Samsung Galaxy A7 (2016) SM-A710FD veya F Model Şebeke

Yazdır

venusgsm

Üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2018
150
10
18
43
Bitlis
Arkadaşlar Selamun Aleyküm forumunuz çok güzel yapan arkadaşlardan Allah razı olsun. Ben Bitlis ilinde merkez ilçesinde android yazılım işleri ile uğraşıyorum. Daha yeniyim ve acemilik çekiyorum. 2 Gün önce elime Samsung A710FD diye bir cihaz geldi. Cihazın plakası düşmüş şebeke almıyor. Ben işlemleri gerçekleştirdim cihazı odin moda alıp twrp gömdüm sonrasında twrp ile rootladım. z3x ile repair gerçekleştirdim ve patch repair yaptım. ama cihaz şebeke almadı. herşey yolundaydı sorunsuz. Şimdi sormak istediğim şu? ben bu cihazı başka bi bilene götürdüm o da bu cihaza dışardan bi patch yükledi ha bunu odin veya z3xten yaptım dedi yani bana söylemedi. Şimdi benim öğrenmek istediğim bu tarz cihazlarda neden şebeke gelmiyor ve ben bu cihaza nasıl şebeke aldırıcam. Cevaplayan arkadaşlardan şimdiden Allah razı olsun

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Arkadaşlar Selamun Aleyküm forumunuz çok güzel yapan arkadaşlardan Allah razı olsun. Ben Bitlis ilinde merkez ilçesinde android yazılım işleri ile uğraşıyorum. Daha yeniyim ve acemilik çekiyorum. 2 Gün önce elime Samsung A710FD diye bir cihaz geldi. Cihazın plakası düşmüş şebeke almıyor. Ben işlemleri gerçekleştirdim cihazı odin moda alıp twrp gömdüm sonrasında twrp ile rootladım. z3x ile repair gerçekleştirdim ve patch repair yaptım. ama cihaz şebeke almadı. herşey yolundaydı sorunsuz. Şimdi sormak istediğim şu? ben bu cihazı başka bi bilene götürdüm o da bu cihaza dışardan bi patch yükledi ha bunu odin veya z3xten yaptım dedi yani bana söylemedi. Şimdi benim öğrenmek istediğim bu tarz cihazlarda neden şebeke gelmiyor ve ben bu cihaza nasıl şebeke aldırıcam. Cevaplayan arkadaşlardan şimdiden Allah razı olsun

Kolay gelsin kardeşim.
Başıma gelmiş olarak bende 8-10 defa A7 serisi cihazların patch işlemini yaptım.
ilk patch da şebeke vermiyordu ikinci defa yapınca veriyordu.
Muhtemelen cihazı verdiğin arkadaş, o şekilde halletmiştir yahut yeni bir plaka yazıp öyle patch yapmış olabilir.
En olmadık ihtimalle yeni bir modem veya frimware yazdırıp öyle halletmiştir.

• Beğen
Tepkiler: venusgsm

venusgsm

Üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2018
150
10
18
43
Bitlis
Plakalar benim yazdiklarimdi 100 cihazda 3 taneyle boyle karsilasirmisim disardan dosya yukledi de artik ne yukledi bilmiyorum. Apk ve google playde olmayan bi patch dosyasi odin veya z3x ile yukleniyomus. Ben adama modem. Bin mi dedim 2 sn durdu yok dedi