İstek LG V10 H900 Rom İstek

• Konbuyu başlatan dlkrt
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 37
  • Görüntüleme 5K
 Yazdır

AthenSlay3R

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2018
25
8
3
Bursa
çok değerli arkadaşlarım merhaba

öncelikle konumda emeği geçen özellikle @AthenSlay3R hocama çok teşekkür ederim benim için z3x box lg aktivasyonu yaptırdı sağolsun herkese sonsuz teşekkürler. haftasonu hastaydım biraz kendime geldiğimde telefonla uğraştım. gölgelenmiş cihaz kimliğinin değiştirildiğini gördüm. cihaz anakartı orjinalde f600k bu sonradan oynanarak h900 yapılmış ve h900 rom atılmış denemeye değer diyerek f600k nougat rom indirdim ve z3x crackli programla atmayı denedim yüzde 99 a gelip takıldı yarım saat bekledikten sonra kadere 45 diyerek cihazı manuel olarak yeniden başlattım .. suprizz cihaz artık f600k oldu ve android 7.1 ile açıldı şimdiki sorun sim lock cihaz sim kilitli olarak açılıyor daha öncesinde yani yazılım atmadan önce nvm backup almıştım onu z3x ile tekrar cihaza yazdım cihaz 3g olarak açıldı. sorum şu değerli bilgilerinize ihtiyacım var. sağlam türkiye h960 bir cihazı olaran arkadaştan nvm dosyası rica etsek veya forumda olan varsa upload edebilirse kontrol etsek ve cihaza yazsak aceba cihaz 4g olarak çalışır mı?

edit: cihaza z3x ile f600k yazılımı attım fakat şimdi başka bir yazılım atmaya çalıştığımda laf protocol hatası veriyor neden olabilir?

edit 2: cihaza uppercut yazılımı vasıtası ile lgup programı ile tekrar f600k yazılımını attım şuan lte sorunsuz çalışıyor. benim problemim zaten lte çalışmamasıydı şuan sorunum çözüldü emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler .

Sorunun çözüldüyse nemutlu romu ve programları paylaşırsan ihtiyacı olan arkadaşlar faydalansın

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: dlkrt

dlkrt

Üye
Kayıtlı üye
6 Kas 2018
50
14
8
37
Ankara
aklımda ustad zaten öyle yapacağım hatta cihazı olan arkadaşların izlemesi gereken yol hakkında bi yazı yazmayıda planlıyorum çünkü bana satılan anakart h960 olarak satılmıştı ama h900 çıkmıştı z3x box diyor ki senin kartın f600k telefonu kaybetmeyi göze alarak f600k nougat romu indirdim linkten romu çektim attım yüzde 99 da takıldı kaldı telefonu manuel başlattım ve telefon bu sefer korean telecom cihazı olarak açıldı. lte yine yoktu işin ilginç yanı telefonda h900 rom yüklü iken uppercut programı ve lgup programı telefonu görmüyordu f600k romu yükleyince bu iki programda romu görmeye başladı. tekrar uppercut ile f600k romunu attım şuan lte çalışıyor ekran görüntüsü de paylaşacağım. akşama

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: AthenSlay3R

dlkrt

Üye
Kayıtlı üye
6 Kas 2018
50
14
8
37
Ankara
@Paradox @coban32 hocam çok teşekkür ederim.

çözdük valla sonunda bilgilendirme yazısı da hazırlayacağım inşallah :) belki her telefonda aynısı olmayacaktır ama en azından bi nebze olsun ışık tutar diye düşünüyorum.

erqu

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
26 Ara 2018
4
0
1
37
merhablar h900 at modelime sürüm 6.0 üstü atamıyorum yardım lutfen

dlkrt

Üye
Kayıtlı üye
6 Kas 2018
50
14
8
37
Ankara
merhablar h900 at modelime sürüm 6.0 üstü atamıyorum yardım lutfen
merhaba bi kaç gündür iş yoğunluğum sebebi ile siteye giremiyordum. seve seve yardımcı olurum. cihazın üzerinde ki anakartın imeisi çakma sanırım pc nin görmeme sebebi cihazın romu ile yazılımı uyumsuz olması dediğimi harfiyen uygularsanız nougat bile yükleriz.

erqu

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
26 Ara 2018
4
0
1
37
merhaba bi kaç gündür iş yoğunluğum sebebi ile siteye giremiyordum. seve seve yardımcı olurum. cihazın üzerinde ki anakartın imeisi çakma sanırım pc nin görmeme sebebi cihazın romu ile yazılımı uyumsuz olması dediğimi harfiyen uygularsanız nougat bile yükleriz.
nasıl yükleye bılırız yol ve yormadımı sunarmısınız

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hocam bı yardımcı olun lütfen h900 at nasıl nogout atarız

Değerli üyemiz her şey konuya yazılan yorumlarda belirtilmiş.
Benim de bu konu hakkında ne yazık ki daha fazla bilgim yok.
Bekleyelim bakalım belki bilgi sahibi olan üyelerimiz sizin için daha detaylı bilgi verirler.

dlkrt

Üye
Kayıtlı üye
6 Kas 2018
50
14
8
37
Ankara
merhabalar
h900 için yayınlanmış bir nougat surum malesef ki yok en son android 6.0 var fakat onda da parmak izi okuyucu ve diğer programlarda sorun var sizden ricam internetten z3x box lg tool programının crackli sürümünü indirip telefonunuzda geliştirici seçeneklerinde usb hata ayıklama modunu açarak bilgisayara bağlamanız ve arama ekranını açıp
Kod:
*#546368#*900#
yapıp açılan menüde ki svc menu de port test ayarını disable dan enable çevirip z3x boxı çalıştırıp çıkan telefon modelının ne olduğunu bana söylemeniz olarak devamında yardımcı olacağım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: AthenSlay3R

ramyu

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Tem 2019
1
0
1
48
çok değerli arkadaşlarım merhaba

öncelikle konumda emeği geçen özellikle @AthenSlay3R hocama çok teşekkür ederim benim için z3x box lg aktivasyonu yaptırdı sağolsun herkese sonsuz teşekkürler. haftasonu hastaydım biraz kendime geldiğimde telefonla uğraştım. gölgelenmiş cihaz kimliğinin değiştirildiğini gördüm. cihaz anakartı orjinalde f600k bu sonradan oynanarak h900 yapılmış ve h900 rom atılmış denemeye değer diyerek f600k nougat rom indirdim ve z3x crackli programla atmayı denedim yüzde 99 a gelip takıldı yarım saat bekledikten sonra kadere 45 diyerek cihazı manuel olarak yeniden başlattım .. suprizz cihaz artık f600k oldu ve android 7.1 ile açıldı şimdiki sorun sim lock cihaz sim kilitli olarak açılıyor daha öncesinde yani yazılım atmadan önce nvm backup almıştım onu z3x ile tekrar cihaza yazdım cihaz 3g olarak açıldı. sorum şu değerli bilgilerinize ihtiyacım var. sağlam türkiye h960 bir cihazı olaran arkadaştan nvm dosyası rica etsek veya forumda olan varsa upload edebilirse kontrol etsek ve cihaza yazsak aceba cihaz 4g olarak çalışır mı?

edit: cihaza z3x ile f600k yazılımı attım fakat şimdi başka bir yazılım atmaya çalıştığımda laf protocol hatası veriyor neden olabilir?

edit 2: cihaza uppercut yazılımı vasıtası ile lgup programı ile tekrar f600k yazılımını attım şuan lte sorunsuz çalışıyor. benim problemim zaten lte çalışmamasıydı şuan sorunum çözüldü emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler .
konuyu hortlatalım biraz, hayırlı akşamlar; sorunu nasıl çözdünüz şu an bu lg v10 h900 modelinden kullanmaktayım cihaz sorunsuz lakin tek sıkıntım mobil veri açık olmasına rağmen 4g lte yok çekmiyor sadece evde wifi ile nete girebiliyorum. yardımcı olursanız memnun olurum... Bu arada kdz ve tot dosyalarını versiyon düşürme yolu ile kuramıyorum Android 6.0 Marsmallow var sistemde. 5.1'e dönmek ile sorun çözülürmü, bootloader kilidini kıramadım yardımcı olurmusunuz...

dlkrt

Üye
Kayıtlı üye
6 Kas 2018
50
14
8
37
Ankara
konuyu hortlatalım biraz, hayırlı akşamlar; sorunu nasıl çözdünüz şu an bu lg v10 h900 modelinden kullanmaktayım cihaz sorunsuz lakin tek sıkıntım mobil veri açık olmasına rağmen 4g lte yok çekmiyor sadece evde wifi ile nete girebiliyorum. yardımcı olursanız memnun olurum... Bu arada kdz ve tot dosyalarını versiyon düşürme yolu ile kuramıyorum Android 6.0 Marsmallow var sistemde. 5.1'e dönmek ile sorun çözülürmü, bootloader kilidini kıramadım yardımcı olurmusunuz...
kusura bakmayın reeldeki işlerimin yoğunluğu sebebi ile uzun zamandır online olamıyordum. internette z3x in full cracklenmiş programını bulup telefonu bağlayıp anakart modelini söyleyebilir misiniz. benim elimdeki telefon f600s miş içerisine zorla h900 yazılımı atılmış bu yüzden bazı fonksiyonları çalışmıyordu şuan lte de dahil olmak üzere sorunsuz kullanıyorum. parmak izi vs herşeyi çalışıyor.bilgi verirseniz yardımcı olayim.