Çözüldü Samsung Genel FRP Kırma Android 5.1.1 Android 6.0.1 Android 7.0 ve Android 7.1.1

Yazdır

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Paylaşım için sağol. Ama inatla forum kurallarına uygun paylaşım yapmamayı tercih ediyorsunuz. Açık link vermek yasaktır ve düzenleme yapmak zorunda kaldım. kuralları iyi okuyunuz. Elbette faydalı şeyleri paylaşmanızı bekliyoruz ama kurallarına göre olması şartıyla.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Açılan konuların forum kurallarına uygun olması,
Konu içeriğinin zenginliği, konuya gösterilen özen ve konunun takibi önemlidir.
En azından ben bu konulara dikkat ediyorum.

Doğrusunu söylemek gerekirse:
Açıklama yazılmamış, görsellerle desteklenmemiş ve özensiz konulardan hiç haz etmiyorum.
Bu tarz paylaşımlarda bulunanlara da pek sıcak bakamıyorum.

Yukarıda da belirtildiği gibi, forum kurallarını dikkatle okumanız ve örnek konuları incelemeniz yararınıza olacaktır.
(Son söylediğim söylediklerim yönetici arkadaşlar içinde geçerlidir.)

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Bu olay içinde fişek gibi bir yazılım vereceğim ama yakında. Fırında daha çıkmadı.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

ramooo19

Üye
Yasaklı üye
1 Ocak 2017
41
9
8
oluyor oluyor ama şahsan farklı bir yöntem ile yapıyorum :D vıdeoda yapıldıgı olmuyor cunkü 7.1.1 surumunde bilinmeyen kaynaklar bile acılamıyor dolayısıyla apk yüklenemiyor!

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Niye çalışmasın.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Nougat sürümü yüklü cihazların çoğunu talkback ayarlarından hallediyorum. Talkback ayarlarından girdiğim zaman beni direkmen tarayıcıya yönlendiriyor tarayıcı üzerinden es file explorer ı indirip kitaplık bölümünden sistem uygulamalarını açıp hesap makinesini açıyorum açılan hesap makinesi kısmında şunu yapıyorum (+30012012732+ yı tuşladığım zaman sistem beni adb yi açabileceğim DRParser Mode bölümüne otomotikmen atıyor. Son olarak *#0808# yi tuşlayıp DM+ACM+ADB yi tıklayıp reboot diyorum gerisini z3-x ten herhangi bir model seçip reset frp diyorum ve işlem tamamdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
oluyor oluyor ama şahsan farklı bir yöntem ile yapıyorum :D vıdeoda yapıldıgı olmuyor cunkü 7.1.1 surumunde bilinmeyen kaynaklar bile acılamıyor dolayısıyla apk yüklenemiyor!
Anladım.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda samsung cihazları için genel bir toparlama yapıp android 5.1.1 6.0.1 ve 7.0 7.1.1 cihazlar için FRP kırma yöntemlerini yazacağım. Detaylı bir anlatım ile kolayca google account sorunundan kurtulacaksınız. Sizden gelen başka yöntemler varsa konuya ekleme yapmak isterseniz katkıda bulunmak isterseniz konuya mesaj atın ekleme yapılacaktır.

Sizinde bildiğiniz gibi android 5.1.1 sürümünden sonra google account sorunu ortaya çıkmaya başlamıştır. Güvenlik sebebi ile yapılan bu olay belli başlı yöntemler ile açılmaktadır. Sırası ile nasıl yapıldığını anlatım yapacağım. Eğer android 8 içinde yöntemler bulunursa bu konuda paylaşım yapacağım.

Android 5.1.1 sürümü için FRP yöntemleri ;
1. Yöntem genelde bu sürüm için elimizde bulunan z3x, octoplus ve benzeri boxlar ile frp by pass edilebilmektedir.
2. Yöntem gene sitemizde detaylı şekilde anlattım.
3. Yöntem combinasyon dosyası yükleme yaparak açabiliriz. Daha bu sıralamayı çoğaltabiliriz ama 2. Yöntem kesin olarak işe yaratmaktadır.

Android 6.0.1 sürümü için FRP yöntemleri ;
1. Yöntem en çok kullanılan yöntem realterm yöntemi olarak bilinen yöntemdir. Genelde bende bu yöntemi kullanmaktayım. Gene sitemizde bu yöntemi anlattım.
2. Yöntem gene modelimize uygun olarak combinasyon dosyası indirip frp kırmaktır. Bu yöntem ilk önce kombinasyon dosyasını indirip yükleme yapacağız. Usb hata ayıklama açık ve oe kilidi açılacaktır. Ayarlardan sizde kombinasyon dosyasını yükledikten sonra kontrol edebilirsiniz. Ve cihazı kapatın download moda alın. 5 dosyalı yazılımı samfirm Programı veya sammobile sitesinden 5 parçalı rom indirin. Odin üzerinden hepsini seçin ama csc seçerken HOME CSC dosyasını seçip yükleme yapalım. Frp kalkmış olacaktır. Bu sıralamayı çoğaltmak mümkün. Zamanla ekleme yaparız ama 1.yöntem kesin olarak işe yatmaktadır. Eğer işe yaramaz ise 2.Yöntem kullanılabilir.

Android 7 ve 7.1.1 sürümü için FRP yöntemleri ;
1. Yöntem benim daha çok kullandığım yöntemdir. Android 7 sürümünden android 6 sürümüne düşürerek kırmak. Bunun için gene sitemizde nasıl ve ne şekilde android 7 sürümünden android 6 sürümüne düşürme yöntemleri vardır. Önemli olan burada bölge aynı olmalıdır. İşte konusu
2. Yöntem kombinasyon dosyası yükleyerek kırmak. Onuda bir android 6.0.1 sürümünde frp kırma yönteminde anlattım.
3. Yöntem cihaz direk android 7 olarak çıkmış ve 6 sürümü yoksa ne olacak. Onun içinde kombinasyon dosya yöntemi kullanılabilir. Ve aşağıdaki video izlenerek işlem yapılabilinir. Yazılı olarak anlatmak gerekirse ;
Talkback ayarlarına girin.
Talkback ayarlarda en altta yardım ve geri bildirim var ona tıklayın.
Çıkan menüde en üstte arama yerine tıklayın.
Voice yazın ve aramaya basın.
Çıkan YouTube videoyusunu paylaş deyin.
Tarayıcı üzerinden es file explorer'ı indirin.
Kitaplık bölümünden sistem uygulamalarını açıp hesap makinesini açın.
Açılan hesap makinesi kısmına (+30012012732+ yı tuşlayın.
DRParser Mode bölümüne otomotikmen giriyor.
Orada *#0808# yi tuşlayın DM+ACM+ADB yi tıklayın reboot deyin.
Gerisini z3-x ten herhangi bir model seçip reset frp deyin ve işlem tamamdır. veya video altındaki adb zip dosyasını indirin.
buda videosu izleyerek yapabilirsiniz.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Başka yöntemler varsa konu altından yazarsanız ekleme yapacağım.
Talkback açılmayan samsung cihazlar için videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ksmakas

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
23 Şub 2018
29
3
3
24
Combination Dosyasını illa z3x'den mi flash etmemiz gerekiyor ? odin den olmaz mı ?