LineageOS 15 ile Sony Xperia Z2'ye Android 8.0 Oreo Nasıl Kurulur?

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Sony Xperia Z2'yi Nisan 2014'te piyasaya sürdü ve şu anda 2018 yılından yaklaşık bir ay uzaktık; bu da mevcut piyasa durumuna göre eski bir cihaz. Bazılarınızın hala kullanıyor ancak eski donanımından ve yazılımından bıktığını biliyoruz. Donanım değiştirilemez, ancak bazı gayri resmi yöntemlerle yazılımı değiştirebilir ve cihazdaki Android'in en son sürümünü kullanabiliriz.

Özel ROM yardımı ile birisi Xperia Z2'de Android 8.0 Oreo'yu kullanabilir , bu durumda özel ROM'a yeniyseniz , o zaman bu tip açık proje ROM'larını kullanmak için birinin TWRP gibi özel bir kurtarma özelliğine sahip olması gereken bir köklü aygıta ihtiyacı var. önceden yüklenmiş. Bu makalede, Xperia Z2 cihazında Android 8.0 Oreo'ya dayalı LineageOS 15 ROM'u kurmak için adım adım yöntem göstereceğiz .
Kullanıcılar için, Split ekranı, Uyarlanabilir simgeler, yenilenen ana ekran, vb. Gibi eski özelliklerini kendi eski cihazında kullandıktan sonra kullananlar için iyi bir haber.

LineageOS 15'i (Android 8.0 Oreo) Xperia Z2'ye nasıl kurabilirim?

* Önce LineageOS ve Gapps dosyasını aşağıda verilen bağlantılardan indirin.

* TWRP kurtarma özelliğine sahip önceden kurulmuş bir Rooted aygıta ihtiyacınız var.

* İndirilen LineageOS 15.zip dosyasını Gapps'ı SD karta yerleştirin ve LineageOS dosyasını "update.zip" olarak yeniden adlandırın.

* Cihazınızı kapatın ve Vol down + Power düğmesine uzunca basın, kurtarma ekranı görünecektir.

* Buradan Wipe, Wipe system, data, Cache, Dalvik Cache üzerine tıklayın.

* Sonra yüklemeye tıklayın ve "update.zip" dosyasını seçin ve yüklemek için hızlıca kaydırın.

* Kurulum tamamlandıktan sonra, tekrar yüklemeyi seçin ve yüklemek için şimdi hızlıca kaydırarak Gapps dosyasını seçin.

* Tamamlandıktan sonra, yeniden başlatmayı seçin ve bitti.

Xperia Z2 için LineageOS 15'i
Xperia Z2 için Gapps'i
Xperia Z2 için TWRP Kurtarma'yı

( üzerinden alınmış ve test edilmiştir.)

NOT .: Kendi cihazımda denemiş bulunmaktayım. İşlemleri sırası ile yaptığınızda problem olmamaktadır.(yazılım bilgisi olmayan lütfen denemesin)

Moderatör tarafında düzenlendi:

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
konunuzu düzenledim fakat linkler çalışmıyor ayrıca yanlış yere konu açmışsınız. Linkleri tekrar düzenlerseniz iyi olur.

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
konunuzu düzenledim fakat linkler çalışmıyor ayrıca yanlış yere konu açmışsınız. Linkleri tekrar düzenlerseniz iyi olur.

kusura bakmayın. Daha önce form üzerinde çalışma yapmadığım için bu işe biraz yabancıyım. hatalarım olabilir. zamanla yardımlarınızla öğrenirim.
Uyarılar için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
kusura bakmayın. Daha önce form üzerinde çalışma yapmadığım için bu işe biraz yabancıyım. hatalarım olabilir. zamanla yardımlarınızla öğrenirim.
Uyarılar için teşekkür ederim.
Rica ederim kardeşim ne demek. Her zaman yardımcı oluruz. Elimizden geldiğince kimseyi kırmadan üzmeden anlatmaya öğretmeye çalışıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: astek055

muhammed2134

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Tem 2018
1
0
1
27
kardeşim indirme linkine girdim de nasıl indirileceğini göremedim yardımcı olursan çok iyi olur ya

tosko

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ara 2018
1
0
1
37
Link çalışmıyor...

discoplis

Yeni üye