Çözüldü Samsung Galaxy A8 SM-A8000 Yazılım ve Türkçeleştirme

Yazdır

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
SM-A8000 Yazılım Ve Türkçeleştirme

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

[SHOWTOGROUPS=4,6,3]
Merhaba arkadaşlar. Bana gelen cihazda çin yazılımı vardı. Bir telefoncuda Türkçeleştirmeye çalışmış ama becerememiş. Tabii ki çin yazılımını atmış ve cihazın şebekeside gitmiş. Şunu unutmayın, çin yazılımları ülkemizde şebeke gelmez yada sıkıntı yaşanır. Onun için ilk önce;

A8000ZHU2BRC1_A8000ZZH2BRC1_A8000ZHU2BRC1_HOME.tar.md5

koda sahip yazılımı indiriyoruz. Ben Samfirm yazılımı ile indirdim. Hong kong'un csc kodu TGY. Sonra buradan;

indirin ve dowload modunda odin ile atın.

Sonra cihazımızın hata ayıklama falan ayarlarını açtıktan sonra, EFT yada Octoplus ile Samsung All Enable seçeneğiyle (EFT de Android Kitchen da Fix Android bölümünde Try Enable yazan seçenekle) cihazımızdaki Türkçe dil seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

Bir eksik kalıyor. Zannediyorum o da mesaj programını (messages) program çeviremiyor. Bunu da aşağıdaki şekilde çözüme ulaştırıyoruz.

Şimdi SecMMS_Grace.apk dosyasını indiriyoruz.

Sonra bu sayfadan;

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

SecMMs_Epic yazan dosyayı tıklayarak seçiyoruz. Ve sağ tık yaparak Replace Apk seçeneğini seçiyoruz. Açılan pencereden, indirdiğimiz SecMMS_Grace.apk dosyasını seçerek değiştirme yapıyoruz.
Ve anlatmıyorum. Yukarıda görüldüğü gibi işlem başarılı olarak sonuçlanıyor.
Telefonumuzu açtığımızda bütün her yer Türkçe oluyor.
[/SHOWTOGROUPS]

Uygulama ve yöntem tamamen bana aittir.
Hak sahibi @symbazz ve Mobil Kulüp' dür.

Alıntı ile kullanılırsa hakkımı helal ederim. Başka da etmem.

Konu malumunuz sadece özel üyelere ve yöneticilere açıktır. Küfür, hakaret yada nolur, müşteri bekliyor mesajları atmayınız. 10 adet faydalı konu açınız, bizde konuyu size verelim. Hakaret yada küfür etmeden önce de, imzamdaki linki gözden geçirmenizi de tavsiye ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: mert gsm