Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F/DS Desen Kilidi Sorunu

androidteknik

Üye
Kayıtlı üye
7 May 2018
38
18
8
42
Arkadaşlar kolay gelsin,azönce bir müşterim getirdi cihazı,çocugu şifre katmış telefona haliyle cihaza giremiyor.Bu şifreyi içindeki datalar kaybolmadan nasıl çözebiliriz,malesef box yok bende.Box olmadan bir yöntemi varmı acaba,acil olarak yardımcı olabilecek bir ustam olursa cok sevinirim

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Arkadaşlar kolay gelsin,azönce bir müşterim getirdi cihazı,çocugu şifre katmış telefona haliyle cihaza giremiyor.Bu şifreyi içindeki datalar kaybolmadan nasıl çözebiliriz,malesef box yok bende.Box olmadan bir yöntemi varmı acaba,acil olarak yardımcı olabilecek bir ustam olursa cok sevinirim
Box olmadan çözmek çok zor. Ama cihaza sboot.bin dosyası yükleyerek adb açabilirseniz. Tabi bu işlem gene risk içeriyor. Adb açılırsa FRP of yapıp cihaza TWRP yükleyip desen kilidi kaldırabilirsiniz. Ama riske atmamak için telefoncuya götürüp emmc FRP reset yöntemi ile içindeki bilgiler kaybolmadan ilk önce FRP kilidini kaldırtıp işlem yapabilirsiniz. Cihazınızın anroid sürümü nedir? Cihazınızın recovery ekran görüntüsünü konuya atın bakalım.

androidteknik

Üye
Kayıtlı üye
7 May 2018
38
18
8
42
Üstad frp on oldugu için ne rot dosyası nede twrp yükleyebiliyorum hata veriyor odin,cihazda 6.0.1 sürüm yüklü.Box olmadan bu desen kilitini kıramazmıyız yani?

Ekli dosyalar

• r.png
    r.png
    184.6 KB · Görüntüleme: 35

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Üstad frp on oldugu için ne rot dosyası nede twrp yükleyebiliyorum hata veriyor odin,cihazda 6.0.1 sürüm yüklü.Box olmadan bu desen kilitini kıramazmıyız yani?
Android 6 sürümü için şansınız var. Ben sboot.bin dosyası bulup Konuya atayım siz deneyin ama bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir. Yaptığınız işlemler risk içeren ve bilgileri kaybedebileceğiniz işlemler. Ayrıca mesajlarda da dediğim gibi cihazınızda FRP on konumundan olduğu için herhangi bir özel root ve TWRP yüklemeniz mümkün değildir.

1. Şart bilgiler Kaybolmadan cihazınızın FRP of yapmaktır.
2. Şart uygun TWRP bulup cihazınıza yüklemek. Sonrası çok basit şekilde halledilecek.

• Beğen
Tepkiler: androidteknik

androidteknik

Üye
Kayıtlı üye
7 May 2018
38
18
8
42
Android 6 sürümü için şansınız var. Ben sboot.bin dosyası bulup Konuya atayım siz deneyin ama bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir. Yaptığınız işlemler risk içeren ve bilgileri kaybedebileceğiniz işlemler. Ayrıca mesajlarda da dediğim gibi cihazınızda FRP on konumundan olduğu için herhangi bir özel root ve TWRP yüklemeniz mümkün değildir.

1. Şart bilgiler Kaybolmadan cihazınızın FRP of yapmaktır.
2. Şart uygun TWRP bulup cihazınıza yüklemek. Sonrası çok basit şekilde halledilecek.
Üstad ilgin için teşekkür ederim sana zahmet sürüme ait sboot dosyasını ekleyebilirsin odinle atayım ben bakalım sonuç ne olacak.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

androidteknik

Üye
Kayıtlı üye
7 May 2018
38
18
8
42
Üstad bende bir sboot buldum fakat hangi sürüme ait bilmiyorum o yüzden flaslayamıyorum,senin atmanı bekliyorum

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Üstad ilgin için teşekkür ederim sana zahmet sürüme ait sboot dosyasını ekleyebilirsin odinle atayım ben bakalım sonuç ne olacak.
Bu sürümle uygun sboot.bin dosyasını bulamadım. Ama farklı bir yöntem ile aşağıdaki işlemleri deneme yapabilirsiniz.

1. İlk önce bulunan cihazın üstündeki yazılımın aynısını indirin.
2. Masa üstüne rar'dan çıkarın.
3. AP kısmını 7zip programı açın.
4. İçinden boot.img dosyasını alın.
5. Aşağıdaki anlatılan işlemleri yapın.
6. Bu işlemlerden sonra cihazın usb hata ayıklama açıklaması lazım. Eğer açılırsa bulunan dosyayı indirip içindeki bat uzantılı dosyayı çalıştırarak FRP of yapabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

androidteknik

Üye
Kayıtlı üye
7 May 2018
38
18
8
42
Bu sürümle uygun sboot.bin dosyasını bulamadım. Ama farklı bir yöntem ile aşağıdaki işlemleri deneme yapabilirsiniz.

1. İlk önce bulunan cihazın üstündeki yazılımın aynısını indirin.
2. Masa üstüne rar'dan çıkarın.
3. AP kısmını 7zip programı açın.
4. İçinden boot.img dosyasını alın.
5. Aşağıdaki anlatılan işlemleri yapın.
6. Bu işlemlerden sonra cihazın usb hata ayıklama açıklaması lazım. Eğer açılırsa bulunan dosyayı indirip içindeki bat uzantılı dosyayı çalıştırarak FRP of yapabilirsiniz.
Üstad suan romu indiriyorum fakat senin mesajındaki 5. madde olan burdaki işlemleri yapın satırındaki burda sayfasısı linki çalışmıyor,tekrar atarmısın rica etsem

androidteknik

Üye
Kayıtlı üye
7 May 2018
38
18
8
42
sitede bu combini buldum üstad,üstündeki versiyonla uyuşurmu peki

COMBINATION_ODD_FA60_G610FDDU1AQC1_ODDFA60_G610FDDU1AQC1.rar

androidteknik

Üye
Kayıtlı üye
7 May 2018
38
18
8
42

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Üstad herseyden vazgecip sıfırdan stock rom yüklicem 7.0 indirdim fakat odin yükleme esnasında yine hata veriyor,bunun frp ile ne alakası var çözemedim,ben sıfır rom kurmak istiyorum,neden hata verdi
Cihaza sboot.bin veya başka birşey yüklemiş iseniz ondan dolayı hata verebilir. Format atıp deneyin veya mesajımda verdiğim kombinasyon dosyasını yükleyin.

• Beğen

androidteknik

Üye
Kayıtlı üye
7 May 2018
38
18
8
42
Cihaza sboot.bin veya başka birşey yüklemiş iseniz ondan dolayı hata verebilir. Format atıp deneyin veya mesajımda verdiğim kombinasyon dosyasını yükleyin.
üstad ne yaptıysam olmuyor ve bu hatayı veriyor odin

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/003> Added!!
<ID:0/003> Odin engine v(ID:3.1207)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> skip file list for home binary
<ID:0/003> param.bin
<ID:0/003> userdata.img
<ID:0/003> Home Binary Download
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> NAND Write Start!!
<ID:0/003> SingleDownload.
<ID:0/003> sboot.bin
<ID:0/003> cm.bin
<ID:0/003> FAIL!
<ID:0/003>
<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
üstad ne yaptıysam olmuyor ve bu hatayı veriyor odin

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/003> Added!!
<ID:0/003> Odin engine v(ID:3.1207)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> skip file list for home binary
<ID:0/003> param.bin
<ID:0/003> userdata.img
<ID:0/003> Home Binary Download
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> NAND Write Start!!
<ID:0/003> SingleDownload.
<ID:0/003> sboot.bin
<ID:0/003> cm.bin
<ID:0/003> FAIL!
<ID:0/003>
<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1
Elinizde z3x veya octoplus box varmı? Yoksa crack versiyonları ile hata veren yeri es geçip yükleme yapın.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Yok üstad box yok malesef, download mod ekranında kırmızı yazıyla SECURE CHECK FAİL : (BOOTLADER) yazıyor.

ne yapıcamı şaşırım kaldım inan,ne yapmam gerekiyor üstad
Panik yapmayın ilk önce halledilir bunlar olabilecek durumlar. Z3x crack versiyonu google'da arayarak bulup indirin. Sonraki işlemleri onun üzerinden yapacağız. Diğer yol ise benim verdiğim cihazınızın içinde bulunan yazılımla aynı olan yazılımın içinden 7zip ile açarak boot.img dosyasını md5 yaparak cihazınıza yüklerseniz cihazınız açılır.