Çözüldü Samsung Galaxy SM-J730X Ekran Değişmiş Cihazlarda 8.1.0 Sürümüne Yükseltince Dokunmatik Çalışmama Sorunu (J730F, J730G, J730FM ve J730GM Touch Fix)

Yazdır

voltran2008

Üye
Yasaklı üye
4 Mar 2017
81
67
18
45
(SM-J730X Ekran değişmiş (Revize Ekranlar Dahil) cihazlarda 8.1.0 sürümüne yükseltince Dokunmatik basmama sorunu...

ben 4 cihaz yaptım.. çok kolay...

(Lan öküz OEM Unlock dokunmatik basmıyorsa nasıl aktif ettin diyenlere OTG kablo bağlayıp mouse ile işlem yapacaksınız)

Not : Eğer OEM Unlock seçeğini yok ise ya 7 gün bekliyeceksiniz yada Miracle Box ile aşağıda anlattığım işlermi yapmanız lazım:

Miracle Box İşlemleri:

Önce download mode' alın ve Miracle Box ile "Reset Reactivation Lock" tikleyip Start Butonuna basın, Sonra "Reset FRP" seçip Start butonuna basın...
Cihaz Kies Mode'da açıcak... Cihazı tekrar Download Mode alın (aslında almazsanızda olur çünkü Odin3 download mode'a görür) ve bu dosyayı Odin ile atın (AP) bölümünden...Cihaz açılacak ve OEM Unlock açabileceksiniz yani aktif olacak...

Sonra: Kies Mode'dan sonra atılacak dosyayı indirebilirsiniz:

TWRP İşlemleri:
1. J730F TWRP: indirebilirsiniz
2. J730G TWRP: indirebilirsiniz
3. J730FM TWRP: indirebilirsiniz
4. J730GM TWRP: indirebilirsiniZ

Sonra TWRP'den bu dosyayı flash'lıyacaksınız... Aroma Install olduğu için zorluk çıkarmaz sadece aşağıda ki mavi buton basın, basın basın.. Reboot gelene kadar...

Dosyayı indirebilirsiniz

Dip Not: Cihazı ilk önce wipe etmeniz lazım... Yoksa açılmaz...

Moderatör tarafında düzenlendi:

msaygi

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Kas 2018
1
0
1
36
(SM-J730X Ekran değişmiş (Revize Ekranlar Dahil) cihazlarda 8.1.0 sürümüne yükseltince Dokunmatik basmama sorunu...

(Lan öküz OEM Unlock dokunmatik basmıyorsa nasıl aktif ettin diyenlere OTG kablo bağlayıp mouse ile işlem yapacaksınız)

Not : Eğer OEM Unlock seçeğini yok ise ya 7 gün bekliyeceksiniz yada Miracle Box ile aşağıda anlattığım işlermi yapmanız lazım:

Miracle Box İşlemleri:

Önce download mode' alın ve Miracle Box ile "Reset Reactivation Lock" tikleyip Start Butonuna basın, Sonra "Reset FRP" seçip Start butonuna basın...
Cihaz Kies Mode'da açıcak... Cihazı tekrar Download Mode alın (aslında almazsanızda olur çünkü Odin3 download mode'a görür) ve bu dosyayı Odin ile atın (AP) bölümünden...Cihaz açılacak ve OEM Unlock açabileceksiniz yani aktif olacak...

TWRP İşlemleri:

Sonra TWRP'den bu dosyayı flash'lıyacaksınız... Aroma Install olduğu için zorluk çıkarmaz sadece aşağıda ki mavi buton basın, basın basın.. Reboot gelene kadar...

Dosyayı indirebilirsiniz

bunun daha türkçe ve ev kullanıcıları ıcın olan bı anlatım dılı yokmudur sadece telefoncular ıcın mı gecerlıdır forum =) teşekkürler

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
aynen iki yöntem de çalışıyor u3 olduğu sürece
ama daha sonra gelecek güncellemelerde neler olacak merak ediyorum

Uyducu3453

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Ocak 2018
1
0
1
36
selamun aleyküm ustad ya bendede j730g var imei atılmış 7.0daydı 8.1e güncelledim şebeke pert kayıtlı değil diyo twrpden yedeğini aldım bu sefer tekrar ne twrpyi yükleyebiliyorum nede 7.0 a bi yardımcı olurmusun

wogn8r

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Kas 2018
1
0
1
29
Teşekkür ederim inşallah stabil bi sürümdür. 7.0 a downgrade oldu telefon. İlerde acaba bu sorunu kaldıracak bi güncelleme gelirmi 8.1 e.

voltran2008

Üye
Yasaklı üye
4 Mar 2017
81
67
18
45
Moderatör tarafında düzenlendi:

voltran2008

Üye
Yasaklı üye
4 Mar 2017
81
67
18
45
verdiğim dosya TWRP ile atılan Aroma Installer idir... Cihaz ne versiyonda olursa olsun dokunmatik çalışır ama IMEI grantisi veremem...

Mhusto04

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Kas 2018
1
0
1
35

Miracle Box İşlemleri:

TWRP İşlemleri:

Dosyayı indirebilirsiniz

selamün aleyküm J730F için odin ile flaşlasak (AP) İLE olurmu acaba ?

Son düzenleme:

seyyah78

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
2 Kas 2017
3
0
1
45
7.0 a düşürüyor. 8.1 fix değil 2 cihazda denedim şlimdi. hatta 7.0versionu da bu linkte verilen j730fxuu3bri3

ustaismet

Üye
Kayıtlı üye
6 Ocak 2017
37
2
8
53
arkadaşlar bu yüntem u3 için geçerli ama u4 için olmuyor telefon sürekli reset atiyor bana u4 için lazım