Root Samsung Galaxy C7 SM-C7000 TWRP + Root

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda samsung galaxy c7 sm-c7000 cihazına nasıl twrp ve root yüklenir onu anlatacağım.

Not = Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Arkadaşlar başlamadan önce bu işlemlere gerekli tüm yedeklerinizi düzgünce alın.

Ve cihazı download moda aldığınız zaman bootloader unlock olması lazım. Bootloader unlock için aşağıdan crom servis apk indirin kurun ve çalıştırın unlock seçeneğine evet deyin bu kadar. Artık download moda aldığınız zaman ya of yada unlock yazması gerekir.

Resimde de gördüğünüz gibi unlock veya of olması gerekir. Tabi frp de of olacak yoksa yükleme yapılmaz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Gerekli Dosyalar
1.
2.
3.
4.

Yapılışı;

1. Cihazın ayarlar kısmından Gmail hesabından çıkış yapın.
2. Cihazın ayarlar kısmından usb hata ayıklama açın ve oem kilidini açın. Ve cihazı pc'ye bağlayın süper su dosyasını cihazın içine atın.
3. Odin ile twrp dosyasını seçelim ve auto tiki işaretli olsun.
4. Cihazı download moda alın ve pc'ye bağlayın.
5. Odin programından start diyelim ve hemen elimizi ses açma home power basılı tutarak işlem bittiği gibi twrp moduna girmeye çalışalım.
5. Twrp içinden install kısmından yükleyin.
6. System reboot now deyin ve bekleyin. Cihaz açıldığı zaman rootlu olacaktır.

Not = Arkadaşlar eğer twrp modda hafızayı göremiyor iseniz wipe tıklatın sonra format seçin ve yes yazın format atılmış olacaktır.

Sonrasında cihazı twrp modda iken pc'ye bağlayın bu modda cihazın hafızası gözükmektedir. Süper su dosyasını zip şekilde atın ve install kısmından yükleyin. Ve reboot system now deyin.

Eğer açılışta bu cihazı sıfırla seçeneği çıkarsa sıfırla diyelim açılsın. Cihaz açılmış root olmamış ise tekrar işlemleri baştan yapın. Yeni cihazlarda sıfırlayıp kurduktan sonra tekrar root yapınca root oluyor cihazlar.

Özellikle android 7'de. Son olarak eğer twrp içinden gene süper su dosyasını göremiyor iseniz sd kart veya otg flash bellek ile süper su dosyasını yükleyin.

Diğer yöntem

İlk önce C7000ZHU2BQL2 bu yazılımı indirin ve cihazınıza yükleyin. indirin.

Yazılımı yükledikten sonra usb hata ayıklama açın ve oem kilidini açın. Oem kilidi yoksa usb hata ayıklama açın yeter.

bulunan dosyayı indirin ve cihazınıza yükleyin. Açıldığı zaman siyah ekranda sıfırla yazısı çıkacaktır. Sıfırla yazısına basın ve açılmasını bekleyin. Bazen 15 dk sürebilir acele etmeden bekleyin.

En son bulunan magisk manager apk indirin ve kurun.

Artık cihazınızı rootlu şekilde kullanabilirsiniz. Önemli not = Süper su değil magisk manager kuracaksınız.

Root olup olmadığını anlamak için isterseniz google play mağazasından rootla çalışan bir uygulama indirebilirsiniz. Veya root checker uygulamasını indirip test edebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kanuni312

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2018
22
8
3
31
Hata almiyorum odin ile twrp yukleniyor pass yazisi geliyor telefon resetlenip aciliyor Recovery mod aciliyor twrp yuklenmiyor yuklendi gozukuyor ama acilmiyor onun yerine telefonun kendi recovery menusu aciliyor oyuzden root yada rom yukleyemiyorum

• Beğen
Tepkiler: astek055

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Hata almiyorum odin ile twrp yukleniyor pass yazisi geliyor telefon resetlenip aciliyor Recovery mod aciliyor twrp yuklenmiyor yuklendi gozukuyor ama acilmiyor onun yerine telefonun kendi recovery menusu aciliyor oyuzden root yada rom yukleyemiyorum
Yazılımı atarken kullandığın Odin modeli nedir ?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Cihaz kendini kapatmadan hemen hızlı şekilde twrp moda gitmelisin. Bu verdiğim twrp sizin cihazınız ile uyumludur. Cihazınızın recovery ekran görüntüsünü konuya atın bakalım.

ygzyldz

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eyl 2017
14
2
3
27
merhaba daha bugun baktım konuya da twrp modunda supersuyu nasıl secebilirim ?

ygzyldz

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eyl 2017
14
2
3
27
valla uye oldugum tarihe kadar her cihaza root atmıştım ama c7 de hep sorun yaşıyordum. neyse ki aklıma bir daha denemek geldi yine sizin siteyi buldum :) twrp falan hiç anlamam araştırdım bi 15 dk dediklerinizi aynen yaptım sadece tek sorunum sanırım supersuyu rar olarak degilde klasör olarak atmam herhalde işlem bitince yazacağım:)

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
bir de sağ alttan imaj mı yükleyeceğim zip mi sadece supersuyu kuramadım.
SuperSU 'yu direk telefonun romuna atın. Hafıza kartına atarsanız göremezsiniz. Daha sonra TWRP içinden Insital bölümünden SuperSU 'yu bulunuz.
Not: SuperSU winrar şeklinde atılacaktır.

• Beğen
Tepkiler: asil

ygzyldz

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eyl 2017
14
2
3
27
direk rom a derken :) birde yükle deyince karşıma root klasötleri geliyor

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
direk rom a derken :) birde yükle deyince karşıma root klasötleri geliyor
Roma derken evet dahili hafızasına.
Telefonunuz da bilgileriniz yoksa önce format atın. Telefonunuzun yedeğini alıp yeniden işlemleri yapın. Kolay gelsin.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ygzyldz

ygzyldz

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eyl 2017
14
2
3
27
twrp dahili depolamayı görmediği için sd kart üzerinden atıyorum şuan

ygzyldz

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eyl 2017
14
2
3
27
SAMMOBİLE indirmek için para istiyor ? Hesaba giriş yaptıktan sonra firmware gelince hesaptan çıkıyor