Stock Rom Reeder A8i Quad Core Rom

Meta başlık: Reeder A8i Quad Core Rom

Meta açıklama: Reeder A8i Quad Core Rom

ertdrn

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ara 2017
1
0
1
26
Reeder a8i quad cihazımda şuan 4.4 yüklü fakat uygulamalar stabil çalışmıyor. 5.1 yazılımı yukledim yazilimlar stabil hale geldi fakat cihazın sesi mikrofonu kulaklıgı komple gitti. Yardim edebilir misiniz ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Reeder a8i quad cihazımda şuan 4.4 yüklü fakat uygulamalar stabil çalışmıyor. 5.1 yazılımı yukledim yazilimlar stabil hale geldi fakat cihazın sesi mikrofonu kulaklıgı komple gitti. Yardim edebilir misiniz ?

bulunan konudan faydalanarak cihazınız için yazılım arayabilirsiniz.

berhim2114

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Ara 2017
3
0
1
24
Ustam Öncellikle Yaptığınız Bütün paylaşımlarından dolayı allah sizden razı olsun; Ben sadece bir gün için değil her vakit araştırma yaptığımda size rastlıyorum ve ne kadar emek verdiğinizi görüyorum emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederim kendi adıma
Ama sanki bazı insanlar direk armut piş ağzıma düş ile yorum yapmışlar sabrınızdan dolayı hine tebrik ederim sizi
Forumdakiler çoğunlukla bende dahil yardım isteyenler öncellikle google veya youtubeda araştırmaları hakkında biraz bilgi sahibi olursa sizide fazla uğraştırmazlar kaanatımca.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Ustam Öncellikle Yaptığınız Bütün paylaşımlarından dolayı allah sizden razı olsun; Ben sadece bir gün için değil her vakit araştırma yaptığımda size rastlıyorum ve ne kadar emek verdiğinizi görüyorum emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederim kendi adıma
Ama sanki bazı insanlar direk armut piş ağzıma düş ile yorum yapmışlar sabrınızdan dolayı hine tebrik ederim sizi
Forumdakiler çoğunlukla bende dahil yardım isteyenler öncellikle google veya youtubeda araştırmaları hakkında biraz bilgi sahibi olursa sizide fazla uğraştırmazlar kaanatımca.

Allah (c.c.) cümlemizden razı olsun.
Elimizden geldiğince insanlara faydalı olmaya çalışıyoruz.

veled

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
6
0
1
35
konu çok eski biliyorum ama, elinde olan bu cihazın 5.1 sürümü için bios güncellemesini paylaşabilir mi?

problemim ses ile alakalı, bir kaç farklı rom yükledim, düzelmedi. 5.1 rom yükledim düzelmedi. son şans olarak bios güncellemeyi deneyeceğim.

cihazın içini açıp anakarttan bakmaya çekiniyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
konu çok eski biliyorum ama, elinde olan bu cihazın 5.1 sürümü için bios güncellemesini paylaşabilir mi?

problemim ses ile alakalı, bir kaç farklı rom yükledim, düzelmedi. 5.1 rom yükledim düzelmedi. son şans olarak bios güncellemeyi deneyeceğim.

cihazın içini açıp anakarttan bakmaya çekiniyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Cihaza kulaklık bağlamayı denediniz mi?

veled

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
6
0
1
35
Denedim. Hatta az önce bir başka çinli üreticinin bios dosyalarını da yükledim ama hala ses sorunu yaşıyorum.

veled

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
6
0
1
35
Cihaz logo ekranında takıldı. Açılmıyordu. Dün bu sayfadan rom indirip kurdum. Sistem açılmaya başladı ama bu defada ses çalışmadı. 4.4 ile başladım. Biraz uğraş sonucu 5.1'i kurdum. Son olarak da az önce başka bir bios yükledim. Hiç biri çözüm olmadı. Galiba donanımsal diyeceğim ama logo ekranında kilitlenmeden önce böyle bir sorunu yoktu.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihaz logo ekranında takıldı. Açılmıyordu. Dün bu sayfadan rom indirip kurdum. Sistem açılmaya başladı ama bu defada ses çalışmadı. 4.4 ile başladım. Biraz uğraş sonucu 5.1'i kurdum. Son olarak da az önce başka bir bios yükledim. Hiç biri çözüm olmadı. Galiba donanımsal diyeceğim ama logo ekranında kilitlenmeden önce böyle bir sorunu yoktu.

Sorun bu şekilde başladıysa, sorun yazılım kaynaklıdır.
Bios'a müdahale etmeniz gerekli değildi.
Bu cihazın farklı versiyonları mevcut.
Farklı versiyonlara ait yazılımlarda cihaza ait bölümdeki konu ve yorumlarda paylaşıldı.
Şimdi doğru yazılımı bulsanız bile, Bios'a müdahale ettiğiniz için sorun yaşayabilirsiniz.

veled

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
6
0
1
35
Konu icersindeki bütün romlari denedim ama çözüm olmadı. İlginiz ve yardımınız için teşekkür ederim bu arada.

çözüldü: son bir tekrar rom yüklemeyi denedim, sorunum çözüldü.

İlginiz için tekrar teşekkürler. İyi Geceler.

Son düzenleme:

elktay

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 May 2018
1
0
1
45
Konu icersindeki bütün romlari denedim ama çözüm olmadı. İlginiz ve yardımınız için teşekkür ederim bu arada.

çözüldü: son bir tekrar rom yüklemeyi denedim, sorunum çözüldü.

İlginiz için tekrar teşekkürler. İyi Geceler.
Merhaba
Aynı sorun bendede var buradaki yazılımı yükledim tablet açlıdı ama bu seferde sizdeki gibi ses gelmiyor.Ayrıca sanırım otg de çalışmıyor yazlımdan önce kablosuz klavye takıp kullanabiliyordum şu an oda çalışmıyor.Siz hangi yazılımı yüklediniz paylaşırsanız sevinirim.

veled

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
6
0
1
35
Açıkçası o gün 5-6 farklı rom yüklediğim için tam olarak hangisi bilmiyorum. Fakat bu konu başlığından indirdiğim bir romdu ve muhtemelen 5. Sayfada payalşılan geçiş romu ile sorunu çözdüm.

Geçiş yapıyorsanız kurunuz. Bu rom 4.4 ten 5.1 e geçiş romudur. Bu sorununuzu çözecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

veled

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 May 2018
6
0
1
35
Bu gece e yazık ki bilgisayar başında olmayacağım fakat o rom sorununuzu çözmezse yarın bende olan dosyayı da upload ederim.