Samsung Galaxy C5 SM-C5000 Sorunsuz TR Rom İsteği

Yazdır

cbeker

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ara 2017
12
8
3
44
Arkadaşlar mrb. Bende samsung Galaksi C5000 Black var. Rootlamam gerekti yapamadım. Kingroot yada kingoroot denedim olmadı. ROM yüklemem söylendi. İndirdim bir kaç rom, odin ile bastım ama o şekilde de rootlamaya çalıştım yine kabul etmedi. Geri eski romunu yükleyim dedim, 8-10 tane rom indirdim ama ilk indirdiğim google account şifresi doğru olduğu halde teli açmadı. Sonra yutubdan gerekli videoları izleyerek bir şekilde açtım teli ama şimdi de hem kısa mesaj yani sms göndermiyor hemde wifi yi açmıyor. Açıyorum geri kapatıyor. Wifi yi açmak için de video vardı onu da izledim ama ilk 2 seçenek bende olmadı, 3 ve 4 te ise rootlu olması gerekiyor telefonun. Tıkandım kaldım. Sağlam ROM bulamadım. Sammobile den denemediğim rom dosyası kalmadı. Allah rızası için yardım edin. Şu anda da bazı uygulamaları yüklüyken ekranda titreme oluyor. Odinle rom bascam ama sağlam rom linki verin Allah rızası için. Hiç bu kadar çaresiz kalmamıştım

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Arkadaşlar mrb. Bende samsung Galaksi C5000 Black var. Rootlamam gerekti yapamadım. Kingroot yada kingoroot denedim olmadı. ROM yüklemem söylendi. İndirdim bir kaç rom, odin ile bastım ama o şekilde de rootlamaya çalıştım yine kabul etmedi. Geri eski romunu yükleyim dedim, 8-10 tane rom indirdim ama ilk indirdiğim google account şifresi doğru olduğu halde teli açmadı. Sonra yutubdan gerekli videoları izleyerek bir şekilde açtım teli ama şimdi de hem kısa mesaj yani sms göndermiyor hemde wifi yi açmıyor. Açıyorum geri kapatıyor. Wifi yi açmak için de video vardı onu da izledim ama ilk 2 seçenek bende olmadı, 3 ve 4 te ise rootlu olması gerekiyor telefonun. Tıkandım kaldım. Sağlam ROM bulamadım. Sammobile den denemediğim rom dosyası kalmadı. Allah rızası için yardım edin. Şu anda da bazı uygulamaları yüklüyken ekranda titreme oluyor. Odinle rom bascam ama sağlam rom linki verin Allah rızası için. Hiç bu kadar çaresiz kalmamıştım
bulunan dosyayı indirip odin ile yükleyin. Siteye vpn ile bağlanın türkiyede yasak sitedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

cbeker

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ara 2017
12
8
3
44
CromService.apk ile ilk önce bootunlock yapmalısınız. Yani hem FRP hemde CROM unlock edilmiş olmalıdır. Yoksa hiçbir başarı sağlayamazsınız.

Sonra:

Sonrada yüklersiniz.
Deniyorum ustam. Umarım olur. Tekrar b u forumda verilen romu çekip bastım olmadı. Dediğiniz gibi deneyeceğim şimdi

cbeker

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ara 2017
12
8
3
44
Hocam crom servisini yükledim. Açtığım zaman da Cihazın kilidi zaten açık. Cihazın kilidi zaten açıldı. Özel bir işletim sistemi yükleyebilirsiniz diye bir ibare geldi. bootunlock oldumu bu şimdi? Bu arada verdiğiniz linkteki rom dosyası iniyor

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Hocam crom servisini yükledim. Açtığım zaman da Cihazın kilidi zaten açık. Cihazın kilidi zaten açıldı. Özel bir işletim sistemi yükleyebilirsiniz diye bir ibare geldi. bootunlock oldumu bu şimdi? Bu arada verdiğiniz linkteki rom dosyası iniyor
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma + home ve power ile cihazı açın cihaz titreyince elinizi power dan çekin. Diğer tuşlara basmaya devam edin. Sonra 1 kere de ses açmaya basın. Cihaz download moda girecektir. Orada crome servis unlock veya of yazarsa boot kilidi açılmıştır.

cbeker

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ara 2017
12
8
3
44
Bootloader oldu sanırım, Download modda Product name: SM-C5000 Current Binary: Samsung Official System status: Official FRP Lock: OFF Crom Service: Unlock Warrant VOID: 0X1 (3) . Şimdi o inen romu basacağım değilmi download modda odin ile?

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bootloader oldu sanırım, Download modda Product name: SM-C5000 Current Binary: Samsung Official System status: Official FRP Lock: OFF Crom Service: Unlock Warrant VOID: 0X1 (3) . Şimdi o inen romu basacağım değilmi download modda odin ile?
Evet siz inen romu basmayın, yükleyin.
Bu cihaz için çıkan 2 ayrı rom var. Birincisi Çin, diğeri hongkong şu an İndirdiğiniz rom hongkong romu ve onun içinde türkçe artı google play var.

cbeker

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ara 2017
12
8
3
44
Ustam ya ağız alışkanlığı kusuruma bakmayın. Umarım olur. Wifi yi açmıyor. Kısa mesaj da göndermiyor. Eski bir bilgisyar teknikeriyim ben. 8-9 sene önce bıraktım bu işleri ama halen paslanmamışım. Aklımın aldığı, sizlerin de yardımı ile yapmaya çalışıyorum. 1300 lira para verdim. Eşimin telefonunu servise gönderdik, 60 gün sonra geldi. O tamamen susmuştu. birebir değişim oldu. Bunu göndermek istemiyorum. Şu sıkıntıları aşamadım. Türkcell den 40 mb kotam kaldı. Wifiye bağlanmıyor. 1 aydır bu sorun ile uğraşıyorum. Allah razı olsun hepinizden. umarım olur bu rom. Bu arada romu buna basmadan önce cihazı fabrika ayarlarına çevirmem gerekirmi? daha önceden google account şifresi doğru olduğu halde giriş yapmadı. Açana kadar akla karayı seçtim. Romdan önce setting default etmelimiyim? Şu anda cihazda google account pass kayıtlı vaziyette

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Ustam ya ağız alışkanlığı kusuruma bakmayın. Umarım olur. Wifi yi açmıyor. Kısa mesaj da göndermiyor. Eski bir bilgisyar teknikeriyim ben. 8-9 sene önce bıraktım bu işleri ama halen paslanmamışım. Aklımın aldığı, sizlerin de yardımı ile yapmaya çalışıyorum. 1300 lira para verdim. Eşimin telefonunu servise gönderdik, 60 gün sonra geldi. O tamamen susmuştu. birebir değişim oldu. Bunu göndermek istemiyorum. Şu sıkıntıları aşamadım. Türkcell den 40 mb kotam kaldı. Wifiye bağlanmıyor. 1 aydır bu sorun ile uğraşıyorum. Allah razı olsun hepinizden. umarım olur bu rom. Bu arada romu buna basmadan önce cihazı fabrika ayarlarına çevirmem gerekirmi? daha önceden google account şifresi doğru olduğu halde giriş yapmadı. Açana kadar akla karayı seçtim. Romdan önce setting default etmelimiyim? Şu anda cihazda google account pass kayıtlı vaziyette
Google account için cihazın usb hata ayıklama açın ve oem kilidi açın. Sonra ayarlardan Gmail hesabın ve diğer hesaplardan çıkış yapın. Sonra cihaza format atın. Google account sorunu yaşamazsınız. Yazılım indirdikten sonra yükleyin ve tekrar format atın daha temiz olsun. Ondan sonrası artık sizin kontrollerinize kalıyor. Gerekli kontrolleri yapın. Muhtemelen bir sorun çıkmadan halletmiş olacaksınız.

• Beğen
Tepkiler: cbeker

cbeker

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ara 2017
12
8
3
44
Hesaplara tıklayınca hesabı kaldır diye bir seçenek var. Çıkış yapabileceğim bir seçenek göremedim. Burdan hesabı kaldır mı demeliyim?

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Hocam bu kısmı anlamadım. Şu anda rom indi ve odin yüklüyor. Yüklemeden sonra bir daha mı odin ile aynı dosyayı yükleyim?
Hayır yazılımı yükleyin sonra cihazı kurun ve ardından ayarlara girip tekrar format atın. Sonra güle güle kullanın. Ve işlemler bittikten sonra sonuç ne oldu yazarsanız sevinirim.

• Beğen

cbeker

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ara 2017
12
8
3
44
Ustam rom yükledi. Türkçeyi seçtim. Wifi kısmı geldi, yine açtım ama otomatik tekrar kapattı. Nerde hata yapıyorum? En azından bir tel verin tel edeyim size :(

• Beğen

cbeker

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ara 2017
12
8
3
44
Ustam yine başa döndüm. Ne sms gönderiyor nede wifi yi açıyor :(

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Ustam rom yükledi. Türkçeyi seçtim. Wifi kısmı geldi, yine açtım ama otomatik tekrar kapattı. Nerde hata yapıyorum? En azından bir tel verin tel edeyim size :(
Ustam yine başa döndüm. Ne sms gönderiyor nede wifi yi açıyor :(
Sizin sorununuz bence yazılımsal değil. Sorununuz donanımsal büyük ihtimal. Yazılımsal olsa düzelmiş olurdu. Garantisi varsa cihazı garantiye gönderin. Var olan problemleri de not olarak ekleyin. Yazılımsal olarak yapılacaklar bu kadar.

• Beğen