Çözüldü Samsung Galaxy C7 SM-C7000 Android 7 FRP Reset İşlemi

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy C7 SM-C7000 cihazının google account sorununu nasıl ortadan kaldırdım onu anlatacağım.

Cihazda crom service olsa dahi bu işlem ile frp ortadan kalkıyor.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Arkadaşlar bu Samsung Galaxy C7 SM-C7000 cihazından 2 tane var. 1 tanesi çin için üretilen ve içinde Google Play Store olmaz ayrıca Türkçe dil seçeneği de yoktur. Kodu ZCU CHC diye geçer ve bu cihazdan elime hiç gelmedi ama bu cihaz ile ilgili kombinasyon dosyası vesaire mevcuttur.
Diğeri Hongkong için üretilmiş olanıdır ve ZHU TGY diye geçiyor. Ve içinde Türkçe dil mevcuttur. Google Play Store vardır. Ülkemizde genelde bu model satılmaktadır. Benim elimde olan modelde bu modeldir. İşte recovery ekran görüntüsü

Ayrıca arkadaşlar bu model için Unlock Service On veya Of olmuş fark etmez FRP kırmak için yazılım yüklemek için. O yüzden az önce denemiş olduğum ve kırdığım yöntemi yazıyorum. Hemde Crom Service Lock iken.

Yapılışı ;

1. Android 7 sürümünden android 6 sürümüne cihazımızı çekeceğiz. Bu işlemde hata alanlar için
bulunan konudan faydalanarak yükleme yapın.

2. Android 6 yazılımını bulunan siteden indirip yükleme yapın.

3. Yükleme yaptıktan sonra WİFİ bölümünden şifre yazın ve şifreyi girin sonra üzerine basılı tutun tümünü seç yapın resimdeki gibi google yardım tıklayın.

4. Google sitesine girdikten sonra bu apk indirin. bu dosyayı da indiriyoruz ve sırası ile ilk önce indirdiğimizi sonra diğer apk dosyasını kuruyoruz ve son kurduğumuz apk açıyoruz ve Google hesap yöneticisi seçip şifre ad yazan yetr tıklayınız. Açılan sayfada sag üst köşede bulunan tarayıcıda aç diyoruz ve gmail adresimizi girip şifreyi girip telefonu kapatıp açıyoruz. Açıldığı zaman FRP olmayacak.

Dosyaların bulunduğu

Moderatör tarafında düzenlendi:

startekno

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
28 Şub 2017
6
0
1
42
vereceğiniz bir bilgi için bu kadar neden insanı yorarsınız

tektaks

Üye
Yasaklı üye
13 Ara 2017
76
61
18
26
tek bu bilgi için üye oldunuz belki site yetkilisi bu siteye ve üyelerine katkıda bulunmanız için böyle bişey istiyor sizden

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

emrklc

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2018
13
3
3
43
hayati ciddiyim konu açıcam hatta bi tane açmak üzereyim ama hayati lütfen