Root Reeder M7 Plus Root

Yazdır

Nar

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Kas 2017
24
11
3
Bugün bende kurdum sorun yok. Cihazımızın samsung galaxy note 4 SM-N910C Android 6.0.1

Hocam elbet ki başka cihazlarda çalışır. Hatta 16 sürümü 15.4'te yaşanan Bootloop sorunlarını çözmek için çıkarılmış. Ama her nedense bizim bu M7 Plus'ta loop yaşatıyor. 5-6 kere denedim üstelik, oem kilitli oem kilitsiz, yeni kurulum, kendi sisteminden güncelleme...vs vs vs hiçbir şekilde olmayınca bilgilendireyim istedim. Burayı okuyan olursa tekrar edeyim: Reeder M7 Plus için Magisk-v15.3(1531) bana sorun yaşatmadı. Aman dikkat ben yandım siz yanmayın :)

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Hocam elbet ki başka cihazlarda çalışır. Hatta 16 sürümü 15.4'te yaşanan Bootloop sorunlarını çözmek için çıkarılmış. Ama her nedense bizim bu M7 Plus'ta loop yaşatıyor. 5-6 kere denedim üstelik, oem kilitli oem kilitsiz, yeni kurulum, kendi sisteminden güncelleme...vs vs vs hiçbir şekilde olmayınca bilgilendireyim istedim. Burayı okuyan olursa tekrar edeyim: Reeder M7 Plus için Magisk-v15.3(1531) bana sorun yaşatmadı. Aman dikkat ben yandım siz yanmayın :)
Teşekkürler paylaşım için.

technical

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ağu 2017
22
11
3
@technical Reyis sana nasıl ulaşabilirim? Özel mesajlaşman kapalı sanırım. Geri de takip etmedin buradan yazmak zorunda kaldım :) Selametle.

Özel mesajdan telefon no mu göndermeyi deneyim.

Malesef Özel mesaj sana da gönderemiyorum buradan telefon paylaşamam.

Benim özel mesajlar açık kontrol ettim.

Nar

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Kas 2017
24
11
3
Özel mesajdan telefon no mu göndermeyi deneyim.

Malesef Özel mesaj sana da gönderemiyorum buradan telefon paylaşamam.

Benim özel mesajlar açık kontrol ettim.

Bize mesajlaşmayı kapatmış olmalılar.

Aslında buradan da sorabilirdim. Ama her soru forumu gereksiz meşgul etmek gibi geliyor.

Neyse ustam, TWRP recovery imajını nasıl hazırladın onu soracaktım. Çünkü bi kaç tane daha cihaza root atacağım. Onların da MT8163 işlemcileri var. Ayrıntıya gerek yok, ipucu ver oradan yürüyeyim. Araştırarak öğrenmeyi seven birisiyim. Selametle.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Forumumuzda mesaj sistemi devre dışıdır.
Bilgi alış verişini forumdan yapmanız herkesin yararına olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Nar

technical

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ağu 2017
22
11
3
Bize mesajlaşmayı kapatmış olmalılar.

Aslında buradan da sorabilirdim. Ama her soru forumu gereksiz meşgul etmek gibi geliyor.

Neyse ustam, TWRP recovery imajını nasıl hazırladın onu soracaktım. Çünkü bi kaç tane daha cihaza root atacağım. Onların da MT8163 işlemcileri var. Ayrıntıya gerek yok, ipucu ver oradan yürüyeyim. Araştırarak öğrenmeyi seven birisiyim. Selametle.

Umarım ingilizcen vardır

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Nar

Nar

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Kas 2017
24
11
3
Umarım ingilizcen vardır

Eyvallah, bunu görmüştüm hem eski tarihli hem uzun diye pas geçmiştim. Bugün senin recovery'i unpack ettim. default.prop dosyasında Asus EEEPad WW_P00A yazınca incelediğini düşünmüştüm.

Bu konuya çok taktım. MTK ve 64 bit rootlanamaz sanıyordum hep. Çabalasam olur aslında. Umarım ilerlerim ve forumda paylaşırım. Sağolasın.

technical

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ağu 2017
22
11
3
Doğrudur o dosyanın üzerinde çalıştım. hatta birden fazla dosyaları unpack ederek portladım. ama kaynak dosyaları nereden aldım not etmedim.

sersem65

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Kas 2018
3
0
1
25
İlk defa böyle bir geri bildirim görüyorum.
Ekran alıntısı paylaşabilir misiniz lütfen?
Başta TWRP açıldıktan sonra şifre istiyordu. Dahili Depolamada veri yok görülüyordu. magisk yüklerken de sonunda da şifre istiyordu. Sonra tüm verilerimi SD kartıma yedekledim. Ardından tüm verilerimi sildim. Artık TWRP şifre istemiyor. Herşeyi geri yükledim, magisk te yüklendi. Ancak yeniden başlatamıyorum işletim sistemi yok diyor. Şimdi yeni bir sorun çıktı.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Başta TWRP açıldıktan sonra şifre istiyordu. Dahili Depolamada veri yok görülüyordu. magisk yüklerken de sonunda da şifre istiyordu. Sonra tüm verilerimi SD kartıma yedekledim. Ardından tüm verilerimi sildim. Artık TWRP şifre istemiyor. Herşeyi geri yükledim, magisk te yüklendi. Ancak yeniden başlatamıyorum işletim sistemi yok diyor. Şimdi yeni bir sorun çıktı.

Sorununuzu çözdünüz mü?

floki

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ocak 2019
1
0
1
36
Arkadaşlar Macbook işletim sistemi üzerinden yazılım atmayı başarabilen var mı? Varsa izlenmesi gereken yöntemleri açıklayabilir misiniz?

Arif Demir

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Tem 2018
10
0
1
29
Konya
Magisk'e bir alternatif yok mu? bu uygulamanın gelişimi durmuş anladığım kadarıyla, yeni sürümler bootloop sorunu yaşatıyor, bendeki 5.7.0(115) sürümü ise internet gördüğü anda kendi arayüzünde magisk yüklü değil uyarısı verip root yetkilerini kaldırıyor, cihazı yeniden başlatana kadar öyle kalıyor, sorunsuz bir sürüm yada alternatif lazım!

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

berkanaytug

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 May 2019
2
0
1
27
Merhabalar aranıza yeni katıldım.Çok faydalı bilgiler buldum öncelikli olarak konu sahiplerine ve forum sahiplerine teşekkür ederim.
Konuyu biraz hortlatmış olayım.İlk olarak twrpnin linki ölü ve yeni aldığım reeder m7go rootlamak istiyorum bir çok yolu denemedim atamadım yada atmış Flash programında mtk 8167 olarak görüyor ve başlamıyor.Acaba benim mi yanlış yaptığım şeyler var bilemiyorum.