Çözüldü Samsung Rex 80 GT-S5220R Yazılım İsteği [Çözüldü]

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bu cihazdan elimde var. Cihaz sim kilitli, sadece türkcell hat ile çalışıyor. Diğer hatları çalıştırmıyor.

Octoplus,z3x ve spt box'lar sim kilit durumuna destek vermiyor. Sim kilit açmıyor. Box'lar üzerinden kodları okut seçeneği ile kodları okuttum. Çıkan kodu telefon üzerinden girdiğim zaman kod çok uzun olduğu için kabul etmiyor. Yani boxlar çözüm olmadı.

Sonra z3x ile yazılım attım. Yani box üzerinde bulunan yazılımlardan, 4 tanesinden birini yükledim. Cihaz hiç açılmadı ama pc tanıyor.

Diğer box yazılımlarını deneyemedim Zaman'ım kalmadığı için. Ama en kısa zamanda diğer 3 yazılımı deneyeceğim. Şimdi ilk önce bu cihazın çalışan türkçe yazılımı lazım. Sonra simlock için bir kılavuz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu cihazdan elimde var. Cihaz sim kilitli, sadece türkcell hat ile çalışıyor. Diğer hatları çalıştırmıyor.

Octoplus,z3x ve spt box'lar sim kilit durumuna destek vermiyor. Sim kilit açmıyor. Box'lar üzerinden kodları okut seçeneği ile kodları okuttum. Çıkan kodu telefon üzerinden girdiğim zaman kod çok uzun olduğu için kabul etmiyor. Yani boxlar çözüm olmadı.

Sonra z3x ile yazılım attım. Yani box üzerinde bulunan yazılımlardan, 4 tanesinden birini yükledim. Cihaz hiç açılmadı ama pc tanıyor.

Diğer box yazılımlarını deneyemedim Zaman'ım kalmadığı için. Ama en kısa zamanda diğer 3 yazılımı deneyeceğim. Şimdi ilk önce bu cihazın çalışan türkçe yazılımı lazım. Sonra simlock için bir kılavuz.

İkinci videoyu YouTube üzerinden izleyiniz.
Videonun altında bazı indirme bağlantıları mevcut.
(Umarım doğru cihazdır.)

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40

bu yazılım ile açıldı cihaz şimdi sim kilit ile uğraşacağım.

Edit=octoplus box ile unlokced yapılarak sim kilit ortadan kalktı.

Kod:
#0111*
00000000#
Telefon sim kartsız açılıp yukarıdaki kod girilecek. Telefon kapatılacak ve sim kart takılacak sonra 8 tane " 0 " girilecek. Sonra ayarlar güvenlikten sim kilit üstüne gelip tıklanacak ve gene 8 tane " 0 " tane sıfır girilecek. Sim kilit ortadan kalkmış olacak.

Kod:
Welcome to Octoplus/Octopus Box Samsung software version 2.4.8
-----------------------------------------------------------------------------------
Platform: Samsung Infineon
Selected model: GT-S5220
Selected port: COM4
Phone must be ON.
Searching for a phone. Please wait...
Phone was not found on the selected port!
Performed by 2.4.8 Software version.
-----------------------------------------------------------------------------------
Selected port: COM4
Phone must be ON.
Found phone on COM92
Reading info...
UniqueNumber : 77111000883439
SW Version : S5220XXLD3
Phone IMEI A:
Deactivating MSL...
MSL deactivate successfully
Unlocking phone...
Phone is successfully unlocked
Please insert card into phone, if phone is locked, then type #0111*
00000000#
Selected port: COM92
Phone must be ON.
Selected port: COM92
Phone must be ON.

Son düzenleme: