Çözüldü Samsung Galaxy J7 Core SM-J701F TWRP + Root + IMEI Repair + Patch Certificate İşlemi

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
J701f modellerde güncelleme aldigi icin u1 u2 atilabilir imei repair olabilir ama b3 u3 olan romlarda octopus veya zx3 yuklemez bunun icin bst ile basarili 701f b3 jmei yazildi iyi çalışmalr
Teşekkürler bilgi için usta. Son zamanlarda bu yeni model cihazlara imei repair yapılınca wifi çekmeme açıp kapayıncaya wifi unutma, sertifika ng düşme gibi bir sürü sorun oluşuyor.

tolga kaya

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 May 2018
1
0
1
27
üye olduğum halde konuyu göremiyorum yazılarınız yok makaleniz görünmüyor kardeş NİYE ??

alpkaankoc19

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ara 2018
1
1
3
25
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda samsung galaxy j7 Core SM-J701F cihazına nasıl twrp yüklenir ve root yapılır onu anlatacağım. Bizzat denediğim bir işlemdir. Detaylı ve resimli şekilde anlatacağım.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.
  1. Cihazın ayarlar bölümüne girin ve Gmail hesabından çıkış yapın.
  2. Cihazın tüm yedeklerini düzgünce alın.
  3. Cihazı yedek aldıktan sonra format atın.
  4. Cihazın usb hata ayıklama açın ve oem kilidini açın.
  5. Odin 3.12 versiyonunu indirin ve açın.
  6. bulunan dosyayı indirin ve masa üstüne açın.
    [*]Çıkan dosyalardan boot.tar olanı odin programında BL kısmına seçin. Odin programında AP tıklayın ve recovery.tar dosyasını seçin. Burada önemli kısım odin programında auto reboot tikini kaldırın.
    [*]Cihazı download moda alıp pc'ye usb ile bağlayın ve start deyin.
    [*]Yükleme bitince pass yazısı geldikten sonra cihazı alın ve pilini çıkarın 10 saniye bekleyin sonra ses açma + home ve power ile recovery moda girmeye çalışın.
    [*]Kırmızı yazıları görünce ekranın üst kısmında elinizi çekin ve bırakın.
    [*]Siyah bir ekran olacak biraz bekleyin ve sonra power tuşuna basın. Twrp yüklenmiş olduğunu göreceksiniz.
    [*]Şimdi wipe kısmından format deyin ve yes yazın format atılsın.
    [*]Sonra otg usb flash belleğini takalım ve içinde süper su 2.82 versiyonu olsun. Sonra solda altta bulunan storage yazısına tıklayıp usb otg seçelim.
    [*]Şimdi süper su dosyasını install bölümünden seçip yükleme yapalım ve reboot diyelim.
    [*]İşlemler bu kadar açıldığı zaman süper su menüde olmuş olacak. Ben magisk yüklemeye çalıştım ama yüklenmedi.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Tefonum j7 core android sürümü 8.1.0 U6 yapım numarası deediklerinizi yapıyorum twrpden telefonu sıfırlıyorum chaz yeniden başlatırken samsung galaxy j7 core yazısında kalıyor sürekli oraya gelince telefon yeniden başlatıyor stock rom atarak çözdüm olayı ama bana twrp lazım yardımcı olurmusunuz

• Beğen
Tepkiler: Alpkaankoc