Yardım Samsung Galaxy S4 GT-I9505 Şebeke Sorunu

bluee_night33

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 May 2018
5
0
1
28
Yıl 2018 ve ben halen bu telefonu kullanıyorum yardımlarınıza ihtiyacım var kafayı yicem Telefona bi sürü rom atmama rağmen ( 4 dosya ,tek dosya almanya hong kong vs. vs ) telefon şu edge den çıkamadı . Elalem 4.5g ye geçti ben halen gprsteyim ya imei de sorun olduğunu sanmıorum. eskiden h veya h+ görüyordum hasret kaldım yahu yokmu şöyle ben bu işi halledebilirim dua et yeter diyen inat ettim artık.

adnanmirsad56

Üye
Yasaklı üye
9 Ocak 2018
89
70
18
34
Yıl 2018 ve ben halen bu telefonu kullanıyorum yardımlarınıza ihtiyacım var kafayı yicem Telefona bi sürü rom atmama rağmen ( 4 dosya ,tek dosya almanya hong kong vs. vs ) telefon şu edge den çıkamadı . Elalem 4.5g ye geçti ben halen gprsteyim ya imei de sorun olduğunu sanmıorum. eskiden h veya h+ görüyordum hasret kaldım yahu yokmu şöyle ben bu işi halledebilirim dua et yeter diyen inat ettim artık.
octopus da repair 3g/4g seçeneği var denedinizmi

bluee_night33

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 May 2018
5
0
1
28
evet stock rom yüklemesi yaptıktan sonra zaten 3g gitti ana bant sürümü ( şuanda I9505XXUHPK2 artık bu romda durdum yani olmuyor )

durmus01

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
21
1
3
35
Alman ya rom kurdum sonra zx3 box ile telefonun arkasındaki seri no var onu yazdirdim bir baktım direk men 4.5g geldi o kadar telefoncu gezdi olmaz demislerdi

durmus01

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
21
1
3
35
Telefon bir arkadaşında benim değil yani Rom dosyası benim bilgisayarda olacaktı eve gidersem atayım size birde şöyle deneyin hocam şebeke aRama yerine gelip manual arama yapın şebeke modu hepsini seçin türkcell bulunca kayıt edin biraz bekleyin telefonu yeniden başlatın gele bilir belki ama dediğin gibi rom dosyasını size atayım bir yükleyin eve gidince pazates falan geçerim eve

durmus01

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
21
1
3
35
Ben bunun efs yedeğini bugün aldım uğraş sonucu şebekeyi 4.5g çektirdim ve hemen efs yedeğini twrp ile aldım isteyen olursa bana yazsin

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: adnanmirsad56

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
efs yedeğini iki telefonda kullanamazsınız. telefonlar ime kaydı olarak klona düşer. Ime numaranız sağlamsa yüklememenizi tavsiye ederim.
yoksa box ihtiyacı olur oda herkeste yok. Ayrıca i9505 modeli 4.5 G de problemlidir. 4.5 G de bağlanırsın bu seferde şebeke yarıya düşer. Samsung bazı modellerde bu problem var maalesef. 3 G daha stabildir. şebeke düşüşü yaşamazsınız

durmus01

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
21
1
3
35
efs yedeğini iki telefonda kullanamazsınız. telefonlar ime kaydı olarak klona düşer. Ime numaranız sağlamsa yüklememenizi tavsiye ederim.
yoksa box ihtiyacı olur oda herkeste yok. Ayrıca i9505 modeli 4.5 G de problemlidir. 4.5 G de bağlanırsın bu seferde şebeke yarıya düşer. Samsung bazı modellerde bu problem var maalesef. 3 G daha stabildir. şebeke düşüşü yaşamazsınız

İme box chazi olmadan da yaza bilirsiniz hocam program olsun yeterli

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
benim esasen söylemek istediğim i9505 modeli 4.5G de verimli değil şebeke yarıya düşüyor. Hatta i9500 telefonu olup 4.5G simkart değişikliği yapmış bir arkadaşımın simkartını hiç okumadı eski kartını okuyor yeni kartı okumuyor
Artık deneyerek hangisinden memnun kalırsanız onu kullanırsınız 4.5G veya 3G o sizin bileceğiniz bir şey

durmus01

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
21
1
3
35
benim esasen söylemek istediğim i9505 modeli 4.5G de verimli değil şebeke yarıya düşüyor. Hatta i9500 telefonu olup 4.5G simkart değişikliği yapmış bir arkadaşımın simkartını hiç okumadı eski kartını okuyor yeni kartı okumuyor
Artık deneyerek hangisinden memnun kalırsanız onu kullanırsınız 4.5G veya 3G o sizin bileceğiniz bir şey

Benim yaptığım arkadaş halen kullanıyor hiç bir sorun yok dedi 4.5g bilmiyorum yani her telefon aynı olacak diye birşey diyemem açıkcasi