Çözüldü Samsung Galaxy S6 Edge Plus SM-G928C Android 7 FRP Sorunu

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bu cihazdan elimde var, android 7'den android 6 sürümüne geçmem lazım frp kırmak için. Ama uygun yazılımı bulamadım. Üzerinde şu an sammobil'den indirdiğim Türkiye Android 7 var.

Edit= Buldum galiba ama denemedim deneyince tam olarak sonucu yazacağım ve konuyu güncelleyeceğim.

Edit=1. Bu aşağıdaki dosyayı İndirin. Android 6'ya düşürmek için kullanılan thl yani Tayland Android 6 stock rom. Link vermiyorum bilerek çünkü siliniyor vesaire direk yazılımın pda kodunu yazdım. Bu dosya ile Android 6 sürümüne çekin.
Kod:
G928CXXS3BQA6_G928COLB3BPJ1_G928FXXU3BQA3_HOME.tar

2. Android 6 sürümüne çektikten sonra ister farklı yöntemler ile isterseniz aşağıda paylaşacağım Combinasyon dosyasını yükleyerek frp kırabilirsiniz. Aşağıdaki dosyayı yükledikten sonra cihazın direk ayarlara girebiliyorsunuz ve oem kilidi açıyorsunuz. Sonra usb hata ayıklama sonra sıfırlama yapın artık cihazda frp olmuyor.
Kod:
COMBINATION_FA51_G928FXXU3API1_CL5994902_QB1080272 8_REV00_user_mid_noship.tar
3. Ve son olarak Android 7 sürümüne yükseltmek isterseniz ister Smart switch ile isterseniz z3x ile isterseniz odin ile Android 7 thl yani Tayland Ülkesi'nin romunu yükleyebilirsiniz. Ben tilkiye Android 7 yükledim hep hata verdi. Hata hidden hatası bende z3x ile hidden tikini kaldırdım ve Türkiye Android 7 yükledim ve cihaz sorunsuz açıldı.

Son düzenleme:

AhmetSuat

Üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
64
45
18
45
Modem 6.0.1e düşürmeyi dene

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AhmetSuat

Üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
64
45
18
45
Ama yedeksiz işlem yapma sboot dosyası bulabilirsen bir de onu dene

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Modemle alakası yok frp nin. İlk önce bootloader kilidini kaldırmak gerekiyor. Güvenliği aşmak gerekiyor. Modem dosyasında imei bilgileri, wifi mac adresi, bluetooth adresi, şebeke frekans bilgileri gibi değerler bulunur. 7 versiyonda box desteği olmadan frp açılacağına pek ihtimal vermiyorum. TrTools diye yerli bir ekibin yazılımı var. Belki onlar çözmüş olabilirler.

• Beğen

AhmetSuat

Üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
64
45
18
45
Haklı olabilirsin ben j5te modem dosyası düşürerek yapmıştım

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Modemle alakası yok frp nin. İlk önce bootloader kilidini kaldırmak gerekiyor. Güvenliği aşmak gerekiyor. Modem dosyasında imei bilgileri, wifi mac adresi, bluetooth adresi, şebeke frekans bilgileri gibi değerler bulunur. 7 versiyonda box desteği olmadan frp açılacağına pek ihtimal vermiyorum. TrTools diye yerli bir ekibin yazılımı var. Belki onlar çözmüş olabilirler.

Box'lar Android 7 için destek vermiyor galiba, z3x ile frp reset yaptım cihaz çöktü. Octoplus ile hiç denemedim, çünkü onda da tahminim Android 7 için frp Çözümü yok. Ancak Android 6 sürümüne çekip öyle realterm ile kıracağım. Android 7 de realterm ile arama yapılıyor cihazdan ama mesajlar kısmı çıkmadığı için İnternet'e girilmiyor. Bide cihaza Android 7 g928c Türkiye yazılımını yükledikten sonra cihaz normal açıldı ama download modda g928f olarak gözüküyor. Bende g928f Android 7 den Android 6 için downgrade yazılımı indirip denedim. Cihaz gene çöktü cihaz normalde g928c arkasında ve etiketinde imei üzerine kayıt vesaire g928c olarak geçiyor.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Octoplus geçen bizimde canımızı yaktı. J710 unlock yapınca imei sildi. Daha düzelmedi cihaz.

• Beğen

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Haklı olabilirsin ben j5te modem dosyası düşürerek yapmıştım

Denk gelmiş. Güvenlik güncellemesi almamıştır. Ama frp erişimi boot ve kernelle ilgili. Samsung aptal değil, bir modem dosyası değişimi ile frp geçilmesine izin vermez.

• Beğen

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Verdiğin sayfadaki 6.0.1 romun linki. Sende varsa verirsen iyi olur. Ben başka yerden buldum ama bu şekilde düşmedi. Hep hata verdi, bazı dosyaları eleyince düşürebildim.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.