Samsung Galaxy Note 5 SM-N920L Türkçe Olmuyor

Yazdır

Abdullahabdullah

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Kas 2019
11
1
3
50
Merhaba arkadaşlar ben geçenlerde yurtdışından samsung note 5 SM-N920L aldım.Alırken dil sorunu olduğunu bilmiyordum bir baktım yarım yamalak türkçe var.Bu sekilde kullanamıyorum.2 tane telefoncuya götürdüm onlarda yapamadı.Bu telefonu nasıl türkçe yaparım bana bu konuda yardımcı olurmusunuz .

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bildiğim kadarıyla bu cihaz için Samsung tarafından paylaşılan Türkçe dil destekli bir yazılım mevcut değil.
Bazı araçlarla cihaz yazılımının bir kısmı Türkçe'ye çevirilebiliyor ama o da dediğiniz gibi yarım yamalak oluyor.
Belki Custom Rom deneyebilirsiniz lakin bu defa da Note özelliklerinin çoğunu kullanamazsınız.
Size EFT Dongle veya bu araca sahip biri lazım.
Ayrıca bulunan konuya bakmanız faydalı olacaktır.

Abdullahabdullah

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Kas 2019
11
1
3
50
Bildiğim kadarıyla bu cihaz için Samsung tarafından paylaşılan Türkçe dil destekli bir yazılım mevcut değil.
Bazı araçlarla cihaz yazılımının bir kısmı Türkçe'ye çevirilebiliyor ama o da dediğiniz gibi yarım yamalak oluyor.
Belki Custom Rom deneyebilirsiniz lakin bu defa da Note özelliklerinin çoğunu kullanamazsınız.
Size EFT Dongle veya bu araca sahip biri lazım.
Ayrıca bulunan konuya bakmanız faydalı olacaktır.
Yardımınız için tesekkürler .Burada eft dongle bulunan bir bilgisayar tamircisi oldugunu pek sanmıyorum ama genede araştıracağım.Türkiyeye geldiğimde baktırayım olmadı.Ben yurtdışında bir sitede yine note 5 buldum satıcıya türkçe var mı dedim evet var dedi.Sormak istediğim samsung note 5 N920A -N920P-N920V-N920T bunlardan birinde tam türkçe varmıdır?

Abdullahabdullah

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Kas 2019
11
1
3
50
Merhaba telefonu dowload moda aldım.resmi çektim ama ekleyemedim zip olarak ekleyebildim.

Ekli dosyalar

• websiteplanet_com_image_resized.zip
    414.4 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: raşit

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
  • Beğen
Tepkiler: Abdullahabdullah

Abdullahabdullah

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Kas 2019
11
1
3
50
Aşağıdaki bağlantıda gerekli dosyaları paylaştım.

(Buradaki tamirciler hiçbir şey bilmiyor ne demek, her gelene yardımcı olacak halimiz yok.)
Yardımınız için çok teşekkürler.Gerçektende belçikada telefon tamircileri sadece kırılmış yerleri değiştiriyor daha fazlası yok bilmiyorlar.Bilgisayar yönünden kendilerini geliştirmişler.Simdi sizlerden aldığım bilgilerle onlara yaptıracağım.

Abdullahabdullah

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Kas 2019
11
1
3
50
Hadi bakalım hayırlısı.
Merhaba malesef son durum hiç iyi değil.Türkiyede zaman olmadığından yaptıramadık burada telefoncuya götürdüm birisi ilgilendi stock rom atmıs benim telefon android 7 oldugundan stock romda sitediki android 6.01 miş.Malesef olmamış mavi ekran kalmıs.Telefoncudada eft dongle yokmuş.Muhtemelen suanda telefonun cenazesini almaya gideceğim.Anca türkiyede yapılıcak başka caresi yok gibi gözüküyor.

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
Merhaba malesef son durum hiç iyi değil.Türkiyede zaman olmadığından yaptıramadık burada telefoncuya götürdüm birisi ilgilendi stock rom atmıs benim telefon android 7 oldugundan stock romda sitediki android 6.01 miş.Malesef olmamış mavi ekran kalmıs.Telefoncudada eft dongle yokmuş.Muhtemelen suanda telefonun cenazesini almaya gideceğim.Anca türkiyede yapılıcak başka caresi yok gibi gözüküyor.
Geçmiş olsun.
İsterseniz birde bize gönderiniz birde biz bakalım.