Yardım Replika Samsung S6 Hard Brick Oldu

• Konbuyu başlatan No44
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 32
  • Görüntüleme 3K
 Yazdır

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Mevcut bilgilerle kesin olarak bir sonuç alamıyoruz ancak yükleyenlerin çoğu ile sonuç elde etmiş deneyip tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz. Flash programını yönetici olarak çalıştırın program ve rom dosyalarının bulunduğu klasörler türkçe karakter içermesin yüklemeye başlamadan muhakkak format menüsünden format atın. Kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Bu değerlerle sağlıklı bir sonuç elde edemedim.
Daha önce paylaştığım videoların altındaki yazılımları denediniz mi?
Denemediyseniz, onları bir deneyiniz.
İlkini indirdim ama rar şifresini bulamıyorum. İkinci videoyu da denemistim olmamıştı. Bide hocam ben bir tane ROM dosyasını da yüklediğim zaman ekran çizgi çizgi oluyordu sonra dokunduğum zaman ses falan geliyordu. O ROM un üstünde oynama yapamaz mıyım?

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Mevcut bilgilerle kesin olarak bir sonuç alamıyoruz ancak yükleyenlerin çoğu ile sonuç elde etmiş deneyip tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz. Flash programını yönetici olarak çalıştırın program ve rom dosyalarının bulunduğu klasörler türkçe karakter içermesin yüklemeye başlamadan muhakkak format menüsünden format atın. Kolay gelsin.
Sağolun hocam şuan ROM dosyasını indiriyorum. Umarım işe yarar. Bu arada benim telefonun hafızası EMMC değil NAND bilginize.

bluethunder

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2018
5
0
1
33
Merhaba sitede yeniyim. Konuyu yanlış yere açtıysam affola. Bende Replika Samsung S6 G9200 model bir telefon var ben işletimini yanlışlıkla sildim. Telefon açılırken android ekranı geliyordu ve ters dönüp kalıyordu. Ben internette bir kaç Rom denedim. En sonunda uygun Romu buldum SP Flash Tools ile yükledim yüklendi simgesini aldım fakat açılmadı cihaz daha sonra ise stock romun yedeklendigini gördüm şuan rom var ama yüklemeye çalıştığım zaman SP Flash Tools da error 5054 hatasını veriyor. Lütfen yardımcı olur musunuz? Cihaz hard brick olmuş durumda yardımlarınızı bekliyorum.

PARADOX ÜSTADIM SANIRIM BU KONU HAKKINDA BİLGİ SAHİBİSİNİZ YARDIMINIZI BEKLİYORUM

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Eğer cihazda titreşim gibi herhangi bir faaliyet yoksa %90 yanlış preloader yiyip Hakkın rahmetine kavuşmuş demektir. MTK olduğu için şanslısınız, doğru preloaderı yükleyerek cihazı geri döndürebilirsiniz fakat bunun için stock rom lazım :|

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Eğer cihazda titreşim gibi herhangi bir faaliyet yoksa %90 yanlış preloader yiyip Hakkın rahmetine kavuşmuş demektir. MTK olduğu için şanslısınız, doğru preloaderı yükleyerek cihazı geri döndürebilirsiniz fakat bunun için stock rom lazım :|
Cihaz bir tane ROM dosyasını kurduğum zaman ses falan geliyordu fakat görüntü yoktu. STOCK ROM uda bulamıyorum.
Hocam verdiğiniz dosya olmadı. Nedeni ise EMMC için olması benim telefonun ki NAND eğer başka bir ROM dosyası bulursanız lütfen atın.

ferhat44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
13
1
3
33
Coban abimizin önerdiği romun yabancı bir sitede çözüm olduğunu söyleyenler var ayrıca internette "clone s6 mt6572 rom" şeklinde arama yapıldığında birçok yazılım çıkıyor.Unutmadan eklemek isterim rom denemelerinden önce telefonu miracle box ile yedeklemek(internette kırılmış versiyonu var.) hem kolaylık hem de rahatlık sağlar.

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Sonuç ne yazık ki olumsuz.
Siz bu cihazı nereden aldınız?
Hediye olarak verdiler.
yazılımıda denermisin.
İndirme linki prime hesap istiyor.
Coban abimizin önerdiği romun yabancı bir sitede çözüm olduğunu söyleyenler var ayrıca internette "clone s6 mt6572 rom" şeklinde arama yapıldığında birçok yazılım çıkıyor.Unutmadan eklemek isterim rom denemelerinden önce telefonu miracle box ile yedeklemek(internette kırılmış versiyonu var.) hem kolaylık hem de rahatlık sağlar.
İşte en belirgin özelliği NAND dosya birimine sahip olması ona rağmen bulamıyorum.
Bu Miracle Box un kırılmış versiyonun güvenli bir linkini atar mısın? Elimdeki başka bir telefonun Stock Rom unu yedekleceğim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hediye olarak verdiler.

İndirme linki prime hesap istiyor.

İşte en belirgin özelliği NAND dosya birimine sahip olması ona rağmen bulamıyorum.
Bu Miracle Box un kırılmış versiyonun güvenli bir linkini atar mısın? Elimdeki başka bir telefonun Stock Rom unu yedekleceğim.

Kırılmış araç ve gereçleri forumumuzdan temin edemezsiniz.

ferhat44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
13
1
3
33
@coban32 nin verdiği (emmc için olabilir emin değilim bir dene)
miracle box için mail adresini mesaj at sana linki gönderirim.
Ayrıca nand yazan bir romun linkini ve diğer clone s6 romlarının bulunduğu link attım onları da deneyebilirsin.
Altta verdiğim hesapla önce giriş yap, ardından indir.

Username: mobilkulup44
Password: 98f578

(offical clone s6 yani resmi clones6 romlarını kurmanı tavsiye ederim ayrıca bazı romların işlemcisi farklı, senin telefona uygun olanları yani 6572 olanları kur.Açıklama kısmında işlemci modeli yazıyor.)
romlardan illaki birinin uyacağı düşüncesindeyim, kesinlikle bunları denemelisin.

Moderatör tarafında düzenlendi: