Samsung Galaxy J7 Pro SM-J730G Format Sorunu

Yazdır

scream123

Üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2018
37
2
8
33
Telefonuma güncelleme geldi internet gittiği için yarıda kaldı telefon açılıyor format menüsüne geliyor.son surumu 7.0 olanıindirdim odin ile ap bl cp csc dosyalarını sorunsuz yükledim ama telefon açıldığında tam yükleme yapıyor sonradan format moduna gelip “e:failed to find /misc partition bu hatayı veriyor cozmunedir?? Frp oem de on olarak gösteriyor

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Telefonuma güncelleme geldi internet gittiği için yarıda kaldı telefon açılıyor format menüsüne geliyor.son surumu 7.0 olanıindirdim odin ile ap bl cp csc dosyalarını sorunsuz yükledim ama telefon açıldığında tam yükleme yapıyor sonradan format moduna gelip “e:failed to find /misc partition bu hatayı veriyor cozmunedir?? Frp oem de on olarak gösteriyor

Cihazınıza güncelleme geldiğinde, güncelleme indirilirken internet bağlantısı kesilirse hiç bir sorun olmaz.
Çünkü cihaz, indirilen dosyanın indirilmesi tamamlanmadan ve indirilen dosyayı kontrol etmeden kendisini güncellemez.
İndirme sırasında bağlantı kesilirse, bağlantı yeniden sağlandığında indirme işlemi ya yeniden başlar ya da kaldığı yerden devam eder.
Size önerim, üzerinden cihazınızın yazılımını indirmeniz ve cihazınıza yazılım yüklemesi yapmanızdır.

scream123

Üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2018
37
2
8
33
Siteden indirdim yükleme yapıyor ama telefon açılma anında hata verıp format moduna geliyor donwland mode de oem on frp on yazıyor önceden off yazıyordu bunun bi etkisi varmıdır

hsyn.212121

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Tem 2018
8
0
1
33
ustam ben aynı sıkıntıyı rootla düzelttim siz ona uygun root bulmaya calışın deneyin

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Siteden indirdim yükleme yapıyor ama telefon açılma anında hata verıp format moduna geliyor donwland mode de oem on frp on yazıyor önceden off yazıyordu bunun bi etkisi varmıdır

Sanmıyorum.
İndirdiğiniz yazılım cihazın orijinal yazılımı.
Daha önce yazılım yüklemeye çalışırken yaşanan bir sorun nedeni ile, son işlemlerde de sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Son olarak bulunan yazılımı dener misiniz?
Bu da olmazsa, cihazınızı teknik servise göndermeniz gerekecektir.

• Beğen
Tepkiler: AKARAKAR

scream123

Üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2018
37
2
8
33
Telefonun frp on oem on yani aktif olmuş bu yüzden root kabul etmiyor orjinal rom yüklediğimde romu kabul ediyor ama gene telefon açılmıyor e failed to misc partion gibi hata vermekte

nbrios

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Ağu 2017
6
0
1
35
Telefonun frp on oem on yani aktif olmuş bu yüzden root kabul etmiyor orjinal rom yüklediğimde romu kabul ediyor ama gene telefon açılmıyor e failed to misc partion gibi hata vermekte
Telefonunuz duruyorsa Octopusbox üzerinden uart kablodan Frp kaldırın daha sonra download moduna alın Frp Off olacaktır daha sonraki işlemleri devam edebilirsiniz.

nbrios

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Ağu 2017
6
0
1
35
Şu şekilde yapabilirsiniz Boot versiyon kaç ise combination dosyasını indirin 7 zip ile açın boot + sboot + cache bu üçlü dosyayı farklı dizin ile 7 ziple tar dosyası oluşturun ve odin ile atın bu birinci yöntem. Yada Boot versiyonu ile aynı combination dosyası indirin ve odin ile yükleyin telefon açılınca fabrika test ekranı gelecektir. oradan imei yazan numaral bir ekran çıkar oradan *#0808# yapıp dm+adb+mtp deyip save and restart deyin. daha sonra parçalanmış userdata dosyası olmayan firmware atın açılmasını bekleyin oem kilidini açtıktan sonra full flash atın