Çözüldü Samsung Galaxy S6 SM-G920F Android 7.0 IMEI Tamiri

• Konbuyu başlatan symbazz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 37
  • Görüntüleme 15K
 Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşlar yurd dışı samsung S6 920F telefonuma
proğramı ile güncelleme yaparsam imei gidermi?? giderse nasıl bir yol izlemeliyim

Cihazınızın IMEI kaydı ne şekilde yapıldı?
Yasal yollardan IMEI kaydı yaptırdıysanız ve şebeke için hiç bir işlem yapılmadıysa, IMEI bilgileri silinmez ve şebeke sorunu yaşamazsınız.

• Beğen
Tepkiler: ee12345 ve wellman

wellman

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Ağu 2018
4
0
1
54
@Paradox, cihazım yurt dışından getirildi android 7.0 yüklendikden sonra telefoncuda imei atılmış şuanda Anaband sürümü G920FXXU5EQEG YAPIM NUMARASI NRD90M.G920FXXS5EQF9 cihazımda arada sırada anlamsızca reset atmalar oluyor rom degiştirmek istiyorum sebebi yazılımsal olduğunu düşünüyorum ayrıca wifi ve şebeke sinyali zayıf anlarda resetlemeler daha sık oluyor çihazımın ne önerirsiniz Z3X Box rom ile evde imei değiştirebilirmiyim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
@Paradox, cihazım yurt dışından getirildi android 7.0 yüklendikden sonra telefoncuda imei atılmış şuanda Anaband sürümü G920FXXU5EQEG YAPIM NUMARASI NRD90M.G920FXXS5EQF9 cihazımda arada sırada anlamsızca reset atmalar oluyor rom degiştirmek istiyorum sebebi yazılımsal olduğunu düşünüyorum ayrıca wifi ve şebeke sinyali zayıf anlarda resetlemeler daha sık oluyor çihazımın ne önerirsiniz Z3X Box rom ile evde imei değiştirebilirmiyim

Öncelikle telefonlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığımı belirteyim.
Okuyarak öğrendiklerime göre, büyük olasılıkla yazılım yükleme işleminden sonra IMEI sorunu yaşayabilirsiniz.
Bir de aşağıdaki videoyu buldum.
Orada IMEI tamie işlemi Octopus Box ile yapılıyor.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

• Beğen
Tepkiler: wellman

wellman

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Ağu 2018
4
0
1
54
@Paradox, video yükleyen kişi root dosyasını eklemiş fakat
Octopus Box yazılımını yüklememiş bu tür prg crackli halleri zor bulunur sanırım olsada insan güvenemez yarı yolda birakabilir Teşekkür ederim cevap için

salemcounter

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ocak 2018
8
4
3
39
Merhaba arkadaşlar bu modemi attım fakat şu anda şebeke işareti üstüne çarpı geldi ne yapacağız?

salemcounter

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ocak 2018
8
4
3
39
Cihaz avrupadan gelme bir cihaz bugün youtube da bir video gördüm oradan Z3x yazılımını indirdim sırasıyla anlatılanları yaptım ve cihazda şebeke tamir işlemi gerçekleştirdim. Fakat sim kartı görmesine rağmen şebeke bir türlü geri gelmedi. Daha sonra buradaki konuyu gördüm ve dosyayı indirip yükledim şimdi de acil arama bile yazmıyor direkt çarpı işareti çıktı.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihaz avrupadan gelme bir cihaz bugün youtube da bir video gördüm oradan Z3x yazılımını indirdim sırasıyla anlatılanları yaptım ve cihazda şebeke tamir işlemi gerçekleştirdim. Fakat sim kartı görmesine rağmen şebeke bir türlü geri gelmedi. Daha sonra buradaki konuyu gördüm ve dosyayı indirip yükledim şimdi de acil arama bile yazmıyor direkt çarpı işareti çıktı.

Cihazın IMEI bilgilerinin olduğu yerde ne yazıyor?
Kırılmış Box ve Dongle araçlarından uzak durmalısınız.
Çoğu zaman sağlıklı çalışmazlar ve çalışmadıkları gibi sorunlara neden olurlar.

salemcounter

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ocak 2018
8
4
3
39
Cihazın IMEI bilgilerinin olduğu yerde ne yazıyor?
Kırılmış Box ve Dongle araçlarından uzak durmalısınız.
Çoğu zaman sağlıklı çalışmazlar ve çalışmadıkları gibi sorunlara neden olurlar.

Cihazın IMEI olan yerinde benim tamir için kullandığım yazıyordu fakat buradaki modem dosyasını atınca şu anda telefonu oku komutunu versem de cihazda hiç bir şeyi bulamadığını söylüyor. Kullandığım Z3x versiyonu V29.5 ve kırılmış versiyon bir uygulama. Amacım bu işin ticareti vs değil zaten sayın admin. Sadece telefonumu kullanılabilir bir hale getirmek istiyorum. Eski note cihazdaki IMEI adresimi s6 cihazımda kullanmak istiyorum sadece

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihazın IMEI olan yerinde benim tamir için kullandığım yazıyordu fakat buradaki modem dosyasını atınca şu anda telefonu oku komutunu versem de cihazda hiç bir şeyi bulamadığını söylüyor. Kullandığım Z3x versiyonu V29.5 ve kırılmış versiyon bir uygulama. Amacım bu işin ticareti vs değil zaten sayın admin. Sadece telefonumu kullanılabilir bir hale getirmek istiyorum. Eski note cihazdaki IMEI adresimi s6 cihazımda kullanmak istiyorum sadece

Bu işin ticaretini yapmadığınızı biliyorum.
Şayet bu işin ticaretini yapıyor olsanız, kırılmış uygulamaların hayrının dokunmadığını bilirdiniz.
Benim söylediklerim, bundan sonrası içindi.
Konuyu ben biraz araştırayım.
Bu arada konuyla ilgili bilgisi olanlar varsa size yardımcı olacaklardır.

salemcounter

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ocak 2018
8
4
3
39
Bu işin ticaretini yapmadığınızı biliyorum.
Şayet bu işin ticaretini yapıyor olsanız, kırılmış uygulamaların hayrının dokunmadığını bilirdiniz.
Benim söylediklerim, bundan sonrası içindi.
Konuyu ben biraz araştırayım.
Bu arada konuyla ilgili bilgisi olanlar varsa size yardımcı olacaklardır.

Açıklamanız için teşekkür ederim. Biraz önce size cevap yazarken bir tane fw indirip yeniden odin ile yükledim şu anda sim kartı görüyor benden pin de istiyor ve acil aramalar uyarısı geri geldi. Bu durumda nasıl şebeke sorununu çözebilirim sayın Pardox

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Açıklamanız için teşekkür ederim. Biraz önce size cevap yazarken bir tane fw indirip yeniden odin ile yükledim şu anda sim kartı görüyor benden pin de istiyor ve acil aramalar uyarısı geri geldi. Bu durumda nasıl şebeke sorununu çözebilirim sayın Pardox

bir açıklama mevcut.
Yollar yine Box'a çıkıyor.
Ben biraz daha araştırayım.

salemcounter

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ocak 2018
8
4
3
39
da şöyle bir şey buldum.
Bakmanız faydalı olacaktır.

Üstadım bak bu elemanın verdiği linkteki Z3x 28.2 versiyonunu indirdim ve sorunsuz bir şekilde patch certificate yaptım ve şebeke geldi. IMEI onarım sonrasında baseband patch olmazsa şebeke gelmiyor. Şu anda saat sabah 04.19 ve ben sorunu çözmenin mutluluğu ile uyuyacağım. Saygılarımla

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Truzer

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Şub 2019
1
0
1
24
Üstadım bak bu elemanın verdiği linkteki Z3x 28.2 versiyonunu indirdim ve sorunsuz bir şekilde patch certificate yaptım ve şebeke geldi. IMEI onarım sonrasında baseband patch olmazsa şebeke gelmiyor. Şu anda saat sabah 04.19 ve ben sorunu çözmenin mutluluğu ile uyuyacağım. Saygılarımla

Naıl çözdüğünü açıklayabilirmisin şuan çok kötü durumdayım

dogankara

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
22 Eki 2017
35
1
8
46
920F U6 ime numarası uçmuş.imei atılma işleminde
Can not detected modem type böyle bir hata ile karşılaşıyorum.yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    93.4 KB · Görüntüleme: 2