Reeder A8i Quad Microsoft Windows Kurulumu

Yazdır

Jeula

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Eyl 2021
8
0
1
32
Merhaba arkadaşlar. Elimde İntel Reeder A8i Quad birtablet mevcut. ben bu tableti aracımda vcds'e bağlamak için kullanmak istiyorum. bunun için windows kurmalıyım.
Fakat ne kadar denesemde başaramadım. OTG Kablosu ile Klavye Mouse bağladım. windows'un bütün sürümlerini indirdim.Windows 7 32bit'inden tut hepsini windows 10 64 bitine kadar hepsini indirdim. Hepsini teker tek tek iso olarak rufus ve başka programlar ile UEFI olarak yazdım fakat. şöyle bir durum var Cihazın çürmü belli 64 bit işletim sistemi destekliyor. fakat zaten kurulamıyor. 64 bit'de dosyaları görüyor ama kurmuyor yani benim bu cihaza kullanılabilir vaziyette olması için 32 bit windows 10 veyahutta vista veyahutta windows 8 32 bit kurmam gerekiyor. fakat kuramıyorum 32 bit kurmaya çalıştığımda UEFI'de gözükmüyor boot file manager bölümünden efi/boot/bootia32.efi yaptığımda bootia32.efi failed hatası alıyorum. aynı şekilde Shell kısmından deniyorum komut veriyorum. bootia32.efi diye benim karşıma bu cihaz 64 bit desteklemektedir. yazısı çıkıyor. ama internette zibil gibi bu cihaza windows yüklenilebildiğini gösteren videolar mevcut bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihazınızda Microsoft Windows işletim sistemi ile uyumlu bir Bios var mıdır bilmiyorum.
Lakin ben varmış gibi düşüneceğim.
Öncelikle cihazınızın donanımı nedeni ile, cihazınıza Microsoft Windows 8 öncesi bir işletim sistemi yükleyemezsiniz.
Yine cihazınızın donanımı nedeni ile, cihazınıza 64 Bit işletim sistemi yükleyemezsiniz.
bulunan konudan faydalanarak bir UEFI Kurulum Medyası hazırlayınız.
Daha sonra cihazınızın Bios'una girerek, "Exit" bölümünden bu medyası seçiniz.
Cihazınız kapanacak ve kurulum başlayacaktır.

Jeula

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Eyl 2021
8
0
1
32
Cihazınızda Microsoft Windows işletim sistemi ile uyumlu bir Bios var mıdır bilmiyorum.
Lakin ben varmış gibi düşüneceğim.
Öncelikle cihazınızın donanımı nedeni ile, cihazınıza Microsoft Windows 8 öncesi bir işletim sistemi yükleyemezsiniz.
Yine cihazınızın donanımı nedeni ile, cihazınıza 64 Bit işletim sistemi yükleyemezsiniz.
bulunan konudan faydalanarak bir UEFI Kurulum Medyası hazırlayınız.
Daha sonra cihazınızın Bios'una girerek, "Exit" bölümünden bu medyası seçiniz.
Cihazınız kapanacak ve kurulum başlayacaktır.
Cihaz'da Intel işlemci mevcut Windows 8 32 bit'de denedim. Şimdi söyle rufus programı ile GPT olarak UEFi yazdırdım. Fakat boot bölümüne girdiğimde boot manager kısmında USB belleği görmüyor. Boot file bölümüne giriyorum. Ordan EFi/boot/bootia32.efi çalıştırıyorum. 32 bit failed hatası veriyor. 64 bit UEFİ yazdirdiğimda USB direk görüyor ki zaten 64 bit format atılmıyor. Birazdan tekrar deneyeceğim. Windows 8 32 bit UEFi hazırlayıp görselleri sizinle paylaşırım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihaz'da Intel işlemci mevcut Windows 8 32 bit'de denedim. Şimdi söyle rufus programı ile GPT olarak UEFi yazdırdım. Fakat boot bölümüne girdiğimde boot manager kısmında USB belleği görmüyor. Boot file bölümüne giriyorum. Ordan EFi/boot/bootia32.efi çalıştırıyorum. 32 bit failed hatası veriyor. 64 bit UEFİ yazdirdiğimda USB direk görüyor ki zaten 64 bit format atılmıyor. Birazdan tekrar deneyeceğim. Windows 8 32 bit UEFi hazırlayıp görselleri sizinle paylaşırım.

Hadi bakalım hayırlısı.

Jeula

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Eyl 2021
8
0
1
32
Hadi bakalım hayırlısı.
UEFi olarak CMD den usb disk yazdırdım. Windows 8 32 bit. Ama malesef yine aynı boot manager da USB gozukmuyor. Biosdan direk açmaya çalıştığımda failed veriyor. Bunun aynısı 64 bitte sorunsuz gözüküyor ama yükleyemiyorum tabi 32 bit atmam lazım. Onuda formatı başlatamıyorum. Biryerde birşeyin kilidi var ama tam olarak nerde çözemedim
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Jeula

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Eyl 2021
8
0
1
32
Hadi bakalım hayırlısı.
Şöyle yapalım. biosu bir güncelliyelim birde öyle deniyelim. arkasını açtım reset attırmam lazım ilk bios'a çünkü bios ayarları ile baya oynadım görüntü gelmiyor :D Bana şu konuda bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim bu aletin biosunu nasıl güncellicez. birde FPC80031-MIPI-BIOS " MIPI" Ne oluyor ? FPC80031M-BIOS -----------"MIPI" olmayan ne oluyor ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
UEFi olarak CMD den usb disk yazdırdım. Windows 8 32 bit. Ama malesef yine aynı boot manager da USB gozukmuyor. Biosdan direk açmaya çalıştığımda failed veriyor. Bunun aynısı 64 bitte sorunsuz gözüküyor ama yükleyemiyorum tabi 32 bit atmam lazım. Onuda formatı başlatamıyorum. Biryerde birşeyin kilidi var ama tam olarak nerde çözemedim

Size bahsettiğim başlatma işlemini buradan değil, Bios'un içerisindeki "Exit" menüsünden denediniz mi?

Jeula

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Eyl 2021
8
0
1
32
Size bahsettiğim başlatma işlemini buradan değil, Bios'un içerisindeki "Exit" menüsünden denediniz mi?
Denedim. Kuruluma geçmiyor 64 bitte sorunsuz kuruluma geçiyor. yüklemiyor ama kuruluma geçiyor. sanırım bi bios güncellemesi falan şart cihaz 64 bittir 32 bit desteklemez diyor ama desteklemesi lazım yani

Jeula

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Eyl 2021
8
0
1
32
Kurulum medyasını size önerdiğim gibi hazırladınız değil mi?
aynen Rufus'dan denedim CMD'den yazdırdım. onları ezberledim bile :D
Diskpart
List Disk
Select Disk 3
Clean
Create partition primary
format quick fs=fat32
active
assign
exit

windows dosyalarını kopyala yapıştır. bu kadar ama olmuyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
aynen Rufus'dan denedim CMD'den yazdırdım. onları ezberledim bile :D
Diskpart
List Disk
Select Disk 3
Clean
Create partition primary
format quick fs=fat32
active
assign
exit

windows dosyalarını kopyala yapıştır. bu kadar ama olmuyor.

Rufus ne yazık ki bu cihazlarda Microsoft Windows medyası hazırlarken pek bir işe yaramıyor.
Şimdi iki ihtimal var, ya Bios Microsoft Windows işletim sistemleri için uygun/ayarlı değil ya da İS medyalarınızda bir sorun var.
Bios üzerinden Android/Windows seçimi yapabileceğiniz bir menünün olması lazım.
Burayı bir kontrol edebilir misiniz?

Jeula

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Eyl 2021
8
0
1
32
Rufus ne yazık ki bu cihazlarda Microsoft Windows medyası hazırlarken pek bir işe yaramıyor.
Şimdi iki ihtimal var, ya Bios Microsoft Windows işletim sistemleri için uygun/ayarlı değil ya da İS medyalarınızda bir sorun var.
cihazı bir açabilirsem. biosun görsellerini paylaşacağım. biosla az oynadım. şuanda görüntü gelmiyor cihaza biosunu resetlemeye çalışıyorum. ama resetleyemedim

Jeula

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Eyl 2021
8
0
1
32
cihaz sanırım patladı. bios'u kısa devre yaptırıyorum. şarj kablosunu takılı olduğu halde kırmızı ışık yapmıyor. Şarj oluyor ışığı varya kırmızı ışık şarja takılı yanmıyor. tuşa basılı tutunca ufacık beyaz yanıp anında kapanıyor. yaa cihazın şarjı bitmiş. ekran gelmediği için göremiyoruz. yaa cihaz patladı yada resetlemeyi başaramıyorum

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
cihaz sanırım patladı. bios'u kısa devre yaptırıyorum. şarj kablosunu takılı olduğu halde kırmızı ışık yapmıyor. Şarj oluyor ışığı varya kırmızı ışık şarja takılı yanmıyor. tuşa basılı tutunca ufacık beyaz yanıp anında kapanıyor. yaa cihazın şarjı bitmiş. ekran gelmediği için göremiyoruz. yaa cihaz patladı yada resetlemeyi başaramıyorum

Muhtemelen resetlemeyi başaramıyorsunuzdur.
Bu cihazların Bios sıfırlama işlemleri biraz zordur ve cihazın yapısına göre farklılık göstermektedir.
ve bulunan konulara bakarak, konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.