Çözüldü Samsung Galaxy J5 SM-J500F Android 6.0.1 > Android 5.0.1 Downgrade + FRP Çözümü

Yazdır

ebircan35

Aktif üye
Yasaklı üye
6 Şub 2017
170
191
43
44
Merhaba Arkadaşlar bu çalışmamda J500F model cihazımızda FRP var iken Downgrade yapacağız. Ardından usb otg flash bellek ile FRP yi açacağız. Normal Şartlarda FRP var iken downgrade yapamayız. Ve bir çok versiyonlarda downgrade işlemine frp olmasa bile izin vermiyor.
Bu çalışma aktif bir cihazda test edilmiştir.

Galaxy J500F
Android Versiyonu : 6.0.1

Farklı varyasyonlardaki J5lere uygulamayınız. Cihazınız hasar görebilir.

İlk olarak aşağıdaki linklerdeki firmware dosyalarını indiriniz.

XSG: 5.1.1

TR:5.1.1

İlk Önce XGS firmware Odin ile flashlıyoruz. İşlem Tamamlanınca Wipe Data/Cache yapınız.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

ikinci olarak TR firmware Odin ile flashlıyoruz. İşlem Tamamlanınca Wipe Data/Cache yapınız.

Flash Resimleri

Yüklemeler hatasız tamamlandıktan sonra telefonun aktivasyonunu yapınız. Gmail isteyen ekranda
iken USB Otg kablosunu takınız.

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere usb Otg'den APK ları kullanarak Gmaili bypass yapınız.

QuickShortcut.apk bu işi görür.

Moderatör tarafında düzenlendi:

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Realterm ile çözülüyor Android 6 sürümleri, genelde ben realterm kullanıyorum. Emeğine sağlık.

• Beğen
Tepkiler: ebircan35

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Merhaba Arkadaşlar bu çalışmamda J500F model cihazımızda FRP var iken Downgrade yapacağız. Ardından usb otg flash bellek ile FRP yi açacağız. Normal Şartlarda FRP var iken downgrade yapamayız. Ve bir çok versiyonlarda downgrade işlemine frp olmasa bile izin vermiyor.
Bu çalışma aktif bir cihazda test edilmiştir.

Galaxy J500F
Android Versiyonu : 6.0.1

Farklı varyasyonlardaki J5lere uygulamayınız. Cihazınız hasar görebilir.

İlk olarak aşağıdaki linklerdeki firmware dosyalarını indiriniz.

XSG: 5.1.1

TR:5.1.1

İlk Önce XGS firmware Odin ile flashlıyoruz. İşlem Tamamlanınca Wipe Data/Cache yapınız.

ikinci olarak TR firmware Odin ile flashlıyoruz. İşlem Tamamlanınca Wipe Data/Cache yapınız.

Flash Resimleri

Yüklemeler hatasız tamamlandıktan sonra telefonun aktivasyonunu yapınız. Gmail isteyen ekranda
iken USB Otg kablosunu takınız.

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere usb Otg'den APK ları kullanarak Gmaili bypass yapınız.

QuickShortcut.apk bu işi görür.

Eline sağlık Hocam. Çok faydalı olacak bir çalışma. Hocam merak ettiğim bir şey var. Rom'ları deneme yanılma yolu ile mi buluyorsun?

frtocktn

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Tem 2017
8
6
3
35
Arkadaşlar A5 2016 var. Android 7'ye güncellendi ama batarya sürem neredeyse yarı yarıya düştü. Geriye de dönemedim. Birkaç yöntem denedim ama olmuyor. Mümkünse android 5e dönmek istiyorum.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden sağ olun.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Arkadaşlar A5 2016 var. Android 7'ye güncellendi ama batarya sürem neredeyse yarı yarıya düştü. Geriye de dönemedim. Birkaç yöntem denedim ama olmuyor. Mümkünse android 5e dönmek istiyorum.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden sağ olun.

Sorunuzu yanlış başlık altında sormuşsunuz. Uygun konu altında sorunuzu sorarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Bu konu j5 konusu !!!

41linea41

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Mar 2018
3
0
1
44
Merhaba Bu linkteki romları sırasıyla yükledim 45 dk fazla beklememe rağme telefon açılmadı. Samsung yazısında kalıyor.
Benimde sorunum google şifremi unuttuğum için telefonu açamıyorum. Z3x 28.5 sürümü ile de denedim Erasing frp hatası veriyor.
Marshmallow yüklediğimde telefon açılıyor ama google şifresini geçemiyorum.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Merhaba Bu linkteki romları sırasıyla yükledim 45 dk fazla beklememe rağme telefon açılmadı. Samsung yazısında kalıyor.
Benimde sorunum google şifremi unuttuğum için telefonu açamıyorum. Z3x 28.5 sürümü ile de denedim Erasing frp hatası veriyor.
Marshmallow yüklediğimde telefon açılıyor ama google şifresini geçemiyorum.

Ekteki rar içindeki tar dosyayı yükleyin. Sonra da el formatı atın.

Ekli dosyalar

• J500FDDU1APA2_FACTORY_ABOOT.rar
    653.8 KB · Görüntüleme: 156

41linea41

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Mar 2018
3
0
1
44
Merhaba bu dosyayı AP kısmından mı yüklemeliyim yoksa Bootloder (BL) kısmından mı yüklemeliyoim?

sivastech

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Tem 2018
1
0
1
36
şimdi bunu nasıl yapıyoruz ilkini yüklüyoruz sonra hard resette wife yapıyoruz sonra kapatıp ikincisini de mi aynı şekilde yapıyoruz?