Samsung Galaxy Note 3 Şarj Sorunu

Yazdır

zeki84

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Ocak 2017
5
2
3
39
Üstadlar kolay gelsin. Note 3 cihazın şarjı çok çabuk bitiyor bazen bitmeden kapanıyor ve şarja takmadan açılmıyor. Orjinal batarya alıp denedim sorun devam ediyor. Yeni yazılım atarak denedim aynı şekilde sorun devam ediyor. Yazılım attıktan sonra hiç bir şey yüklemediğim halde şarj yüzdesi yarım saat içinde %20 azaldı. Konu hakkında bilgisi olan ya da buna benzer bir sorunla karşılaşan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Üstadlar kolay gelsin. Note 3 cihazın şarjı çok çabuk bitiyor bazen bitmeden kapanıyor ve şarja takmadan açılmıyor. Orjinal batarya alıp denedim sorun devam ediyor. Yeni yazılım atarak denedim aynı şekilde sorun devam ediyor. Yazılım attıktan sonra hiç bir şey yüklemediğim halde şarj yüzdesi yarım saat içinde %20 azaldı. Konu hakkında bilgisi olan ya da buna benzer bir sorunla karşılaşan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Yazılımı yükledikten sonra cihaza format attınız mı?

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Cihazda ısınma var mı? Ya da cihazı güç kaynağına bağlayıp emisyon var mı diye kontrol ettiniz mi? Batarya sağlam ve cihaz hızla şarj emiyorsa ana kartta sıkıntı olabilir. Dikkatli olun cihaz elinizde kalabilir.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Cihazda sıvı teması kesin vardır. Soket ve çevresini balata temizleyicisi ile temizle. Fırça ile. Sonra tekrar takip et.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Bu cihazın orijinal bataryasını nereden ve ne kadara aldınız?
Piyasada ürün satanların hemen hemen hepsi orijinal ürün sattıklarını iddia ederler ama işin aslı öyle değildir.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Orijinal derecesi nedir?

---Orijinal
---Birebir Orijinal
---Çin Orijinal

Bunlar benim karşılaştığım orijinal türleri

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Birebir servis orjinali 60 lira civarı. Öyle çin orjinali, kasımpaşa orjinali diye birşey yok. Orjinal sadece servisin verdiği orjinaldir. Gerisi çakma bataryadır. Bizde servis orjinali var mesela, özel samsungun plastik kutusu içinde satılır, 60 liradır.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Birebir servis orjinali 60 lira civarı. Öyle çin orjinali, kasımpaşa orjinali diye birşey yok. Orjinal sadece servisin verdiği orjinaldir. Gerisi çakma bataryadır. Bizde servis orjinali var mesela, özel samsungun plastik kutusu içinde satılır, 60 liradır.

İlginç.
Yanılmıyorsam:
Şu an bu cihazın orijinal bataryasının Samsung Türkiye çıkış fiyatı 90-100 TL'ye yakın.
Siz daha uygun bir fiyatla satılırken satın aldınız sanırım.

Son düzenleme:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Samsung kendi mağazalarında öyle satıyor. Ama dışarıda fiyatı bu şekilde. Zannediyorum bizdekiler, farklı ithalat yollarıyla geliyor. Direk servisten alamazsınız zaten. Buradan mağazadan alsan zaten 60 a satılmaz.

Apple kulaklık, kendi mağazasında 99 lira, dışarıda 39 lira mesela.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Samsung kendi mağazalarında öyle satıyor. Ama dışarıda fiyatı bu şekilde. Zannediyorum bizdekiler, farklı ithalat yollarıyla geliyor. Direk servisten alamazsınız zaten. Buradan mağazadan alsan zaten 60 a satılmaz.

Apple kulaklık, kendi mağazasında 99 lira, dışarıda 39 lira mesela.

:asker:

scream516

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2016
19
11
3
34
Cihazda donanımsal arıza olabilir.Benim görüşüm power ic diye tahmin ediyorum.Tabi darbe ve ya sıvı temas yoksa yada bord üzerinde kısa devreye düşen bi parça yoksa