Samsung Galaxy Note2 Açılış Logosunda Kalıyor

• Konbuyu başlatan srdr
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 8
  • Görüntüleme 6K
 Yazdır

srdr

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ocak 2017
8
1
3
46
note2 telefon açılış logosunda kalıyor.odinle farklı stock romlar yükledim sorun çözülmedi.recovery mod açılmıyor.sadece download mod açılıyor..pıt dosyasıyla rom yükledim yine açılmadı..Üstadlarım yardımlarınızı bekliyorum..model :gt n7100

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
note2 telefon açılış logosunda kalıyor.odinle farklı stock romlar yükledim sorun çözülmedi.recovery mod açılmıyor.sadece download mod açılıyor..pıt dosyasıyla rom yükledim yine açılmadı..Üstadlarım yardımlarınızı bekliyorum..model :gt n7100

Kardeşim cihaz donanım arızalı olabilir. EMMC arızası olabilir mesela, cihaza uygun twrp yada cwm deneyin bide, eğer twrp yada cwm yüklenirse costume rom ile bir deneme yaparsınız. Ama büyük ihtimal cihaz donanım sorunlu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54

Arkadaşım, senin cihazın %70 oranında emmc çipin arızalı gibi gözüküyor. Bir yolda Jtag yöntemidir. Sd karta yüklenen boot yazılımı ile emmc çipi tekrar download moduna alınır. Kısa devre ile yazılım yüklenir. Youtube da aratırsan bulursun. Ama bu işlemi profesyonel bir kişinin yapması daha doğru olacaktır. Son bir kaç aydır, Note 2, Samsung S4, LG G3 ve Note 3 cihazlarda çok yoğun şekilde emmc çökmeleri yaşanıyor. Yani bunun Samsung yada LG firmalarının ayarlaması gibi absürd düşünceleri bile aklıma getirmiyor değil. Aynı Turkcell yada Vodafonun verdiği cihazların garantisi biter bitmez dökülmeye başlamaları gibi. Sözün kısası, elinizdeki cihazda da emmc çökmesi yaşıyor olabilirsiniz. Piyasada 80 ila 120 lira arasında bu çipler değiştirilebiliyor. Ama sonrası sağlıklı oluyormu diye sorarsanız, bence sağlıklı değil. Kalp pili takılmış bir insan gibi cihazınızı kollamanız ve her an vefat edeceğini göze almanız gerekiyor. Son olarakta 4file dediğimiz, parçalı servis romu yüklemeyi deneyiniz. Ve note 2 cihazlarda 4.1.2 versiyonuna downgrade yapmanız bir parça ilk yardım öpücüğü olabilir. Ve benden tavsiye pit dosyası yüklemeyiniz. Cihazınız yurtdışı ise imei numaranız NULL/NULL olabilir. Cihazınız sağlıklı açılsa bile artık şebekenizi ilelebet unutmanız demek olur bu. Size kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Bu gibi durumlarda bir tek yazılıma bağlı kalınmamalı.
Farklı araçlar ve yöntemler denemek çoğu zaman sorunları çözebilir.
Lakin yukarıda da belirtildiği gibi donanımdan kaynaklanan bir sorun varsa, cihaza mutlaka fiziksel müdahale gerekir.

mtnlpr

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
3 Ocak 2017
14
20
3
52
cihaza önce 4 parçalı repair flashı denenmeli yinede açılışta kalıyorsa reset efs yapılır cihaz açarsa imei düzeltilir ve kullanıma hazır hale gelir düzelmezse emmc entegresidir büyük ihtimal

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Son dönemde çok rastlanılan bir sorun ve her nedense aynı model cihazlar. Sorun donanımsaldır bence jtag yöntemini denenmeni öneririm.Bunun içinde en yakın teknik servise gitmenizi öneririm