Custom Rom -Özgür RÜYA- Vestel Venüs V3 5580 Rom (Android 6.0 + Root + TWRP + Xposed)

black_ayaz

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Haz 2018
1
0
1
33
vesteldriver.com a ulaşamıyorum. Forbidden hatası veriyor site. Orjinal rom bulamıyorum. Bulamadığım gibi de telefon formatlandı ve şuanda telefon açılmıyor da. Ne yapıcam bilemedim? Yardımcı olursanız sevinirim. Orjinal yazılım elinizde varsa bi link versen çok iyi olacak. Zaten senin verdiğin yazılımıda sp flashtool ile yükleyemiyorum. Preloader hatası (5054) hatası veriyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
vesteldriver.com a ulaşamıyorum. Forbidden hatası veriyor site. Orjinal rom bulamıyorum. Bulamadığım gibi de telefon formatlandı ve şuanda telefon açılmıyor da. Ne yapıcam bilemedim? Yardımcı olursanız sevinirim. Orjinal yazılım elinizde varsa bi link versen çok iyi olacak. Zaten senin verdiğin yazılımıda sp flashtool ile yükleyemiyorum. Preloader hatası (5054) hatası veriyor.

.

BeGunner

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Tem 2018
3
0
1
26
Hocam sizin verdiğiniz linkten dosyaları indirdim ancak stock ROM dosyasını dizine çıkartırken system.img'nin bozuk olduğu hatasını aldım. Şimdi tekrar indiriyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı?

BeGunner

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Tem 2018
3
0
1
26
Tekrar indirdim, dosyalarım hepsini flash tool'a yükledim. Sorun yok buraya kadar. Sistem dosyasında sorun yok. Ancak telefonu kapatıp bilgisayara bağladım, flashlama işlemini de başlattım. Yine de dosyaları aktarmadı. Sorunun ne olduğunu saptayamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Tekrar indirdim, dosyalarım hepsini flash tool'a yükledim. Sorun yok buraya kadar. Sistem dosyasında sorun yok. Ancak telefonu kapatıp bilgisayara bağladım, flashlama işlemini de başlattım. Yine de dosyaları aktarmadı. Sorunun ne olduğunu saptayamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Sürücüleri kontrol ettiniz mi?

BeGunner

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Tem 2018
3
0
1
26
Sürücüleri kontrol ettiniz mi?
Daha önce program ile birkaç kez root attım, Apple da jailbreakledim ancak ilk defa rom atıyorum. Bu yüzden pek bilgim yok, sürücü rar'ı indirdim ancak hayır, kontrol etmedim. Nasıl devam edeceğim hakkında bilgi verirseniz sevinirim. İlginize ayrıyeten teşekkürler

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com

ozgursarier

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Nis 2018
9
16
3
31
Arkadaşlar konuya ilginiz için teşekkür ediyorum öncelikle...
Kendi bilgim dahilinde bu ROM'u geliştirdim.
Yükleme sorunları yaşayan bazı arkadaşlar neden bu sorunları yaşıyorlar pek bilmiyorum açıkçası.
Sorunsuzca yükleyebilenler de olmuş.
Eğer bilginiz varsa nvrom un yedeğini alıp SPflashtool ile deneyin.
ROM portlama konusundaki bilgilerimi geliştirip ROM'un yeni versiyonunu yayınlamayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ateslee

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşlar konuya ilginiz için teşekkür ediyorum öncelikle...
Kendi bilgim dahilinde bu ROM'u geliştirdim.
Yükleme sorunları yaşayan bazı arkadaşlar neden bu sorunları yaşıyorlar pek bilmiyorum açıkçası.
Sorunsuzca yükleyebilenler de olmuş.
Eğer bilginiz varsa nvrom un yedeğini alıp SPflashtool ile deneyin.
ROM portlama konusundaki bilgilerimi geliştirip ROM'un yeni versiyonunu yayınlamayı düşünüyorum.

:tsk:

Afy10lu

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ağu 2018
4
0
1
27
Ben telefonu takıyorum systeme kadar hepsini flaşlıyo ama systemin boyutu 2 gb biraz gec yuklemesi lazım ama 0 kb diyo hemen bitiyo user dayayı yüklerken bi 5 dk falan bekliyorum systemi flaslarken 0 kb yaziyo flaslamiyo bu yuzden telefonda acilmiyo yardimci olabilcek var mı ne yapmam lazım dosya sorunsuz indi dosyada sorun olucanı zannetmiyorum...

ByDogukann

Üye
Kayıtlı üye
22 Mar 2018
70
9
8
Ben telefonu takıyorum systeme kadar hepsini flaşlıyo ama systemin boyutu 2 gb biraz gec yuklemesi lazım ama 0 kb diyo hemen bitiyo user dayayı yüklerken bi 5 dk falan bekliyorum systemi flaslarken 0 kb yaziyo flaslamiyo bu yuzden telefonda acilmiyo yardimci olabilcek var mı ne yapmam lazım dosya sorunsuz indi dosyada sorun olucanı zannetmiyorum...
Hocam bu rom u kullanmanızı tavsiye etmiyorum telefon çok ısınıyor piyasadaki tüm romlari denedim hepsi çok ısınıyor aralarında en iyisi orijinali 7.0 romudur onu yüklemenizi tavsiye ederim.

WatchAndLearn

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Eki 2018
17
1
3
20
Uyguladığınız işlemleri sırasıyla yazar mısınız?
Kuruulum bölümündekileri yaptım harfi harfine olmadı stok romu atmayı denedim ondada format all download yapmamı istedi diğer türlü telefon açılmıcak tı bende yaptım ve imei gitti acaba cihazın arkasındaki orjinal imei yazdırabilirmiyiz bi fikriniz varmı yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Kuruulum bölümündekileri yaptım harfi harfine olmadı stok romu atmayı denedim ondada format all download yapmamı istedi diğer türlü telefon açılmıcak tı bende yaptım ve imei gitti acaba cihazın arkasındaki orjinal imei yazdırabilirmiyiz bi fikriniz varmı yardımcı olursanız sevinirim

Geçmiş olsun. Tabiki orjinal imei yazabilirsin.
bulunan konu sana yardımcı olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

brkinl

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Eyl 2019
1
0
1
27
Allah senden razı olsun hocam sp flash ile Android 7 üstüne firmware olarak verdiğin stok romu flaşladım bu şekilde imeiye de bişey olmadı sonrada diğer eklentileri flaşladım çok sağol çok işime yaradı