıramazsınız.
@silivriserdar anladığım kadarıyla bu işlerle pek haşır neşirsiniz.
Kurun efendim sisteminizi, temin edin gerekli ekipmanları.
Söz konusu cihazlar yalnızca bugün değil her zaman lazım olurlar.
Hatta civar teknik servislerden iş bile alabilirsiniz.

Haklısınız hocam ama bir eMMC arızası yapmak yada jtag vesaire yapmak. Yarım gününüzü alıyor. Ve ücret olarak müşteriden karşılığını alamıyorsunuz. O yüzden daha basit olan diğer işler daha cazip geliyor. Cihaz 150 tl etmez satınca ama 100 tl istesek vermezler.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Cihazdaki arıza emmc arızası değil. Bu şekilde bir çok lg cihaz yaptım. Özellikle de g4 ve g3 cihazları kaldırıyorum. Fakat karşılaştığım en sıkıntı cihaz d320tr. Hem octoplus'da jtag desteği yok. Medusa box ile emmc'ye müdahale etmek lazım. Bende de box yok.
gsmhosting üzerinden destek istedim. bu linke göz atabilirsiniz.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Her ikisini de kullandım. boot kısmı başarılı bir şekilde yazılıyor. Fakat cihaz qualcomm dan çıkmıyor.

AhmetSuat

Üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
64
45
18
45
qualcomm 9008 modda görüyorsa cihaz kendi belleğinde 30 küsür mblık bir dump dosyası oluşturuyor eğer alabilirsen hafıza kartına al cihaza tak ve medusa jtag prosedürünü izle.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Elimde medusa jtag yok. Octoplus var. Biraz önce qfil ile d325 dosyalarını yazdım. İşlem başarılı bir şekilde gerçekleşti. Fakat Chaz hala qualcomm dan çıkmıyor.

kaforummp

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
17 Ocak 2017
12
5
3
44
d320tr ve d370tr turkcell cıhazlarda sureklı basımıza gelir.. hiç bir sey yapmadan önce
bataryayı cıkar yarım saat bekle ve ses kısma ile pc ye bagla download a geçti geçti... geçmedi mecbur octopus jtag ve test point

%10 luk kısmı bunlada olmaz %90 olur

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Hocam android cihazlarda ekran gelmemesi, cihazın tepki vermemesi gibi durumlarda bataryayı çıkarıp tüm tuşlara basılı bir kaç dakika basılı tutmak işe yarayabiliyor. Fakat qualcomm işlemcili tüm cihazlarda bildiğim bir şey varsa bu tür hataların (cihazın normal kullanımda iken birden bire susması) işlemciden kaynaklanıyor olması. İşlemciye fiziksel olarak müdahale etmeden kaldırdığım cihaz nadir olmuştur. Fakat bu d320tr çok inatçı çıktı. Yarın son kez işlemciye müdahale edeceğim. Olursa oldu, yazılımsal olarak bildiğim her şeyi denedim. Forumda ki tavsiyeleri de yerine getirdim. Pes etmenin eşiğine geldim. Yarın akşama gelişmeleri buradan paylaşırım.

Sağlıcakla kalın.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar