Custom Rom Samsung Galaxy Win GT-I8552 Custom Rom

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar şimdi size Samsung Galaxy Win GT-I8552 telefona özel rom yüklemeyi anlatacağım.

4 tane rom denedikten sonra ancak iyi bir rom'a sonunda ulaştım. Rom kendinden rootlu şekilde geliyor.

Bu romun çalışmayan özelliği yoktur. Wife,Blotooth, kamera, hafıza kartı görmeme, Google play mağazaya giriş vesaire bir sorun yaşamadım. Hepsini denedim, çok güzel. Bir sorun yaşamadım yeni bir bilği vesaire olursa buradan gene paylaşım yapacağım.

Ayrıca bu modele rom bulmak çok sıkıntılı arkadaşlar baya bir araştırdım en iyi ve stabil olanı bu rom, telefon az kişi tarafından kullanıldığı için fazla rom ve yazılım yapan yok.

Bilindiği gibi samsung bu telefona en son 4.1.2 güncellemesi verdi ve bundan sonra güncelleme vermedi. Onun için Google play mağazasındaki birçok oyunu sürüm düşük olduğu için desteklemiyor.

Şimdi ilk önce bu yapacağınız işler bilgi ve birikim ister anlamıyorsanız hiç uğraşmayın telefon çöp olur. Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

İlk önce Cwm indirin.

İndirdikten sonra odin programı ile bunu telefonunuza yükleyeceğiz. tar. Uzantılı bir dosyadır. Rar'dan çıkarın, Odini indirin.

Odini açın ve PDA yazan yere tıklayın cwm tar. Uzantılı dosyayı gösterin.

Odin de Auto Reboot seçeneği tikini kaldırın ve telefonu kapatın ses kısma home açma kapama tuşlarına basarak download moda alıyoruz telefonumuzu android işareti gelince 1 kere ses açma bas tamamdır.

Sonra USB kablo ile teli bağla pc ye ve starta basın İşlem bitince pili çıkarın ve home tuşu ses açma ve açma kapama tuşlarına basarak cwm yüklenip yüklenmediğini görebiliriz.

Cwm içine girip format ve wipe seçenekleri ile telefona full temizlik yapıyoruz.

Son olarak

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

En üstteki ve an alttaki zip dosyalarını indirin.

bulunan dosyayı indirip telefonumuzun kendi hafızasına veya sd karta atıyoruz. Ve burada bulunan

En alttaki zip dosyası olan Multi langue indirin.

Multi langue paketinide aynı şekilde kuralım.

Sd karta sonra telefonu kapatın ve ses açma home açma kapama ile recovery modda açılan telefonumuzun install zip yazan yerine giriyoruz.

Sd karta gir ve attığımız 3 dosyayı ilk önce mb büyük olanın üzerine geliyoruz. Tıklıyoruz yes diyoruz ve bekliyoruz biraz zaman alır acele etmeyin.

Sonra diğer dosyayada aynısını yapıp işlem bitmesini bekliyoruz.

Ve telefonu syistem Reboot yazan yere tıklayıp telin açılmasını bekliyoruz.

Açılmaz ise tekrar ses açma home açma kapama tuşu ile recovery moda girip wipe
Data cace factory Reset dalvik cache seçeneklerine basıp sd kartta attığımız dosyaları tekrar yüklüyoruz. Işlemler bu kadar arkadaşlar. Hayırlı olsun.

Ilk açılışta apex durduruldu hatası alabilirsiniz onun için ayarlardan apexi devre dışı bırakın bu sorun düzelecek. Sonra mağazadan apexi güncellersiniz.

Eğer bu rom'u beğenmez iseniz tekrar orginal Roma dönmek isterseniz.

4.1.2 Türkiye sürümünü sam mobile sitesinden yazılımı indirerek odin ile Tar Uzantılı dosyayı PDA yazan yere tıklayıp göstererek auto Reboot ta tıklı olacak şekilde telefonu kapatın ses kısma home ve açma kapama tuşları ile download moda alın android işareti çıkınca 1 kere ses açmaya bas ve USB ile teli pc ye bağla ve start deyip.

Telefonu 4.1.2 sürümüne döndürebiliriz.

LOLIPOP ROM KURULUMU

Edit:Evet arkadaşlar bu yukarıdaki costum rom'u yapan brezilyalı arkadaş, bu telefona bide lolipop rom yapmış. şimdi onu paylaşacağım.

Linkleri atacağım gerisini siz halledersiniz.
Yukarıdaki işlemlerin aynısı zaten.

Aşağıda link konumuz.

Aşağıdaki link indirmeniz ve Hafıza kartına atıp flaşlamanız gereken dosyalardır.

Mavi ile işaretli olan linkleri indirilecek. Yani en baştaki en alttaki ve en altın bir üstündeki dosyalar indirilecek Hafıza kartına atılacak. Sırası ile ilk önce 587 mb sonra 150 mb sonra 81 mb dosyalar flaşlanacak. Bu kadar ilk açılışta acele etmeyin, biraz geç açılır.

Sorularınız olursa gene buradan yardımcı olamaya çalışacağım.

Moderatör tarafında düzenlendi: