Stock Rom Samsung Galaxy S3 GT-I9300 Kurtarma Yazılımı

Yazdır

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Şöyle kısaca izah etmek gerekirse; PIT dediğimiz bir dosya vardır. Android dosya yapısına format atar ve tekrar oluşturur. Normal yazılımlarda sadece md5.tar dosyası vardır ve bunun içinde PIT dosyası yoktur. Bu tamir yazılımlarında md5.tar yazılımı AP,BL,CP,CSC,HOME CSC gibi bölümlere ayrılmıştır ve genelde PIT dosyasıda ayrı verilir. Bazılarında da bu parçalı yazılımın içinde gömülüdür. Bazı araştırmalar sonucunda bu versiyonlar, açılmayan cihazları ayağa kaldırdığı görülmüştür. Denenmiştir yani. Profesyoneller birçok cihazda test ederler ve son halini vererek kullanıma sunarlar. Mesela tek dosyalı yazılımlarda cihaz açılmayabiliyor, loop pozisyonuna düşebiliyor, şebeke gelmiyor vs vs bunları çoğaltabiliriz. Bu yazılım bu sorunlara artık son nokta oluyor. Bu yazılımlarla cihaz düzelmiyor yada açılmıyorsa, cihaz büyük bir ihtimalle x yada brick pozisyonuna düşmüş demek oluyor. Kısacası böyle.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: leonidasss

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Şöyle kısaca izah etmek gerekirse; PIT dediğimiz bir dosya vardır. Android dosya yapısına format atar ve tekrar oluşturur. Normal yazılımlarda sadece md5.tar dosyası vardır ve bunun içinde PIT dosyası yoktur. Bu tamir yazılımlarında md5.tar yazılımı AP,BL,CP,CSC,HOME CSC gibi bölümlere ayrılmıştır ve genelde PIT dosyasıda ayrı verilir. Bazılarında da bu parçalı yazılımın içinde gömülüdür. Bazı araştırmalar sonucunda bu versiyonlar, açılmayan cihazları ayağa kaldırdığı görülmüştür. Denenmiştir yani. Profesyoneller birçok cihazda test ederler ve son halini vererek kullanıma sunarlar. Mesela tek dosyalı yazılımlarda cihaz açılmayabiliyor, loop pozisyonuna düşebiliyor, şebeke gelmiyor vs vs bunları çoğaltabiliriz. Bu yazılım bu sorunlara artık son nokta oluyor. Bu yazılımlarla cihaz düzelmiyor yada açılmıyorlarsa, cihaz büyük bir ihtimalle x yada brick pozisyonuna düşmüş demek oluyor. Kısacası böyle.

Anladım ve doğrusunu söylemek gerekirse açıklamanızdan etkilendim.
Yazılımın önemini anladıktan sonra bu yazılımın ne kadar kıymetli olduğunu anladım.
Paylaşım için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

minik79

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Mar 2018
2
0
1
46
merhaba. bunun kullanılması nasıl oluyor? odin de ayarları nasıldır? birde pit dosyası istedi ancak pit dosyası yok? pit dosyasını da ekler misiniz?

Son düzenleme:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Odinde yazılımları gerekli yerlere yerleştirip telefon download modunda iken yazdıracaksın. Başka ayar yok.

minik79

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Mar 2018
2
0
1
46
Çıkan dosyaları uygun yerlere yerleştirdim. Ancak pit dosyasını işaretlemediğim halde pit kısmıns gelip duruyor. Sizde yukarıda pit dosyasından bahsetmişsiniz ama pit dosyası yok verdikleriniz arasında.

nupelg

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Haz 2020
1
0
1
38
paylaşım için teşekkürler çok işime yaradı telefonu kurtardım
bu tür paylaşımlar için herzaman destek olunması gerek :alkis: