Çözüldü Samsung Galaxy S6 SM-G920F Downgrade Sorunu

ebircan35

Aktif üye
Yasaklı üye
6 Şub 2017
170
191
43
44
Merhaba Arkadaşlar,

Samsung üst model cihazlarına android 7.0 versiyonunu yayınladı. Geri dönüşler kapatıldı. Benim gibi bazı kullanıcılar 7.0 dan memnun değiller. Sizden ricam downgrade işlemini nasıl yapabiliriz.? Rutin yöntemlerle Odinde geri dönüşlerde fail vermektedir.

Edit= Yapılan işlemlerden doğacak olumsuzluklardan ben ve Mobilkulup sitesi sorumlu tutulamaz.

Bu işlemler için cihazınızın ayarlar bölümünden oem kilidini açın.
Gmail ve diğer hesapları kaldırın.

G920F model için Downgrade / versiyon düşürme işlemini başarıyla gerçekleştirdik.

Bunun için İlk önce

1) bulunan Android 7.0 N yüklüyoruz. Sonra ikinci yüklemeyi yapacağız.

2) bulunan Android 6.0.1 M yüklüyoruz.
İşlemler bittikten sonra cihaza ayarlardan format atmanız tavsiye edilir.

Yukarıdaki işlem iki adet G920F de sorunsuz gerçekleştirdik.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba Arkadaşlar,

Samsung üst model cihazlarına android 7.0 versiyonunu yayınladı. Geri dönüşler kapatıldı. Benim gibi bazı kullanıcılar 7.0 dan memnun değiller. Sizden ricam downgrade işlemini nasıl yapabiliriz.? Rutin yöntemlerle Odinde geri dönüşlerde fail vermektedir.

Şu an için mevcut yöntemler çok riski.
Size bir süre daha beklemenizi öneririm.
Samsung cihazlar için Android 7 henüz çok yeni.
Biraz incelemek ve araştırmak lazım.

ebircan35

Aktif üye
Yasaklı üye
6 Şub 2017
170
191
43
44
Şu an için mevcut yöntemler çok riski.
Size bir süre daha beklemenizi öneririm.
Samsung cihazlar için Android 7 henüz çok yeni.
Biraz incelemek ve araştırmak lazım.
Sayın Paradox ilgiliniz için teşekkür ederim. G920F model için Downgrade / versiyon düşürme işlemini başarıyla gerçekleştirdik.

Bunun için İlk önce

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sayın Paradox ilgiliniz için teşekkür ederim. G920F model için Downgrade / versiyon düşürme işlemini başarıyla gerçekleştirdik.

Bunun için İlk önce

Tebrikler.
Geçmiş olsun.
İnsan isteyince, başaramayacağı hiç bir şey yoktur.
Geri dönüş için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: ebircan35

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38

Bunun için İlk önce

Hocam tebrik ederim. Başarılarınızın ve çalışmalarınızın devamını dilerim.
Hocam downgrade işlemi için gerekli olan doğru yazılımları deneme yanılma yolu ile mi buluyorsunuz? Yoksa özellikle izlediğiniz bir yol var mı?

• Beğen

ebircan35

Aktif üye
Yasaklı üye
6 Şub 2017
170
191
43
44
Bu yazılımı epey araştırdım. Sonra yazılımcı arkadaşlardan biri benimle paylaştı. Bende burada paylaştım. Özellikle frp unlock için downgrade işlemi bulunmaz nimet.

• Beğen
Tepkiler: braveturks

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Bu yazılımı epey araştırdım. Sonra yazılımcı arkadaşlardan biri benimle paylaştı. Bende burada paylaştım. Özellikle frp unlock için downgrade işlemi bulunmaz nimet.
Haklısınız Hocam, bulunmaz bir nimet. Frp için çok zor da kalırsam realterm deniyorum. Genelde işe yarıyor. Ama modem dosyası ile ilgili işlemlerde (unlock & imei repair) downgrade olmazsa olmazlar arasında.

Hocam, unlock & imei işlemleri için sürüm düşürmeden modem downgrade etmeyi denediniz mi?

• Beğen

serhat9

Üye
Kayıtlı üye
25 Tem 2017
43
10
8
39
sanırım dosyalar bozulmus.tekrar yenilerseniz cok sevinirim.telefonumu 6.01 e cevirirsem telefoncu ancak acarım dedi.kendi bayagı ugrastı repair yapamadı.ancak 6.01 de oluyormus

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
odine atarken hata veriyor kardes

sanırım dosyalar bozulmus.tekrar yenilerseniz cok sevinirim.telefonumu 6.01 e cevirirsem telefoncu ancak acarım dedi.kendi bayagı ugrastı repair yapamadı.ancak 6.01 de oluyormus

1. Sizin cihazınızın tam modeli nedir. Bilmiyorsanız, cihazınızın ayarlar bölümü'ne girin ve cihaz hakkında veya telefon hakkında kısmına girin. Oradan cihazınızın yazılım bilgisi, ana bant sürümü nedir yazın veya ekran resmi atın.
2. Siz hangi Android sürümünü yüklerken hata alıyorsunuz. Android 7' yi mi? Yoksa Android 6'yı mı? Çünkü bir üstteki mesajımda gayet açık ve net şekilde ben size ilk önce Android 7 yükleyin demiştim.
3. Odin ile yüklerken ne hatası veriyor. Hatanın resmini atın.
4. Siz burada derdinizi, detaylı anlatmaz iseniz bizler yardımcı olamayız.

Şimdi 1. Maddeden başlayarak bir sonraki mesajınızda uygun cevap verirseniz yardımcı olacağım.

serhat9

Üye
Kayıtlı üye
25 Tem 2017
43
10
8
39
Cihaz s6 g920f.dediğiniz dosyaları indirip rardan cıkardım.telefonu download moduna aldıp odin 3.12 programını calıstırdım.BL secenegine tıklayıp dosya yolunu gosterdim .karsıma md5 error!binary is invalid cıkıyor.bu tümünde aynı cp,ap cscde bu hatayı alıyorum.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Cihaz s6 g920f.dediğiniz dosyaları indirip rardan cıkardım.telefonu download moduna aldıp odin 3.12 programını calıstırdım.BL secenegine tıklayıp dosya yolunu gosterdim .karsıma md5 error!binary is invalid cıkıyor.bu tümünde aynı cp,ap cscde bu hatayı alıyorum.

Dosyanın sonundaki md5 sil olacak. Öyle dene hata vermez, yükler.