Probook PRBT101 Rom

• Konbuyu başlatan commac
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 1K

commac

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Haz 2019
5
0
1
42
Cihazın işlemcisi Zenithink Zt-180a P3781.00S-2 1037.

Linte verdiğim rom internette bu model için bulabildiğim tek rom dosyası. İçinde img uzantılı dosya yok. Bazı cep telefonu yazılımları gibi rar uzantılı fakat telefonlarda bu dosyalar belleğe yüklenip boot menüsünden yükleniyor. Bu tablette telefonlardaki gibi boot menüsü hiç yok. Ses kısma ile Açma-Kapama butonuna basarak açıldığında harici bellekte rom dosyası arıyor ve varsa yüklüyor sanırım bende "No zImage_update" hatası veriyor. Ses açma ile Açma-Kapama butonuna basarak açıldığında mevcut sistemin yerini soran üç seçenekli bir menü geliyor. Seçenekler:
Android mass storage
Android adb
Other OS
Pek çok yöntemi denedim fakat işe yaramadı. Doğru rom yükleme şeklini bilen cevaplasın lütfen.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihazın işlemcisi Zenithink Zt-180a P3781.00S-2 1037.

Linte verdiğim rom internette bu model için bulabildiğim tek rom dosyası. İçinde img uzantılı dosya yok. Bazı cep telefonu yazılımları gibi rar uzantılı fakat telefonlarda bu dosyalar belleğe yüklenip boot menüsünden yükleniyor. Bu tablette telefonlardaki gibi boot menüsü hiç yok. Ses kısma ile Açma-Kapama butonuna basarak açıldığında harici bellekte rom dosyası arıyor ve varsa yüklüyor sanırım bende "No zImage_update" hatası veriyor. Ses açma ile Açma-Kapama butonuna basarak açıldığında mevcut sistemin yerini soran üç seçenekli bir menü geliyor. Seçenekler:
Android mass storage
Android adb
Other OS
Pek çok yöntemi denedim fakat işe yaramadı. Doğru rom yükleme şeklini bilen cevaplasın lütfen.

Bu cihazın yazılımını dün bende indirdim.
İnen dosya *.img uzantılı.
Cihazın özellikleri hakkında bilgi almak için bir arama yaptım ama bir sonuç elde edemedim.
Paylaştığınız değerle de bir arama yaptım ama ne yazık ki konu ile alakalı herhangi bir bilgiye rastlamadım.
Cihazınızın ana kartının fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Dün indirme bağlantısını paylaştığınız yazılımı bende indirmiştim.
Az önce yazılımı parçaladım.
Bu yazılım Probook PRBT100'ün.
Lakin Probook PRBT101'e de olabilir.
Yanılmıyorsam paylaşılan yazılımda Allwinner A10 işlemcili bir cihazla uyumlu.
Bu durumda da yazılım yükleme işlemi için aşağıdaki videodan faydalanabilirsiniz.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sendeki rom dosyasının linkini ve nasıl yüklendiğini paylaşır mısın?

Ben daha önce sizin paylaştığınız yazılımı indirdim.
Onun nasıl yükleneceğini de konuya yazdığım yorumların birinde paylaştığım bir video da gösterdim.
Lakin bu yazılım sizin cihazınıza uymaz.

Sizin cihazınız yanılmıyorsam, Zenithink ZT-180.
Zenithink ZT-180'in görsellerini sizin cihazınızla karşılaştırabilirsiniz.
Siz Zenithink ZT-180 için yazılım aramalısınız.
Yanılmıyosam bu cihazın da 1024x576 ve 1024x600 olmak üzere iki farklı ekran çözünürlüğüne sahip versiyonu mevcut.
Sizin cihazınıza hangisine ait yazılım uyar deneyip görmek lazım.
Bu cihazın zamanında Micrsoft Windows CE yazılımı bile paylaşılmış ama cihaz oldukça eski.
Paylaşılan yazılımların bağlantıların neredeyse tamamı silinmiş.

Şayet bu cihaza ait bir yazılım bulabilirseniz, yazılım yükleme işlemini aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

commac

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Haz 2019
5
0
1
42
Teşekkür ederim. işlemci üzerinden daha önce araştırma yapıp rom yüklemeyi denememiştim. Şimdi bulduklarımı deneyip sonucu burada paylaşırım.