Nasıl Stock Rom Alınır?

Necati85

Üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2018
42
24
8
36
İyi günler hepinize!
Hep stock romlar paylaşılıyor, peki bu stock romlar nereden bulunuyor?
Biz kendimiz yapabilir miyiz?

Şimdiden teşekkürler

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
İyi günler hepinize!

Şimdiden teşekkürler

Akıllı telefonları üreten firmalar aynı zamanda telefonların yazılımlarını piyasaya sürüyorlar.
Stock rom: akıllı telefon üreticilerinin kullanıcılar ile paylaştığı rom.
Custom rom: Şahısların geliştirdikleri rom.

Necati85

Üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2018
42
24
8
36
Hocalarım ikinize de teşekkürler, peki sonuçta format atılırken telefon kendi yazılımını yüklüyor. Demek ki telefonun bir yerlerinde. Biz bunu alamaz mıyız?

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Hocalarım ikinize de teşekkürler, peki sonuçta format atılırken telefon kendi yazılımını yüklüyor. Demek ki telefonun bir yerlerinde. Biz bunu alamaz mıyız?

Cihazınızı Root yaptıktan sonra Eft dongle ile rom yedekleyebirsiniz. Hem de stock.

• Beğen
Tepkiler: Necati85

Necati85

Üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2018
42
24
8
36
Kusura bakmayın fazla bir bilgim yok, cahilliğimi bağışlayın

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Sanırım custom rom oluyor. Telefonumun şuan ki uygulamalarıyla, fotoğraflarıyla vs. birlikte olan kısacası telefonun kopyasını da alabilir miyiz?
İnşAllah anlatabilmişimdir.

Bahsettiğimiz işlem sadece cihazın saf kendi romu eğer veri yedeği almak isterseniz cihazın romunu dahil edemezsiniz.

• Beğen

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Kusura bakmayın fazla bir bilgim yok, cahilliğimi bağışlayın

Estağfurullah kusur yok eğer bu tür şeylere merak duyuyorsanız. Forum ve buna benzer kanallardan araştırarak okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bana hissettirdiğiniz şey bizi trolluyorsun gibime geliyor.

• Beğen

Necati85

Üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2018
42
24
8
36
Estağfurullah kusur yok eğer bu tür şeylere merak duyuyorsanız. Forum ve buna benzer kanallardan araştırarak okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bana hissettirdiğiniz şey bizi trolluyorsun gibime geliyor.
Yok hocam bilmediğimden sordum
Hatta ben Rom'un ne demek olduğunu sanırsam bu forumdan öğrendim. Daha öğreneceğim çok şey var. Hadi hayırlısı

• Beğen

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Yok hocam bilmediğimden sordum
Hatta ben Rom'un ne demek olduğunu sanırsam bu forumdan öğrendim. Daha öğreneceğim çok şey var. Hadi hayırlısı

Hayırlısı olsun siz bakmayın bana istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Buradaki herkesten öğrenilecek nice bilgi var. Burada bu işin duayenleri var diyebilirim. Foruma katkı sağladığınız zaman forumun da size katkı sağladığını göreceksiniz.

• Beğen

Necati85

Üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2018
42
24
8
36
Sizler gibi kişileri forumda gördükçe kanım ısındı iyice. Bu arada baya hızlısınız. Teşekkürler

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
İyi günler hepinize!

Şimdiden teşekkürler

Yorumlarınızı okudum ve anlatmak istediğiniz herhalde cihazın bu haliyle full yedeğini almak.

Bunu twrp dediğimiz recovery ile alabilirsiniz. Cihaza twrp yükleyip içinde ne var ne yok yedek alırsınız. Ayrıca bu yedeği aynı marka model bir cihaza yükleme yapabilirsiniz. Her marka ve işlemcinin özelliklerine göre yedek alma programları var. Bunlar İnternette bulunmaktadır. Genelde backup şeklinde arama yaparsanız bulabilirsiniz.

Necati85

Üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2018
42
24
8
36
Yorumlarınızı okudum ve anlatmak istediğiniz herhalde cihazın bu haliyle full yedeğini almak.

Bunu twrp dediğimiz recovery ile alabilirsiniz. Cihaza twrp yükleyip içinde ne var ne yok yedek alırsınız. Ayrıca bu yedeği aynı marka model bir cihaza yükleme yapabilirsiniz. Her marka ve işlemcinin özelliklerine göre yedek alma programları var. Bunlar İnternette bulunmaktadır. Genelde backup şeklinde arama yaparsanız bulabilirsiniz.
Hocam, özellikleri uyuşmayan bir cihaza yüklersek yüklenen cihazın çöp olma olasılığı var mıdır?

• Beğen

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam, özellikleri uyuşmayan bir cihaza yüklersek yüklenen cihazın çöp olma olasılığı var mıdır?

Cihazınızın çöp olma ihtimali, cihazınızın orijinal yazılımını yüklerken de vardır.
Lakin, farklı cihazların yazılımlarını cihazınıza yüklemeye çalışırken cihazınızın çöp olma ihtimali oldukça yüksektir.

• Beğen