Yardım Samsung Galaxy Note 4 SM-N910A Root Ve Türkçe Dil Sorunu

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bu cihazdan elimde var. Amerika cihazı ve Türkçe dil yok. Root yapıp more locale 2 ile Türkçe yapmak istiyorum. Yada uygun Custom rom bile olabilir.

Şimdi cihaza root yapıyorum fakat geçici root oluyor. O Yüzden işime yaramıyor. Z3x box ile ve Octoplus box ile gizli dilleri çıkardım. Ama genede Türkçe dil yok hatta hiçbir değişiklik olmadı. Bu konuda şimd aşağıda paylaşacağım resimlerdeki bilgileri ile bana yardım eden olursa sevinirim.

Edit= More locale 2 me Türkçe yaptım ama sadece bir kaç yeri Türkçe oldu. Geri kalanı hep İngilizce yani gene iş görmedi. Custom rom bulmam Şart oldu. Türkçe dil eklemek için. Yada başka önerisi olan varsa sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_5759.JPG
    IMG_5759.JPG
    466.7 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:

AhmetSuat

Üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
64
45
18
45
ilk sorun rootlama. bu cihazın 5.1.1 sürümü için yanlış araştırmadımsa bulunmuyor. yabancı sitelerde araştırdığıma göre sadece 4.4.4 sürümü için root yapılabiliyor. amerika bölgesine özel üretilmiş AT&T,Verizon ve Spring satmış. sürüm düşürmeye çalışanlar cihazı çökertmiş. volcano box var ise yeni güncellemesinde rootlu cihazlara arapça ve farsça yüklenebiliyor ama türkçe dil paketi çıkar mı içinde bilmiyorum. normalde arapça dil paketi içinde türkçe de oluyor.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
bulunan yazılımı denemiş miydiniz?

ilk sorun rootlama. bu cihazın 5.1.1 sürümü için yanlış araştırmadımsa bulunmuyor. yabancı sitelerde araştırdığıma göre sadece 4.4.4 sürümü için root yapılabiliyor. amerika bölgesine özel üretilmiş AT&T,Verizon ve Spring satmış. sürüm düşürmeye çalışanlar cihazı çökertmiş. volcano box var ise yeni güncellemesinde rootlu cihazlara arapça ve farsça yüklenebiliyor ama türkçe dil paketi çıkar mı içinde bilmiyorum. normalde arapça dil paketi içinde türkçe de oluyor.

Custom rom yüklemek için twrp denedim. Hiç bir twrp yüklenmedi. O yüzden custom rom yükleyemedim. Zaten sitede paylaşıla note 4 cihazlar benim cihazlarla uyuşmuyor. Benimki at&t için özel üretim diye biliyorum.

Bende o box yok hocam. Root oluyor ama geçici root oluyor. Root zaten bir işe yaramıyor. Root yapsam bile more locale 2 ile Türkçe çok kısıtlı geliyor. Octoplus, z3x ve spt box'ları var ama bir işe yaramıyor. Gizli diller seçeneği var onu açtım ama gene Türkçe çıkmadı içinden.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Custom rom yüklemek için twrp denedim. Hiç bir twrp yüklenmedi. O yüzden custom rom yükleyemedim. Zaten sitede paylaşıla note 4 cihazlar benim cihazlarla uyuşmuyor. Benimki at&t için özel üretim diye biliyorum.

Bende o box yok hocam. Root oluyor ama geçici root oluyor. Root zaten bir işe yaramıyor. Root yapsam bile more locale 2 ile Türkçe çok kısıtlı geliyor. Octoplus, z3x ve spt box'ları var ama bir işe yaramıyor. Gizli diller seçeneği var onu açtım ama gene Türkçe çıkmadı içinden.

Daha önce paylaştığım konudaki bilgilerin işe yaraması gerekiyor.
Yazdıklarıma ek olarak, bulunan konuyu incelemeniz faydalı olacaktır.
Bahsettiğiniz cihaza buradaki yöntemle Türkçe dil seçeneği olan yazılım yüklenmiş.

AhmetSuat

Üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
64
45
18
45
AT&T özel bir bootloader kullanmış bu cihazda.zaten genel olarak rootlayamadıkları için insanlar şikayetçi olmuş. hatta almayın diye serzenişte bulunmuşlar. satılmazsa açarlar diye mantıklı. mantıklı olmak lazım.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Daha önce paylaştığım konudaki bilgilerin işe yaraması gerekiyor.
Yazdıklarıma ek olarak, bulunan konuyu incelemeniz faydalı olacaktır.
Bahsettiğiniz cihaza buradaki yöntemle Türkçe dil seçeneği olan yazılım yüklenmiş.

AT&T özel bir bootloader kullanmış bu cihazda.zaten genel olarak rootlayamadıkları için insanlar şikayetçi olmuş. hatta almayın diye serzenişte bulunmuşlar. satılmazsa açarlar diye mantıklı. mantıklı olmak lazım.

Cihaz root olmuyor ve twrp yüklenmiyor. O Yüzden Custom rom kuramıyorum. Twrp tüm versiyonlarını denedim.

Geçici root oldu twrp img yükledim Flashify ile ama gene twrp moduna girmiyor.
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihaz elimde olmadığı için konu hakkında çok fazla bir şey söyleyemiyorum.
Cihazın müşteri cihazı olması ve önereceğim yöntemlerin bazıları cihazı dönüşü olmaz bir şekilde susturabileceğinden,
Bu konuya daha fazla müdahil olmayacağım.
;)

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Cihaz elimde olmadığı için konu hakkında çok fazla bir şey söyleyemiyorum.
Cihazın müşteri cihazı olması ve önereceğim yöntemlerin bazıları cihazı dönüşü olmaz bir şekilde susturabileceğinden,
Bu konuya daha fazla müdahil olmayacağım.
;)

Cihaz bizim, çalışan yedeği var. Önerileri bekliyorum. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihaz bizim, çalışan yedeği var. Önerileri bekliyorum. :)

Keşke sizin için bulunabileceğim önerileri yapabilmeniz için Microsoft işletim sistemleri dışındaki sistemler hakkında da bilginiz olsaydı.
Keşke (yine) cihaz yedekleri susmuş cihazları her zaman ayağa kaldırabilseydi.

Şöyle yapabiliriz:
Cihaz sizinse ve zaman sorununuz yoksa bana gönderin ben bir bakayım.
Olursa olur, olmazsa çöpe atarsınız.
;)

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Keşke sizin için bulunabileceğim önerileri yapabilmeniz için Microsoft işletim sistemleri dışındaki sistemler hakkında da bilginiz olsaydı.
Keşke (yine) cihaz yedekleri susmuş cihazları her zaman ayağa kaldırabilseydi.

Şöyle yapabiliriz:
Cihaz sizinse ve zaman sorununuz yoksa bana gönderin ben bir bakayım.
Olursa olur, olmazsa çöpe atarsınız.
;)

900 tl fiyatı var. :) ayarlar hariç çoğu yeri Türkçe, sadece ayarlar kaldı. Ama cihaza ne twrp yükleniyor nede Kalıcı bir root yapılabiliyor. Cihazı aslında unlock yaptım box ile ama gene de birşey yüklenmiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
900 tl fiyatı var. :) ayarlar hariç çoğu yeri Türkçe, sadece ayarlar kaldı. Ama cihaza ne twrp yükleniyor nede Kalıcı bir root yapılabiliyor. Cihazı aslında unlock yaptım box ile ama gene de birşey yüklenmiyor.

Ben hesap kitap işlerinden pek anlamam.
Matematiğim bildim bileli zayıf olmuştur.
Üniversiteden mezun olduğumda 6'ya kadar sayabiliyorum.
Aradan yıllar geçti, matematik konusunda benim için değişen bir şey olmadı.

Şaka bir yana, ben cihazlara maddi değerlerine bakarak yaklaşmam.
Eğer öyle olsaydı 50-60 TL cihazlarla uğraşmaz,
Forumda hep pahalı cihazlar için paylaşım yapardım.
Benim için önemli olan hedeflerdir.
Bir cihazla ilgili bir şeyler hedeflerim, daha sonra o hedefe ulaşmaya çalışırım.
Olursa olur, olmazsa yedek parça olur.
(Genel olarak yazılım işleri ile uğraşanlarda benim gibidir.)

İnternet üzerinde yapılan çoğu paylaşımlar,
Uzun uğraşların sonucudur.
Bu uğraşlar sonunda da, bir çok cihazın kullanılmaz hale geldiği de doğrudur.

Şayet bizim gibi insanlar olmasaydı, herkes cihazını satın aldığı ilk günkü hali ile kullanmak zorunda kalırdı.

Bundan sonrası için seçim size ait.
Ticari kaygılarınız varsa elbette cihazınızı göndermeye bilirsiniz.
Benimki sadece bir öneriydi.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Ben hesap kitap işlerinden pek anlamam.
Matematiğim bildim bileli zayıf olmuştur.
Üniversiteden mezun olduğumda 6'ya kadar sayabiliyorum.
Aradan yıllar geçti, matematik konusunda benim için değişen bir şey olmadı.

Şaka bir yana, ben cihazlara maddi değerlerine bakarak yaklaşmam.
Eğer öyle olsaydı 50-60 TL cihazlarla uğraşmaz,
Forumda hep pahalı cihazlar için paylaşım yapardım.
Benim için önemli olan hedeflerdir.
Bir cihazla ilgili bir şeyler hedeflerim, daha sonra o hedefe ulaşmaya çalışırım.
Olursa olur, olmazsa yedek parça olur.
(Genel olarak yazılım işleri ile uğraşanlarda benim gibidir.)

İnternet üzerinde yapılan çoğu paylaşımlar,
Uzun uğraşların sonucudur.
Bu uğraşlar sonunda da, bir çok cihazın kullanılmaz hale geldiği de doğrudur.

Şayet bizim gibi insanlar olmasaydı, herkes cihazını satın aldığı ilk günkü hali ile kullanmak zorunda kalırdı.

Bundan sonrası için seçim size ait.
Ticari kaygılarınız varsa elbette cihazınızı göndermeye bilirsiniz.
Benimki sadece bir öneriydi.

İstanbul'da Suriyeli bir usta 40 tl'ye yapacağını söyledi. Suriyeliler her yerde konuşulur oldu. Yapamadığımız işleri hep onlar hallediyor. Helal olsun valla

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
İstanbul'da Suriyeli bir usta 40 tl'ye yapacağını söyledi. Suriyeliler her yerde konuşulur oldu. Yapamadığımız işleri hep onlar hallediyor. Helal olsun valla

Ben bedava yapacaktım.
Göndermediniz.
Demek ki işin kerameti paradaymış.
;)

Önemli olan yapılan iş.
İşi yapanın nereli olduğu benim için pek önemli değil.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Ben bedava yapacaktım.
Göndermediniz.
Demek ki işin kerameti paradaymış.
;)

Önemli olan yapılan iş.
İşi yapanın nereli olduğu benim için pek önemli değil.

Para ile alakası yok hocam onada göndermeyeceğim. Ben çözmek için uğraşacağım. Gerekirse ben satın alacağım. Baktım olmuyor en son size göndereceğim.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Yine diyorum, bu cihazlarda bootloader kilidi var. Benim diyen babayiğit o suriyeli bile bu işi çözemez. Söyleyim size. Cihazı eline verdiğinizde görürsünüz çözüp çözemeyeceğini. Farzedelim çözdü. At&T cihazlarının genelinde sim kilit yazılım sonrası aktif duruma geçer. Gerçek bu. Demedi demeyin.

Birde şu gerçek var ki, o daha vahim. Amerika frekans değerlerine göre yapılan bir cihaz ülkemizde kullanıcısına çok çektirecektir.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Yine diyorum, bu cihazlarda bootloader kilidi var. Benim diyen babayiğit o suriyeli bile bu işi çözemez. Söyleyim size. Cihazı eline verdiğinizde görürsünüz çözüp çözemeyeceğini. Farzedelim çözdü. At&T cihazlarının genelinde sim kilit yazılım sonrası aktif duruma geçer. Gerçek bu. Demedi demeyin.

Valla bende çok araştırdım, bu cihazlar özel üretilmiş. Box'lar bile belli bir yere kadar destek veriyor. Ama 40 tl gibi bir ücrete de yapması ve bizim bulunduğumuz bölgede bazı Amerika cihazlarına Türkçe yüklemesi kafamda soru işareti üretti.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Valla bende çok araştırdım, bu cihazlar özel üretilmiş. Box'lar bile belli bir yere kadar destek veriyor. Ama 40 tl gibi bir ücrete de yapması ve bizim bulunduğumuz bölgede bazı Amerika cihazlarına Türkçe yüklemesi kafamda soru işareti üretti.
İnanma. Bunların çoğu düzenbaz. Bizim ne ustalarımız var. Piyasada mesleğine 20 senesini vermiş kalifiye insanlar var. Onlar olmaz diyorsa, emin ol olmaz. Bunlarda hile hurda çok olur. Bizim buralarda bile yapıyoruz deyim, milletin cihazlarını hiç ettiler.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
İnanma. Bunların çoğu düzenbaz. Bizim ne ustalarımız var. Piyasada mesleğine 20 senesini vermiş kalifiye insanlar var. Onlar olmaz diyorsa, emin ol olmaz. Bunlarda hile hurda çok olur. Bizim buralarda bile yapıyoruz deyim, milletin cihazlarını hiç ettiler.

Peki hocam biz box ile unlock yapınca bu bootloder kilidi kalkmış olmuyor mu? Gerçi box'ta bulunan unlock sim ile iliğili galiba bir videoda öyle görmüştüm.