Safir Tab A13 Quad-Core Rom Yardım

teknikemet

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Tem 2017
12
3
3
40
kardeşim ustam harici bot dosylarını indiremiyorum verdiğin link hata diyor sana zahmet benide bu dertten kurtarırsan sevinirim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sonunda uzun uğraşlardan sonra tablete rom yükleyebildim. Aynı problemi yaşayan arkadaşlar için buradan yazmak istiyorum. Benim için zor bir süreç oldu ve aynı zorlukları yaşamanızı istemiyorum. Piyasada kol gezen kalitesiz çin malı tabletlerin rom'unu bulmak ve yüklemek deveye hendek atlatmak kadar zor. Öncelikle anakart üzerinde ET 706 v1.2 yazıyorsa bu aşamalar sizin de probleminizi çözer diye düşünüyorum.

İşlemci : SC7731
Anakart: ET 706 v1.2

Gerekli dosyalar
ROM :
FLASH TOOL:
HARİCİ BOOT DOSYALARI:
SPREADTRUM USB DRIVER:

gerekli dosyaları indirdikten sonra başlayabiliriz.

1- Öncelikle usb driver'ını yükleyin. Windows'un bazı sürümlerinde ( Win7 ve sonrası) bilinmeyen yayımcılarının sürücülerini normal şartlar altında yükleyemiyorsunuz. Bunun için gelişmiş başlangıç seçeneklerinden bunu devre dışı bırakın. Gerekli adımları web den bulabilirsiniz.
2- Rom dosyasını klasöre çıkarın. içerisinde .pac uzantılı bir paket olacak.
3- Spd flash tool'unuzu klasöre çıkarın. Bu tool'un daha yeni sürümleri de var fakat paket dosyalarını değiştirmeye imkan tanımıyor. O yüzden bu versiyonu kullanın.
4- spd flash tool programını (ResearchDownload.exe) yönetici olarak çalıştırın. Paket dosyasını yükleyin.
5- Tabletinizi kapatın ve usb kablonuz ile bilgisayarınıza bağlayın. Ardından spd flash tool programında download butonuna basın ve tabletin güç düğmesine ve ses (+) tuşuna birlikte basın. İşlemin başladığını göreceksiniz (youtube üzerinde bir çok video mevcut, bakabilirsiniz).
a) Bu noktadan sonra FDL dosyalarını (fdl1.bin ve fdl2.bin) yüklemeye başlayacaktır. Eğer bir sorun yok ise işlem tamamlanana kadar bekleyin.​
b) Ben yükleme yapar iken bu aşamada Failed: uart send error şeklinde hata mesajı aldım ve günlerce çözemedim. Bu noktadan sonrası için kendi bulduğum çözümü anlatacağım.​
b1) Harici boot dosyalarını bir klasöre çıkarın.​
b2) Spd flash tool ayarlarına girin.​
b3) fDL1(fdl1.bin), FDL2(fdl2.bin), SPL_LOADER(u-boot-spl-16k.bin), UBOOT_LOADER(u-boot.bin) dosyalarını harici boot dosyalarındaki ile değiştirin. Yani referans olarak gösterin.​
b4) 5. adımı tekrarlayın. Bu aşamadan sonra hatasız bir şekilde benim yüklemem tamamlandı.​

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu arada harici boot dosyalarını başka bir rom'dan aldım. İsterseniz bu düzeltmenin tam tersini de deneyebilirsiniz. Yani ikinci rom dosyasını açıp sadece fdl1,fdl2,spl_loader,uboot_loader dosyalarını aynen bırakıp diğer tüm dosyaların referansını ilk rom'un dosyalarını gösterebilirsiniz. rom dosyalarını spd flash tool programı ile pac dosyasını açtıktan sonra spd flash tool klasöründe ImageFiles klasöründe bulabilirsiniz. Oradan başka bir yere yedekleyip kullanabilirsiniz.

İkinci bulduğum rom :
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Umarım işinize yarar ve benim kadar uğraşmazsınız.
Kolay gelsin.

Paylaşım için teşekkürler.
Çok faydalı bir paylaşım olmuş.

• Beğen
Tepkiler: mkural

cecogsm

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Ocak 2017
20
4
3
42
Merhaba arkadaşlar bu konuyu çözebilen var mı?
Bu tabletlere flash atabilen var mı?
SAFIR 571
SAFIR 632

cecogsm

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Ocak 2017
20
4
3
42
Urfada olan arkadaşlar bana ulaşabilirler.Ben Şanlıurfa SAFİR TABLET Servisiyim.