Yardım PC'niz İçin Hangi Antivirüs Programını Kullanıyorsunuz?

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Evet arkadaşlar bilgisayarınızın işletim sistemi ve özellikleri ve hangi anti virüs Programını kullanıyorsunuz. Yada benim gibi anti virüs programı kullanmıyormusunuz.

• Beğen
Tepkiler: braveturks

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Evet arkadaşlar bilgisayarınızın işletim sistemi ve özellikleri ve hangi anti virüs Programını kullanıyorsunuz. Yada benim gibi anti virüs programı kullanmıyormusunuz.
Ben iş yerindeki bilgisayarımda kullanmıyorum. Evde zaten linux kullanıyorum. Ama kullansan eset smart security kullanırdım.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Ben iş yerindeki bilgisayarımda kullanmıyorum. Evde zaten linux kullanıyorum. Ama kullansan eset smart security kullanırdım.

Aynen işteki PC'de anti virüs olunca bir çok önemli programı virüs olarak algılıyor siliyor. Bir daha indirmek için uğraş. Yada antivirüs varsa PC'de devre dışı bırakmak ile uğraş. İş yerinde zaman çok önemli, müşteri beklemek istemiyor.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Aynen işteki PC'de anti virüs olunca bir çok önemli programı virüs olarak algılıyor siliyor. Bir daha indirmek için uğraş. Yada antivirüs varsa PC'de devre dışı bırakmak ile uğraş. İş yerinde zaman çok önemli, müşteri beklemek istemiyor.
Windows 10 kullanıyorum. Bilgisayarı sıfırladıktan sonra ilk yaptığım iş kayıt defterinden windows defender'ı kapatmak oluyor. Fakat bu defa windows'u sıfırladıktan sonra defender kapatmadım. Sonra peşpeşe bana sormadan dosyalarımı silmeye başladı :) Neler silindi bilmiyorum. Yakında anlarım...

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Windows 10 kullanıyorum. Bilgisayarı sıfırladıktan sonra ilk yaptığım iş kayıt defterinden windows defender'ı kapatmak oluyor. Fakat bu defa windows'u sıfırladıktan sonra defender kapatmadım. Sonra peşpeşe bana sormadan dosyalarımı silmeye başladı :) Neler silindi bilmiyorum. Yakında anlarım...

Geçen bende kurdum görsel olarak güzel. Ama box'ları destek konusunda sıkıntı oluyor. Bide bize her türlü cihaz geliyor. O yüzden 32 bit w7 en ideali şimdilik. Ileride programlar kendini w10 için güncellerse o zaman tam manasıyla geçerim.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Buyur hocam fazla uğraşma.

Ekli dosyalar

• Windows_Defender_Devre_Dışı.rar
    415 bayt · Görüntüleme: 3
  • Windows_Defender_Etkin_(Varsayılan).rar
    412 bayt · Görüntüleme: 4

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Geçen bende kurdum görsel olarak güzel. Ama box'ları destek konusunda sıkıntı oluyor. Bide bize her türlü cihaz geliyor. O yüzden 32 bit w7 en ideali şimdilik. Ileride programlar kendini w10 için güncellerse o zaman tam manasıyla geçerim.

Windows 10 da, windows 7 nin birçoğu, windows 8 in tamamının sürücüleri destekleniyor. 64 bitte biraz sorun oluyor bazen. Bilgisayar ve laptoplarımda hep w10 kullanıyorum. Bir tane eski makinam var, onda da xp yüklü. Cihazlarımın hepsinde box lar çalışıyor. Makinamın birisine de Oracle VM Virtualbox kurdum. Onda da Xp yüklü. Bazı açmayan yazılımlarım var. Onlarıda oraya attım. Virtualdan çalıştırıyorum. Sorun yok şimdilik. W10 şu an hem 7 den hemde 8 den daha stabil çalışıyor bence.

• Beğen

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bende farklı işletim sistemlerine sahip farklı bilgisayarlar mevcut.
Yaygın olarak Microsoft Windows 10 Pro kullanıyorum.
Antivirüs programı olmazsa olmazlarımdandır.
Bilgisayarımda neredeyse hemen hemen her gün 100'lerce GB veri işleniyor.
Dosyalar iniyor, düzenleniyor ve arşivleniyor.
Yazılım ve kişisel işlerim içinde bir çok şey yapıyorum.
Virüslerin ne zaman ne halt edeceği belli olmadığı için korunmaya özen gösteriyorum.
Önceliğim Avast!
Neden Avast!:
Sistemimi yormuyor.
Gereksiz uyarılar vermiyor.
Diğer Antivirüs programları gibi şüpheli veya virüslü dosyaları tamamen silmiyor.
İndirme sırasında inen dosyaların içinde virüs olsa bile indirmeyi yarıda kesmiyor.
Kontrolü bana bırakıyor.
Uyarı veriyor.
Karantinaya alıyor.
Karantinadan izin verdiğim dosyalara da ciddi ataklar yapmazlarsa müdahale etmiyor.
Tabii Avast'ı tercih etmemdeki en büyük nedenlerden biri de kendilerinin düzenli olarak hediye ettikleri lisanslar.
;)

Hediye McAfee ve Eset lisanslarım da var ama dosyaları kendi kendilerine sildikleri için onları kullanmıyorum.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Ben Esed kullanıyorum. Ve yanında GlassWire Firewall kullanıyorum. Şu ana kadar bir sıkıntı yok. Bu da demek değil ki, bilgisayarıma hiçbir şey sızmıyor. Sızıyor elbette. Ama bu bana zarar verecek kadar olmuyor. Esed de her antivirüs gibi elbette bilgisayarı çok çok az kasıyor. o da normaldir. Çünkü her hareketi takip ediyor bu programlar. Benim tavsiyem, GlassWire programını beraber kullanmanız. Çok faydasını gördüm. Şüpheli internete bağlanan program gördüğümde direk bağlantısını engelliyorum. Bu crack program kullananlar için bulunmaz nimettir. Aynı zamanda trojanlara da soluk aldırmıyor. Aşağıda paylaştığım resimde Esed' in bir ayarından, rastgele silmesini engelleyebilirsiniz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Bendeki 3 laptop ve 2 masaüstünde para verip aldığım lisanslı antivirüs vardır. Sadece GlassWire için para vermedim. :laughing:. Ama Serdar'ın dediklerine de katılıyorum. Yaptığımız işte, mesela root atacaksın. Antivirüs bir bakıyorsun bazı dosyaları siliyor yada engelliyor. Bu da tabii ki sinir bir durum. Yazılım atacaksın, bazen anti kesiyor yazılımı. Bazı Gsm tamir programları zaten virüs içeriyor. Zararlı değil ama illa ki bilgisayarda açık kapı bırakıyorlar. Çelişkili bir durum. İşimiz bizim com portlarla. Bağlantı noktalarıyla. Yapılan iş çok riskli. Yazılım kesilmesinde, bazı cihazlar zarar görmesede, bazı cihazlar çökebiliyor ve tekrar kurtarılamıyorlar. Tek şansınızın olduğu cihazlar var. Bu durumlarda, zaruri olarak antileri kapatıyoruz. Yapacak birşey yok. Ama şunu düşünüyorum, İ7 işlemcili 64gb ram olan bir makina alıp, içinde sanal işletim sistemiyle bu işleri yapmak. Ama şu kesin, antivirüssüz bir bilgisayar, aynı freni olmayan arabaya benziyor. Hele bu zamanda, sanal işlemler yapıyorsanız.

• Beğen