MAUI Meta 3G/4G MTK Kalıcı IMEI Repair - En Garanti Yöntem

Meta başlık: MAUI Meta 3G/4G MTK Kalıcı IMEI Repair - En Garanti Yöntem

Meta açıklama: MAUI Meta 3G/4G MTK Kalıcı IMEI Repair - En Garanti Yöntem

Yazdır

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
yavuz hocam mtk 6761 elephone a6 mini modem dosyasını bir türlü bulamadım. ayrıca telefonu root edemedim. yoksa telefonun içinden alıcaktım.
lütfen yardımcı olurmusunun ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
yavuz hocam mtk 6761 elephone a6 mini modem dosyasını bir türlü bulamadım. ayrıca telefonu root edemedim. yoksa telefonun içinden alıcaktım.
lütfen yardımcı olurmusunun ?

Size önerebileceğim, aslında zor gibi görünen ama çok kolay bir yöntem mevcut.
Bu yöntem bütün MTK işlemcili cihazlarda işe yarıyor.
Cihazınıza Root yetkisi vermek için aşağıdaki videoyu izleyiniz.

Videodaki açıklamaya ek olarak:
Elinizde cihazınızın yazılımı mevcut ise, başka bir Scatter dosyası kullanmak yerine, cihaz yazılımı içindekini kullanınız.
Magisk Manager'i indirebilirsiniz.
Videodaki Magisk Manager'in arayüzü program güncellendiği için son halinden biraz farklı lakin bu bir sorun oluşturmuyor.
Son olarak, oluşturulan boot.img dosyasını videoda gösterilen yerde değilde, işlem sonucunda ekranda belirtilen yerde arayınız.

Bu yöntem sayesinde TWRP veya başka bir şey aramanıza gerek yok.
Bu yöntem benimde sık sık kullandığım bir yöntemdir.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
Bu arada, cihazınız cihaz mı ve cihazınızda Android 9'mu yüklü?
Şayet öyle ise, bu cihaz için TWRP paylaşılmış.
cihaz aynen bu fakat verdiğiniz sayfadaki link çalışmıyor. çok denedim. ayrıca başka bir yerden twrp dosyası buldum. cihazı flasladım. ama twrp modunda açılmıyor. yeşil adamda donup kalıyor.
bu cihazın imei için uğraşıyorum. yukarıdaki videoyu izleyip uygulayacam. sonucu size bildiririm.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
cihaz aynen bu fakat verdiğiniz sayfadaki link çalışmıyor. çok denedim. ayrıca başka bir yerden twrp dosyası buldum. cihazı flasladım. ama twrp modunda açılmıyor. yeşil adamda donup kalıyor.
bu cihazın imei için uğraşıyorum. yukarıdaki videoyu izleyip uygulayacam. sonucu size bildiririm.

Paylaştığım bağlantıdaki TWRP dosyasının indirme bağlantısı çalışıyor.
Lakin indirme yapabilmeniz için 4PDA forumuna üye olmanız lazım.
4PDA forumuna üye olup oturum açmak içinde, iyi derecede Rusça bilmek lazım.
Zira oldukça zor Captcha sorularını yanıtlamanızı istiyorlar.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Cihazınızın Scatter ve Preloader dosyasını indirebilirsiniz.
Buyurunuz, da 4PDA forumundaki TWRP Recovery var.
Bu kadar yardımdan sonra da olmuyorsa, fazla da uğraşmamak lazım.
:zuhaha:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Machine

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
Cihazınızın Scatter ve Preloader dosyasını indirebilirsiniz.
Buyurunuz, da 4PDA forumundaki TWRP Recovery var.
Bu kadar yardımdan sonra da olmuyorsa, fazla da uğraşmamak lazım.
:zuhaha:
Hocam videodakileri harfiyen uyguladım. boot.img dosyasını flaslarken telefon brick oldu.dünden beri rom arıyorum.buldum. fakat dosyalar eksik. telefon pert oldu. aslında spflash tool ile reedback yapmıştım. fakat onuda geri yükleme yapamıyorum. napacaz. telefon gitti:unsure::unsure::unsure:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam videodakileri harfiyen uyguladım. boot.img dosyasını flaslarken telefon brick oldu.dünden beri rom arıyorum.buldum. fakat dosyalar eksik. telefon pert oldu. aslında spflash tool ile reedback yapmıştım. fakat onuda geri yükleme yapamıyorum. napacaz. telefon gitti:unsure::unsure::unsure:

Çok ilginç.
Nasıl başardınız çok merak ettim doğrusu.
Paylaştığım bağlantıdaki yazılımı indirip yükleyebilirsiniz.
Eksik dosyaların tiklerini kaldırsanız sorun olmayacaktır.

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
Çok ilginç.
Nasıl başardınız çok merak ettim doğrusu.
Paylaştığım bağlantıdaki yazılımı indirip yükleyebilirsiniz.
Eksik dosyaların tiklerini kaldırsanız sorun olmayacaktır.
valla olan oldu. paylaştığınız linkteki dosyaların tamamını indirdim. içlerinde system zip şeklinde. vendor zipli. sadece boot, preload ve scatter dosyası var. o linktekiler bir işe yaramıyor scatter dosyası hariç.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
valla olan oldu. paylaştığınız linkteki dosyaların tamamını indirdim. içlerinde system zip şeklinde. vendor zipli. sadece boot, preload ve scatter dosyası var. o linktekiler bir işe yaramıyor scatter dosyası hariç.

Sıkıştırılmış dosyaları klasöre çıkarmamışsınız anlaşılan.
system.img ve vendor.img dosyaları sıkıştırılmış bir şekilde paylaşılmış.

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
Sıkıştırılmış dosyaları klasöre çıkarmamışsınız anlaşılan.
system.img ve vendor.img dosyaları sıkıştırılmış bir şekilde paylaşılmış.
şimdi onuda yaptım. flashladım başarılı oldu ama ekran açılmıyor halen :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
bilgisayara takınca vcom olarak tanıyor halen. valla yardım edemezsen telefon gitti gitti.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
şimdi onuda yaptım. flashladım başarılı oldu ama ekran açılmıyor halen :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
bilgisayara takınca vcom olarak tanıyor halen. valla yardım edemezsen telefon gitti gitti.

Yazılım yükleme işlemini yenileyiniz.
Daha sonra cihazınızın bilgisayarınız ile bağlantısını kesiniz.
Güç tuşuna otuz saniye kadar basınız.
Açılmazsa, yine bir otuz saniye daha basınız.

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
Yazılım yükleme işlemini yenileyiniz.
Daha sonra cihazınızın bilgisayarınız ile bağlantısını kesiniz.
Güç tuşuna otuz saniye kadar basınız.
Açılmazsa, yine bir otuz saniye daha basınız.
bu dediğiniz işlemleri yabancı forumlardan okuyup yaptım. şimdi yine yaptım ama açılmıyor

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
Ne ara indirdiniz de ne ara denediniz?
Yüksek hızlı internet bağlantımla ben bile indirme işlemini az önce tamamladım.
Bu arada, siz cihazınızın modelinden eminsiniz değil mi?
hocam 4g ile bağlandım. dosyalardan birkaç tanesi twrp ile yüklenen cinsten. ilk dört sıradaki dosyalar yok zaten. 2 tane denedim. olmadı. fastboot modunda yükleniyor.cihazı zaten fastboot moda alamıyorum. mediatek vcom com... olarak bağlanıyor zaten. telefondaki tüm tuş kombinasyonlarını da denedim olmadı

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hocam 4g ile bağlandım. dosyalardan birkaç tanesi twrp ile yüklenen cinsten. ilk dört sıradaki dosyalar yok zaten. 2 tane denedim. olmadı. fastboot modunda yükleniyor.cihazı zaten fastboot moda alamıyorum. mediatek vcom com... olarak bağlanıyor zaten. telefondaki tüm tuş kombinasyonlarını da denedim olmadı

Ben bir de Çin forumlarına bakayım.
Ruslardan sonra Çinlileri de ziyaret etmek şart oldu.
Nasipse bir şeyler bulursam paylaşırım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
O kadar araştırdım ama ne yazık ki bu cihazla ilgili olarak daha önce paylaştıklarımın dışında işe yarar bir bilgi bulamadım.
Havalarda sıcak, sanırım cenazeyi daha fazla bekletmeden defnetmek en iyisi, gecikirseniz cenaze çabuk kokar.

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
O kadar araştırdım ama ne yazık ki bu cihazla ilgili olarak daha önce paylaştıklarımın dışında işe yarar bir bilgi bulamadım.
Havalarda sıcak, sanırım cenazeyi daha fazla bekletmeden defnetmek en iyisi, gecikirseniz cenaze çabuk kokar.
valla bana bir telefon borçlusun. 800 lira vermiştim. bir çözüm bulursan bi ara link atarsan sevinirim