Tavsiye Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935F Dikkat!!!

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar dün uğraştığım samsung galaxy s7 edge sm-g935f cihazı ile ilgili uyarı yapmak istedim. Bu cihaz çok tehlikeli ve işlem yapılırken dikkat edilmesi gerekilen cihazdır. Zaten bir çok forumda ve İnternette bu cihaza müdahale edilince ne gibi sıkıntılar olduğunu anlatan bir sürü yazı var. Bu cihaz elinize gelirse özellikle sağlam çalışan full twrp yedeğini almadan işlem yapmayın derim.

Benim başıma ise şöyle bir olay geldi. Cihaza root yaptım cf root ile sonra format attım tekrar root yaptım. Hiç bir sıkıntı yok buraya kadar herşey normal.
Sonra octoplus ile efs yedeğini aldım gene sıkıntı olmadı.

Bide cert yedeğini alayım dedim ama cert yedeğini de alamadım. Octoplus ile işlem yaptım. Cert yedeğini alamadığım gibi bide imei göstermiyor ve şebeke de gitti.

Sonra format attım düzelir diye düzelmedi.
Sonra efs yedeğini tekrar yükledim gene düzelmedi.

Cihaz android 7 sürümdeydi. Elimde de uygun android 6 yazılımı vardı onu yükledim imei ve şebeke geldi. Sonra üzerinden güncelleme yaptım tekrar android 7 yükledim cihaz şimdi normal çalışıyor. Ama cert yedeğini alacağım z3x ile almayı düşünüyorum. Tabi full twrp yedeğini aldıktan sonra bunu yapacağım. Herkese iyi günler iyi forumlar.

depardona

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Haz 2017
4
2
3
44
Merhaba arkadaşlar dün uğraştığım samsung galaxy s7 edge sm-g935f cihazı ile ilgili uyarı yapmak istedim. Bu cihaz çok tehlikeli ve işlem yapılırken dikkat edilmesi gerekilen cihazdır. Zaten bir çok forumda ve İnternette bu cihaza müdahale edilince ne gibi sıkıntılar olduğunu anlatan bir sürü yazı var. Bu cihaz elinize gelirse özellikle sağlam çalışan full twrp yedeğini almadan işlem yapmayın derim.

Benim başıma ise şöyle bir olay geldi. Cihaza root yaptım cf root ile sonra format attım tekrar root yaptım. Hiç bir sıkıntı yok buraya kadar herşey normal.

Bide cert yedeğini alayım dedim ama cert yedeğini de alamadım. Octoplus ile işlem yaptım. Cert yedeğini alamadığım gibi bide imei göstermiyor ve şebeke de gitti.

Cihaz android 7 sürümdeydi. Elimde de uygun android 6 yazılımı vardı onu yükledim imei ve şebeke geldi. Sonra üzerinden güncelleme yaptım tekrar android 7 yükledim cihaz şimdi normal çalışıyor. Ama cert yedeğini alacağım z3x ile almayı düşünüyorum. Tabi full twrp yedeğini aldıktan sonra bunu yapacağım. Herkese iyi günler iyi forumlar.
Usta 7.0 da oluyor bu sorun. Butun yapilacak islemlerde dedigin gibi yedek almali ve usenmeden 6.0.1 e dusurulmeli. Security hasar alirsa tekrar kaldirmasi cok zor oluyor. Hayirli islerin olsun.

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Usta 7.0 da oluyor bu sorun. Butun yapilacak islemlerde dedigin gibi yedek almali ve usenmeden 6.0.1 e dusurulmeli. Security hasar alirsa tekrar kaldirmasi cok zor oluyor. Hayirli islerin olsun.

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eyvallah teşekkürler. Evet android 7 sürümünden android 6 sürümüne çekip denediğim s7 edge cihazında da başka sorunlar ile de karşılaştım. Ses gidip gelmemen sorunu yaşadım. Ben bu yukarıda anlattığım cihaza imei repair işlemi yapmak için değil sadece cert dosyasının yedeğini almak için uğraştım. Octoplus ile, demekki imei repair işlemi için uğraşsam kim bilir ne sorunlar çıkacak.

sayko2

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Nis 2017
14
9
3
abi cogunloklu octoplus diag modu kullanarak cert yedegini alıyor sarj soketi bozuk ise almıyor bir çok telefonun cert yedegini böyle aldım şarj soketi problemli olabilir çünkü cogu samsung emmc sarj soketiyle baglantılı olabiliyor

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
abi cogunloklu octoplus diag modu kullanarak cert yedegini alıyor sarj soketi bozuk ise almıyor bir çok telefonun cert yedegini böyle aldım şarj soketi problemli olabilir çünkü cogu samsung emmc sarj soketiyle baglantılı olabiliyor
Octoplus'ta 2 seçenek var root yöntemi ve diag mod yöntemi bende root edip almak istedim ama olmadı. Diag mod denedim ama onda da hata aldım. Diag mod derken *#0808# olarak adb-dm açmıştım.

• Beğen
Tepkiler: sayko2

sayko2

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Nis 2017
14
9
3
şarj oketinden olabilir.Abi bide konu dısında forumda i paylaşım yapacagım bi türlü yapamadım htc d828g mtk yazılımı paylaşacagım susmus cihazlar için bi türlü konu acamadım abi yardımcı olurmusun

• Beğen

bykaya27

Aktif üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2017
90
130
33
37

Sm-g935f cihazında u2 den kaynaklanıyor versiyonu u1 olanlarda öyle bir sorunla karşılaşazsın aynı cihaz bende de var u2 yazılımında imeisi şuanda yok an sadece var inşallah yarın hal edebilirsem burda paylaşacağım

kadjaroo

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2018
17
13
3
27
Sm-g935f cihazında u2 den kaynaklanıyor versiyonu u1 olanlarda öyle bir sorunla karşılaşazsın aynı cihaz bende de var u2 yazılımında imeisi şuanda yok an sadece var inşallah yarın hal edebilirsem burda paylaşacağım
abi bende bi tane g935f var şebekesi *#0011# yaptığımda hep NG yazıyor

Emimalp

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Nis 2018
1
0
1
30
Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var lütfen bilenler bana YARDIMCI OLSUN U2DRAG yazılımını yükledim imel onarım z3x 31.1 box la yaptım imel onarımı başarıyla yapmakta ve sertifika da başarılı bir şekilde yapıyor ama halen acil aramalar diyor sorun nedir lütfen yardım edin

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var lütfen bilenler bana YARDIMCI OLSUN U2DRAG yazılımını yükledim imel onarım z3x 31.1 box la yaptım imel onarımı başarıyla yapmakta ve sertifika da başarılı bir şekilde yapıyor ama halen acil aramalar diyor sorun nedir lütfen yardım edin
Acil arama yaptığınız zaman şebekesi çekiyormu?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Z3x box'a güncelleme gelmesini bekleyin veya octoplus, chimera varsa onunla repair network patch yapın. 2018 güncellemesi almış cihazlara şu an z3x patch certificate yapmaz. Yaptı gösterir ama şebeke vermez.