Yardım Samsung Cihazlarında 4 Parçalı ve Tek Parçalı Rom Nedir?

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu konuda bir tartışma başlatmak istedim. Sizinde fikirlerinizi almak istedim.

Benim bildiğim ve bugüne kadar yüklediğim Samsung yazılımların da 4 parça 5 parça veya tek parça yüklediğim zaman aralarında bir fark olmadığını gördüm. AP BL CP CSC bazen ayrı oluyor bazende tek bir md5 veya tar uzantılı dosya içinde oluyor.

Sizlerin görüşleri nelerdir?

• Beğen
Tepkiler: kukuli

Casper_2641

Aktif üye
Yasaklı üye
1 May 2017
160
188
43
39
Doğru usta hiçbir fark yok bir dönem repair romları vardı bi işe yaradıklarınıda görmedim.Oradan farklı diye akılda kaldı.Son zamandakilarin hepsi aynı hatta yeni modellere samsung bilerek 4 parça vermeye başladı.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Doğru usta hiçbir fark yok bir dönem repair romları vardı bi işe yaradıklarınıda görmedim.Oradan farklı diye akılda kaldı.Son zamandakilarin hepsi aynı hatta yeni modellere samsung bilerek 4 parça vermeye başladı.
Aynen hepsi aynı yazılım ama cihazda bir sorun olunca hemen 4 parçalı rom yükle vesaire söyleniyor. Bu konuyu da o yüzden açtım. Cihazın original yazılımı ise yükleniyor ise sorun donanımla alakalı değilse büyük ihtimal sorun varsa çözülecektir diye düşünüyorum.

sontecrube

Üye
Kayıtlı üye
25 Nis 2017
86
29
18
40
Gaziantep
Usta benim gözlemlediğim tek fark. 4 Parçalı romda içindeki veriler siliniyor. tek parça olanda çoğunda silinmiyor.
Bide sorunlu olan cihazı bazen tek parça rom düzletmiyor illa 4 parçalı rom yüklememiz gerekebiliyor

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Usta benim gözlemlediğim tek fark. 4 Parçalı romda içindeki veriler siliniyor. tek parça olanda çoğunda silinmiyor.
Bide sorunlu olan cihazı bazen tek parça rom düzletmiyor illa 4 parçalı rom yüklememiz gerekebiliyor
Tek parça rom içini silmemesinin sebebi içinde HOME CSC olması sadece CSC olursa silme yapar. 4 parçalı rom da CSC içini siler evet ama tek parça rom yükleyip recovery ile format atınca da aynı işi yapar. Veya tek parça rom yüklerken z3x veya diğer boxlar ile hidden ve cache seçmeden yükleyince de içini siliyor. Yani tek parça yazılımda da içini silmek mümkün.

• Beğen
Tepkiler: sontecrube

hamiz34

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ara 2017
4
2
3
34
Tek parça ile 4 parça arasındaki tek fark tabiri caizse ağır hasar almış cihazların 4 parçalı rom'da düzelme şansının daha çok olması. Bunun da sebebi sanıyorum ki tek parçalı'da bazı işlemlerin pas geçilmesi. örneğin userdata hidden ve cache gibi..