Çözüldü Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935F Kamera Başarısız Hatası

Yazdır

serhat9

Üye
Kayıtlı üye
25 Tem 2017
43
10
8
39
telefon bilgileri su sekilde idi telefoncudan aldığımda: android sürümü:6.01 anabant sürümü:G930FXXU1BPJG Yapım numarası:MMB29K.G930FXXU1BPJG.7.0 da imei atılmıyor diyor.6.01 de atılıyor diyor dediğine göre.Biraz acemi ama arkadaşım sonuçta.Bana abi araştır bakalım dedi.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
telefon bilgileri su sekilde idi telefoncudan aldığımda: android sürümü:6.01 anabant sürümü:G930FXXU1BPJG Yapım numarası:MMB29K.G930FXXU1BPJG.7.0 da imei atılmıyor diyor.6.01 de atılıyor diyor dediğine göre.Biraz acemi ama arkadaşım sonuçta.Bana abi araştır bakalım dedi.

7.0 da atılır imei.

İşlem şöyle olacak.

Odin ile Auto reboot tikini kaldırarak Twrp yükle.
Recoveryden
yükle.
G930FXXU1BPH6_JV1BPH3 (6.0.1) bu yazılımın modem dosyasını yükle.
Z3x Pro ile imei repair yapıp, certificate patch yap.

İmei yüklenmiş olacaktır.

serhat9

Üye
Kayıtlı üye
25 Tem 2017
43
10
8
39
7.0 da atılır imei.

İşlem şöyle olacak.

Odin ile Auto reboot tikini kaldırarak Twrp yükle.
Recoveryden
yükle.
G930FXXU1BPH6_JV1BPH3 (6.0.1) bu yazılımın modem dosyasını yükle.
Z3x Pro ile imei repair yapıp, certificate patch yap.

İmei yüklenmiş olacaktır.
yukardaki romun sadece modem dosyasını yükleyeceğim doğrumu anladım?romu yüklemeye gerek yok sanırım

serhat9

Üye
Kayıtlı üye
25 Tem 2017
43
10
8
39
Ben işlemleri yaptım.7.0 da root yaptım.modem dosyasını değiştirdim.Akşam telefoncu ya goturecem patch yapsın.bakalım becerecekmi?Ona fazla iş birakmadim

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Ben işlemleri yaptım.7.0 da root yaptım.modem dosyasını değiştirdim.Akşam telefoncu ya goturecem patch yapsın.bakalım becerecekmi?Ona fazla iş birakmadim
Hadi bakalım inşallah.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ysfakc

Üye
Yasaklı üye
20 May 2017
76
54
18
36
Cihaz yurtdışı kapandı.imei sadece 6.01 de atılıyormuş telefoncu öyle diyor.kamera 7.0 da çalışıyor.Ama imei sorununu nasıl cozecez?Şuan telefoncunun attığı imei görünüyor telde.sorgulama da kayıtlı çıkıyor.android 7.0 sürüm.kamera çalışıyor.ama şebeke yok ağda kayıtlı değil.Ne yapabilirim
Dostum daha geçen hafta s7 edge ye 7 sürümü ile imei yazdım bilgin olsun..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: serhat9

serhat9

Üye
Kayıtlı üye
25 Tem 2017
43
10
8
39
Dün gece TR rom attım 7.0.en altta Birleşik Arap emirlikleri yazıyor cihaz bilgisinde csc değişmiş.uğraştım csc yi tr yaptım bu sefer kamera bozuldu :)Sonra tekrar tr rom attım düzeldi.csc Birleşik Arap yine. :)

• Beğen
Tepkiler: ysfakc

ysfakc

Üye
Yasaklı üye
20 May 2017
76
54
18
36
Dün gece TR rom attım 7.0.en altta Birleşik Arap emirlikleri yazıyor cihaz bilgisinde csc değişmiş.uğraştım csc yi tr yaptım bu sefer kamera bozuldu :)Sonra tekrar tr rom attım düzeldi.csc Birleşik Arap yine. :)
Bu konuyu serar abiye sormalisin sagolsun o gun o yardimci oldu bana ama ben hic bir sorunla karsilasmadim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
O önemli değil, sonuçta root olduğu için cihaz güncelleme almayacaktır.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
O önemli değil, sonuçta root olduğu için cihaz güncelleme almayacaktır.

Bende eskiden bir adet Samsung Galaxy S3 Mini vardı.
Cihazı Root'lamıştım.
Yazılım güncelleme işlemi sırasında hiç bir sorun yaşamamıştım.
Yazılım güncelleme sorgusu yapıyordum, cihaz sorunsuz bir şekilde sorgulamayı yapıyordu.
Lakin o cihazla hiç güncelleme yapmadım.
Çünkü cihazın güncelleme desteği bitmişti.
:zuhaha:

Uzun lafın kısası, güncelleştirmeler kesilmeden, mecbur değilseniz, mümkünse cihazınızı Root'lamayınız.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Bende eskiden bir adet Samsung Galaxy S3 Mini vardı.
Cihazı Root'lamıştım.
Yazılım güncelleme işlemi sırasında hiç bir sorun yaşamamıştım.
Yazılım güncelleme sorgusu yapıyordum, cihaz sorunsuz bir şekilde sorgulamayı yapıyordu.
Lakin o cihazla hiç güncelleme yapmadım.
Çünkü cihazın güncelleme desteği bitmişti.
:zuhaha:

Uzun lafın kısası, güncelleştirmeler kesilmeden, mecbur değilseniz, mümkünse cihazınızı Root'lamayınız.

Katılıyorum. Yeni cihazların hepsi, root yapıldımı, güncelleme almıyorlar. İphone bile jailbreak yapılınca güncelleme almaz mesela. Benim telefonların hiçbirisine yapmadım, yapmam da.