Sizce: Apple iPhone X mi Samsung Galaxy Note 8 mi?

Yazdır

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Apple'ın tanıtmış olduğu iPhone X modeliyle, Samsung'un devi Galaxy Note 8'i tüm detaylarıyla karşı karşıya getiriyoruz. Peki iPhone X mi yoksa Galaxy Note 8 mi daha iyi?

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Apple'ın iPhone X'i gün yüzüne çıktı, kablosuz şarj ve yüz tanıma özelliği de dahil olmak üzere birçok yeni özellik sunuyor. Ancak tabii ki piyasadaki tek premium model değil. Karşısında Samsung'un Amiral gemi olarak açıkladığı en üst seviye modeli Galaxy Note 8 de piyasada yer alıyor.

Ekran konusunda iPhone X'te 5.8-inç, 2436 x 1125 piksel ve 458 ppi OLED ekran yer alırken,
Galaxy Note 8'de ise 6.3-inç; 2,960 x 1,440 piksel, 522ppi SUPER AMOLED ekran var.
(Ekranı çizilmelere ve darbelere karşı korumak için Corning’in Gorilla Glass 5 teknolojisini tercih edilmiştir)

iPhone X'in ölçüleri 143.51x70.87x7.62 mm. Ağırlık; 174 gram.
Galaxy Note 8'in ölçüleri ise 162.5x74.8x8.6mm. Ağırlık; 195 gram.

iPhone X, ,iOS 11 işletim sistemini çalıştırırken,
Galaxy Note 8 ise işletim sistemiyle çalışmaktadır.
(Cihazın önümüzdeki dönemde yayınlanacak olan Android 8.0 Oreo güncellemesi ile çok daha işlevsel bir hale gelmesi bekleniyor.)

Kamera konusunda iPhone X'te Çift 12-megapiksel arka, 7-megapiksel de ön kamera bulunuyor. Bu kamera 4K video kaydedebiliyor.
Galaxy Note 8'de ise Çift 12-megapiksel arka, 8-megapiksel de ön kamera var. Bu kamera 4K video kaydedebiliyor.

İşlemci tarafında; iPhone X A11 Bionic çip: M11 hareket yardımcı işlemcisinden güç alırken 2'si düşük 4'ü yüksek hızda çalışan 6 çekirdekli A11 biyonik işlemcisi ile birlikte geliyor. 6 çekirdekli bu işlemcinin barındıracak olan A11 Fusion, 4 performans odaklı Mistral çekirdek olurken; diğer 2 çekirdek ise batarya süresi odaklı Monsson çekirdek kullanılmaktadır.

Galaxy Note 8 ise Yonga seti (chipset) Sekiz çekirdek Samsung Exynos 8895 (2.35GHz+1.7GHz) ve işlemci olarakda Qualcomm Snapdragon 835 (2.35GHz+1.9GHz) Sekiz çekirdek işlemcilerinden güç alıyor. Aynı zamanda yardımcı işlemci olarakda Quad-core 1.7 GHz ARM Cortex-A53 kullanmaktadır.

Apple iPhone X'in depolama seçenekleri; 64 GB, 256 GB
Galaxy Note 8'in depolama seçenekleri; 64 GB. 128 GB ve 256 GB.

Bu arada iPhone X'de 3GB RAM varken Galaxy Note 8'de ise 6GB RAM var.

Pil performansı;
iPhone X; 21 saat konuşma süresi; 12 saat İnternet kullanımı(wi-fi); Kablosuz olarak 13 saatlik video oynatma; Kablosuz olarak 60 saatlik ses çalma. (2716 mAh)

Galaxy Note 8; 22 saat konuşma süresi; 14 saat İnternet kullanımı(wi-fi) ; Kablosuz olarak 14 saatlik video oynatma; Kablosuz olarak 74 saatlik ses çalma.

Phone X'te parmak izi sensörü yok, onun yerine Face ID (yani yüz tanıma sistemi) mevcut.
(Burada önemli bir dip not paylaşan Apple, Touch ID'de (parmak izi) bulunan 50.000'de 1 kırılma şansını Face ID (yüz tanıma ) ile birlikte 1.000.000'da 1'e taşıdıklarını belirtti.)

Galaxy Note 8'in arka tarafında parmak izi sensörü mevcut.

iPhone X'in Lightning portu,
Galaxy Note 8'in USB-C portu var.

iPhone X: Face ID; kablosuz şarj etme; su ve toza dayanıklılık
Galaxy Note 8; Suya ve toza dayanıklılık (IP68), kablosuz şarj, S Pen kalemi

Evet bu iki Dev Modelin fiyatlarına gelince de,

S olarak belirtilmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Bence note 8 ancak iphone x de hatrı sayılır derecede şık ve üstün özelliklere sahip ama genede en iyisi eski kasa doğan :D

• Beğen
Tepkiler: astek055

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Bence note 8 ancak iphone x de hatrı sayılır derecede şık ve üstün özelliklere sahip ama genede en iyisi eski kasa doğan :D
:zuhaha::zuhaha::zuhaha:
yani iphone x ezmemek lazım ama not 8 farklı hemde çok :hearteyes: böyle dediğime bakma hala xperia z2 kullanıyorum. 4 yıldan beri bi türlü bozulmadı o_O

• Beğen
Tepkiler: coban32

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Temiz kullandıkdan sonra neden bozulsun bir zamanların elektronik şahı sony dir...

• Beğen

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Note 8 bence kral, çok güzel ve şık kendisini yakından gördüm. Samsung firması en özlendiği cihazlar hep note serileri olmuştur.
Valla hocam acık konuşmak gerekirse iphone x note 8 yanında biraz ezik kalıyor sanki ama o paraya note 8 yerine xioami mi7 den 2 tane alırım daha iyi

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Aslında çok cihaz geliyor geçiyor da ama hoşuma gitmiyor. Note serisi temiz olsun istiyorum öyle arıyorum. Ram olarak note 4'ten iyi durumda o yüzden istiyorum.

Orası öyle note 4 de göre çok üstün bi cihaz. Ama gene dediğim gibi tavsiyemdir. Hem Ram Hem de ROM olarak çok fiyatına göre çok üstün bi cihaz.[(Kamera olarak note 8'e yaklaşamamış olsada)] Piyasaya cıkmasını 4 gözle bekliyorum.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Orası öyle note 4 de göre çok üstün bi cihaz. Ama gene dediğim gibi tavsiyemdir. Hem Ram Hem de ROM olarak çok fiyatına göre çok üstün bi cihaz.[(Kamera olarak note 8'e yaklaşamamış olsada)] Piyasaya cıkmasını 4 gözle bekliyorum.
Ben bu note serisinde kalem olayını çok sevdim onun için vazgeçemiyorum. Genelde ben cep telefonu ile Tapatalk aracılığıyla konu açıyorum. Ve bu anlamda bana kalem çok lazım oluyor. Kesme, düzenleme vesaire gibi.

• Beğen

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Ona gücüm yok. Kısmetse önümüzdeki yıllarda artık alabiliriz. Gerçi geçen geldi satıyordu ama çok para alamadım. Biraz beklemek lazım samsung cihazların çabuk fiyatı düşüyor.

2/3 Hafta kadar önce banada geldi. Eskişehir'liymiş Burada kaza yapmış acil 2500 TL ye ihticım var dedi. Arabayı yaptırması içinde işte o an para cıkmadı yoksa Kaçmazdı. Ah Ah :tugla::tugla:

• Beğen

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Ben bu note serisinde kalem olayını çok sevdim onun için vazgeçemiyorum. Genelde ben cep telefonu ile Tapatalk aracılığıyla konu açıyorum. Ve bu anlamda bana kalem çok lazım oluyor. Kesme, düzenleme vesaire gibi.

Bende yıllardır Note serisi kullanırım.
Kalemini neredeyse hiç kullanmadım.
Prensip olarak, çıkış tarihinin üzerinden her ne olursa olsun 1 yıl geçmeden hiç bir cihazı satın almam.
1 yıllık bir süre kronik sorunların ortaya çıkması için yeterli oluyor.
Yine ayrıca, her ne olursa olsun yazılımını temin etmediğim hiç bir cihazı da satın almam.
5 TL'lik MP3 çalar alırken bile bu iki konuya çok dikkat ederim.

• Beğen