Yardım Samsung Galaxy J7 Pro SM-J730F Stock Roma Dönemiyorum

Yazdır

muhsin42

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Şub 2018
16
1
3
30
Arkadaşlar ben cihaz yazılımlarıyla pek bi haşir neşirim ama bu telefonumda bu sorun ilk kez basıma geldi ve halen yapamıyorum biliyorsunuz j7 pro j730f telefona android 8 geldi fakat türkiyeye henüz gelmedi bende bu gelene kadar diğer ülkede çıkan oreo 8 romları deniyeyim dedim herşey iyi güzeldi POLONYA,İTALYA,ALMANYA vs ülkelerinde çıkan oreo sürümünü cıhazıma kurdum hiç bir sorun yok sanıyorken gördüm ki telefonda titreşim,ahize sesi harici hiç bir ses çıkmıyor telefondan cızırtı da çıkmıyor naptıysam getiremedim sesi diğer ülkedekileri kurmama rağmen gelmedi.En sonda da pes edip türkiye romuna döneyim bekleriz dedim ama hangi odin sürümünü denediysem hepsi fail hatası verdi yüklenmedi android 8 i yüklerken hata vermiyor yüklüyor fakat hiç bir sekilde android 7 yi yükleyemiyorum bana bi yardımcı olabilecek varmı Allah rızası için illallah ettirtti artık 2 gündür romları deneye deneye telefondan soğudum iyice şimdiden teşekkür ederim herkese...

• Beğen
Tepkiler: Adnan45

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye

Öncelikle tekrar android 7 sürüme dönmen çok zor.
Şöyle ki ;
Cihazında şuan bulunan yazılım U3,
7.0 yazılımların hepsi U2 yani,
bu bağlamda geriye dönmen ( downgrade ) çok zor.

Elinde box mevcut mu ?

muhsin42

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Şub 2018
16
1
3
30

Öncelikle tekrar android 7 sürüme dönmen çok zor.
Şöyle ki ;
Cihazında şuan bulunan yazılım U3,
7.0 yazılımların hepsi U2 yani,
bu bağlamda geriye dönmen ( downgrade ) çok zor.

Elinde box mevcut mu ?
boxlar hakkında hiç bir bilgim yok,peki ozmn nasıl desem oreo sürümlerinde neden telefonumdan ses çıkmıyor bir fikrin varmı acaba

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
daha önceden 7 iken evet yüklemiştim ama sonradan temiz stock rom kurarak kaldırmıştım rootu suan ise oreo da ses gelmiyor diye custom rom kullanıyorum vede rootlu

Ses sorunu,
uyumsuz root ve güncel olmayan custom recovery'den kaynaklanıyor.

Twrp kurup full wipe data yap tertemiz olsun cihaz.
Sonra temiz bir 8 oreo stock rom kur.

Sorun kalmayacaktır diye ümid ediyorum.

muhsin42

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Şub 2018
16
1
3
30
Ses sorunu,
uyumsuz root ve güncel olmayan custom recovery'den kaynaklanıyor.

Twrp kurup full wipe data yap tertemiz olsun cihaz.
Sonra temiz bir 8 oreo stock rom kur.

Sorun kalmayacaktır diye ümid ediyorum.
denedim fakat en başta dediğin gibi twrp ile sıfırlamadan direk oeroyu kurmuştum oreo kurulduktan sonra cihazın kendi recovery ile sıfırlamıştım acaba ilkte senin dediğin gibi yapmamaın faydası olabilir mi

venusgsm

Üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2018
150
10
18
43
Bitlis
Ustam wipe yaparken dalvik olan kisimlarida silip kuruyorsun degil mi stock romu? Yani telefon free dos olacak actinmi samsung gelecek sadece

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: venusgsm

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Ustam sanırsam oreonun ilk kurulumunda yapmıyordum kurulduktan sonra yapıyordum bundan dolayı olabilirmi acaba

Şuan da sistemin halihazırda çalışırken alacağın yedek,resim,rehber vesaire varsa yedeğini al.
Sonra twrp den full wipe yap bir üst mesajda görsel paylaştım.
Sonra download mode alıp temiz bir kurulum yap.

• Beğen
Tepkiler: venusgsm

muhsin42

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Şub 2018
16
1
3
30
Biliyorum ustam aynen böyle yapıyorum fakat öncesinde yapmadım hiç sanırsam hep kurduktan sonra yaptım bide dediğin gibi deniyeyim inşallah olur çok teşekkür ederim

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Biliyorum ustam aynen böyle yapıyorum fakat öncesinde yapmadım hiç sanırsam hep kurduktan sonra yaptım bide dediğin gibi deniyeyim inşallah olur çok teşekkür ederim

Rica ederim kardeşim.
Umarım çözüme kavuşur cihazın.
Cihaz açılsın, root felan yapma stock şekilde açılsın bak bi ses sorunun kalkmışmı.

Sonrasında stabil bir root bulup forumda ki arkadaşlarımızla da paylaşırız.

muhsin42

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Şub 2018
16
1
3
30
Şuan da sistemin halihazırda çalışırken alacağın yedek,resim,rehber vesaire varsa yedeğini al.
Sonra twrp den full wipe yap bir üst mesajda görsel paylaştım.
Sonra download mode alıp temiz bir kurulum yap.
Çok teşekkür ederim sağolasın eve varınca deneyecem dediğin gibi umarım olur sesi gelir

muhsin42

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Şub 2018
16
1
3
30
Rica ederim kardeşim.
Cihaz açılsın, root felan yapma stock şekilde açılsın bak bi ses sorunun kalkmışmı.

İnşallah hallolursa sitede paylaşırım

muhsin42

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Şub 2018
16
1
3
30
Rica ederim kardeşim.

Ustam aynı dediğin gösterdiğin şekil yaptım maalesef ses yine yok cihaza italya oreo kurdum çok akıcı ve güzel şekilde çalışıyor fakat sadece ses yok :/

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Ustam aynı dediğin gösterdiğin şekil yaptım maalesef ses yine yok cihaza italya oreo kurdum çok akıcı ve güzel şekilde çalışıyor fakat sadece ses yok :/

Kardeşim 7.0 için arşivimde ses sorun giderici var lakin,
cihaz oreo olduğu için ve elimde cihaz olmadığı için şuan kesin bir bilgi veremiyorum.
Sen deneyip buradan bilgi verirsin.

• Beğen
Tepkiler: muhsin42

alkadras01

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Haz 2017
12
3
3
35
Arkadaşlar ben cihaz yazılımlarıyla pek bi haşir neşirim ama bu telefonumda bu sorun ilk kez basıma geldi ve halen yapamıyorum biliyorsunuz j7 pro j730f telefona android 8 geldi fakat türkiyeye henüz gelmedi bende bu gelene kadar diğer ülkede çıkan oreo 8 romları deniyeyim dedim herşey iyi güzeldi POLONYA,İTALYA,ALMANYA vs ülkelerinde çıkan oreo sürümünü cıhazıma kurdum hiç bir sorun yok sanıyorken gördüm ki telefonda titreşim,ahize sesi harici hiç bir ses çıkmıyor telefondan cızırtı da çıkmıyor naptıysam getiremedim sesi diğer ülkedekileri kurmama rağmen gelmedi.En sonda da pes edip türkiye romuna döneyim bekleriz dedim ama hangi odin sürümünü denediysem hepsi fail hatası verdi yüklenmedi android 8 i yüklerken hata vermiyor yüklüyor fakat hiç bir sekilde android 7 yi yükleyemiyorum bana bi yardımcı olabilecek varmı Allah rızası için illallah ettirtti artık 2 gündür romları deneye deneye telefondan soğudum iyice şimdiden teşekkür ederim herkese...

selamun aleyküm kardeşim odinin son sürümüyle dene olması lazım olmazsa z3x box yokmu ondan hatasız yükleme yapabilirsin..

• Beğen
Tepkiler: muhsin42

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Arkadaş da box felan yok ve ayrıca, olsa bile U2 yazılım paylaşmışsın.
Cihaz U3 Oreo downgrade yapabilmesi için epeyce uğraşması lazım ve şuanda,
imkansız gibi görünüyor.